Užitočný

Závesná látka so závesom na záclony a viazaná verzia

Závesná látka so závesom na záclony a viazaná verzia

Krok za krokom

Závesná látka s úplným závesom na rukávoch

1

Ak chcete vypočítať metráž potrebnú na výrobu záclony, zmerajte tyč na zemi a potom pridajte 16 cm pre hornú šnúrku a spodný lem. Po stranách, najmä ak je vaša tkanina veľmi ľahká, namiesto toho ju zastrčte a nechajte ďalších 5 cm.

2

Na vrch závesu urobte malý návrat 1 cm a označte ho žehličkou.

3

Zložte látku tak, aby sa vytvorila 4 cm šmýkačka a spojte tri hrúbky dohromady, pričom dva konce zostanú voľné pre priechod tyče.

4

Nainštalujte záves na tyč.

Čistá látka na závesy

Počet spojovacích prvkov závisí od šírky vašej záclony: počítať jeden spojovací materiál každých 15 cm. Pre tradičné okná sú perfektné 2 mm spojovacie prvky (hotové spojovacie prvky). Zväčšite šírku upevňovacích prvkov podľa veľkosti, a teda aj hmotnosti priezoru.

1

Vystrihnite číry záves na požadovaný počet prúžkov. Každý pás preložte do polovice pozdĺžne, pravými stranami k sebe. Šitie priamo pozdĺž dlhej strany a jednej z krátkych strán.

2

Otvorom prevlečte kravatu, ak je to potrebné, pomocou pletacej ihly.

3

Položte záclonu tak, aby smerovala k vám, a po celej dĺžke 10 cm od horného okraja vyznačte čiaru spoja.4

Pripevnite stred kravaty na oboch koncoch závesu a ostatné rovnomerne rozložte po celej dĺžke.

5

Zašlite všetky spojovacie prvky do jediného švu na vyznačenej línii.

6

Otočte záves hore nohami, zložte všetky upevňovacie prvky hore a pomocou žehličky označte malý reentry 1 cm pozdĺž švu, ktorý ste práve vytvorili.

7

Zložte látku dolu a vytvorte dvojitý lem 5 cm. Nainštalujte si záves na tyč pomocou pekných väzieb.

8

Nasledujúci deň označte spodnú časť záclony kolíkmi, umiestnite 1 cm nad úrovňou zeme a zatiahnite záclonu.

A pre tých v zhone

U obchodníkov so závesmi je nažehľovací papier, ktorý nahrádza výrobu šitého lemu. Naneste nažehľovací papier na spodnú časť záclony, prilepte stranu k zadnej časti látky. Položte žehličku na papier a potom odstráňte ochranný film. Veľmi jednoduché!

Zaťažiť záves

1

Vykonajte malú návratnosť 1 cm, ktorú budete šiť v mieste kľukatiny, aby ste predišli akémukoľvek riziku rozstrapkania látky.

2

Potom zložte veľkú podložnú sklíčku asi 10 cm a pred jej zvážením ju priamo zošite.

DOBRÉ VEDIEŤ

Samozrejme môžete bežca zaťažiť tradičným spôsobom malými váhami predávanými v obchodoch s textilnými výrobkami, ale môžete tiež využiť príležitosť, aby ste svojim čírem dodali veľmi „dekoratívnu“ stránku. V takom prípade dajte fantázii svoju fantáziu: okrem malých váh umiestnených vo vnútri posúvača, šijete korálky, prepichnite a zaveste malé kúsky tehly ... Pri pobreží použite škrupiny zozbierané na brehu , Vo veterných oblastiach neváhajte zvýšiť množstvo guľôčok, ktoré vás predradia. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006