Komentáre

Čo robiť vo vašej záhrade vo februári?

Čo robiť vo vašej záhrade vo februári?

Februárový mesiac môže byť tvrdý alebo mierny v závislosti od roku. Klíma, ktorú treba zohľadniť pri práci na záhrade. Tu je všetko, čo musíte urobiť vďaka radu spoločnosti Truffaut…

Trávnik

Musíme bojovať proti machu a burinám! Neváhajte a zaveste hnojivo, ktoré odpudzuje a zabraňuje burinu. Orezávať okolo postelí pomocou orezávača hraníc.

Kvety

Ak máte dvojročné rastliny, vyčistite chodidlá a uvoľnite pôdu pazúrom. Odstráňte hnité listy na úpätí rastlín citlivých na chlad. Znovu nasaďte staré fuchsie nohy a urobte rezne. A ak je to mierne, vysadte nové trvalky.

Rastlinná náplasť

Je čas zasadiť ružový cesnak a šalotky. Špargľu vysádzajte aj na ľahkú, dobre oranú pôdu. Rozdeľte kmene rebarbory. Nakoniec na konci mesiaca môžete zasadiť skorý pór.

Stromy a kríky

Vystrihnite letné kvetinové klematisy a chráňte chodidlo plochou dlaždicou. Trsy hortenzií čistite odstrihnutím starších vetvičiek a vyčistením stredu.

Ruže

V druhej časti mesiaca, ak je mierne počasie, začnite s rezaním kríkových ruží. Natiahnite špeciálne ružové hnojivo a mierne ho vykopajte, aby preniklo do pôdy. Nakoniec zasadte holé koreňové ruže, hlboko kopajte a pridajte organický hnoj, ako je hnoj.