Informácie

Žiadna klimatizácia? Tipy na osvieženie sa tento rok v lete!

Žiadna klimatizácia? Tipy na osvieženie sa tento rok v lete!

Pretože nie každý má to šťastie, že je doma vybavený klimatizačným systémom, tu sú naše tipy a rady obnoviť pri nižších nákladoch toto leto.

Tip 1: Chráňte sa pred slnkom

Prvou vecou, ​​aby ste zabránili usadzovaniu tepla vo vašom interiéri, je izolovať váš domov. Žalúzie, rolety, elektrické alebo drevené žalúzie, zatemňovacie závesy ... Všetko je dobré, aby ste sa ochránili pred vlnami tepla. Neváhame zavrieť všetko (dokonca aj okná!). Vytvárať bariéru pri bijúcom slnku.

Tip 2: Obmedzte spotrebu elektrických zariadení

Sme obklopení každý deň zariadeniami, ktoré produkujú teplo v malých alebo vysokých dávkach. Pevné alebo prenosné počítače, televízory, videohry, internetový box ... Toľko špičkových zariadení, ktoré prehrievajú používanú miestnosť. Tiež, ak varíte, dajte si pozor na teplo, ktoré vytvára rúra.

Tip 3: osviežte atmosféru

Akonáhle slnko zapadne, je čas otvoriť žalúzie a okná a nechať vychladnúť nočný vzduch, ktorý eliminuje teplo nahromadené počas dňa (vyhnite sa vetraniu vášho domu medzi 10:00 a 18:00). najteplejší čas). Je vzduch v miestnosti nasýtený? Je čas vybrať ventilátora a vytvoriť pocit sviežosti. Či už ide o malý alebo veľký prístroj, má to výhodu, že vás môže sledovať v ktorejkoľvek miestnosti. Okrem toho dnes existujú fanúšikovia za nízke ceny (napríklad okolo 20 eur v spoločnosti Conforama).

Tip 4: myslite na osviežujúce rastliny

Horolezecké rastliny (brečtan, vínna réva, hortenzie, jazmín atď.) Môžu v menšom meradle ochladzovať teplotu vášho domova. Vďaka fenoménu evapotranspirácie si tieto rastliny zachovávajú určitú vlhkosť. Pripevnené k stenám fasády tak vytvárajú bariéru pre slnečné teplo.

Tip č. 5: uprednostnite miestnosti na prízemí

Pretože na hornom poschodí má tendencia prudko stúpať teplo, vyťažte maximum zo spodných miestností vášho domu. Ak máte hosťovskú izbu na prízemí, je to príležitosť spať tam ľudí, ktorí sú príliš citliví na teplo ako malé deti.

Tip č. 6: zmeňte svoje domáce rituály

Dajte si pozor na prehriate sprchy, horúce riady alebo čistenie podláh veľkým množstvom vody. Tieto neškodné činnosti prirodzene vytvárajú vodnú paru. Je vaše telo stále horúce? Vyberte si svoje papuče a potulte sa naboso na prirodzene studených dlaždiciach, pričom končatiny tela sú skutočnými teplomermi tela.