Ostatné

Pred / Po: Transformácia starnúcich exteriérov na elegantný a dizajnový kokón

Pred / Po: Transformácia starnúcich exteriérov na elegantný a dizajnový kokón

Keď získate novú nehnuteľnosť, dekorácia nezodpovedá vždy nášmu vkusu. Farby, štýl ... Je nevyhnutné vykonať určité zmeny, aby sa priestor úplne prispôsobil! Cítiť sa ako doma je presne to, čo chceli nový majitelia tohto domu v Charentes-Maritime. Prví obyvatelia sa rozhodli pre riešenia, ktoré nie sú vhodné pre rodinu. Je to agentúra Seven Garden, špecialistka na exteriér a terénne úpravy, ktorá bude riadiť kompletnú renováciu tejto starnúcej terasy: renovácia podláh, revegetácia predtým neobsadených priestorov, nová, modernejšia atmosféra ... práca pred nami je obrovská!

Prehodnotenie priestorov

pred : Táto rezidencia pri mori, postavená pred viac ako 10 rokmi, je usporiadaná okolo obrovskej terasy pri kúpalisku v klasickom štýle. Pozemok o rozlohe 900 m2, ktorý bol pôvodne relatívne vyplatený, ponúka výhodu dobrej ochrany pred vonkajším vzhľadom a pobrežným vetrom. Organizácia má však pomerne zložité usporiadanie: Ide teda o otázku čo najlepšieho využitia, aby bolo možné využiť celú podlahovú plochu. Výzdoba terasy, zameraná na drevo, šport pomerne klasického štýlu a materiály, ktoré nosí počasie. Bývalí obyvatelia zanedbávali údržbu pôdy a rastlín, čo dáva jednotnému vonkajšiemu priestoru matný vzhľad. Noví majitelia sa rozhodli zveriť kompletný projekt obnovy agentúre Vendée Seven Garden, ktorá riadi stavenisko a práce súvisiace s krajinou.Po úvodnom súpise špecifikácie špecifikovali základy projektu: je potrebné prehodnotiť oblasti vybudované na terase (jedáleň / plancha / relaxácia / opaľovanie), ale tiež uľahčiť prístup z jednej oblasti do ďalšie predstavením iných úrovní pôdy. Rodina chce modernejšiu atmosféru so zeleninovým záplatom, „trávnikom“ a záhradou inšpirovanou stredomorskou krajinou. Posledná požiadavka: podlahové krytiny. Tieto sa úplne zmenia a musia sa ľahšie udržiavať ako staré dlaždice, ktoré sú teraz sčernené vlhkosťou.po : Práce sú konečne ukončené. Jordan, exteriérový dizajnér zodpovedný za projekt, úplne prepracoval úrovne pôdy, aby sa vyhladil obeh medzi terasou, bazénom a záhradou. Terénne úpravy sa podarilo vytvoriť veľmi krásnu terasu a zároveň nasadiť materiály v prírodnom chromatiku. Ten je dvojzložkový, s porcelánovými kameninovými dlaždicami - v odtieňoch šedej a perlovej šedej - okolo bazéna a zloženými drevenými lamelami pre jedálenský kút. Ulička, schodiskové schody a zeleninová škvrna sú teraz ohraničené masívnym dubovým priečnikom. Oblasť plancha je obklopená špeciálne maľovanou červenou maľovanou stenou, ktorá odráža XXL kvetináčov a rozmanité doplnky v odtieňoch čerešní. Teraz sú v úplnom súlade s hliníkovými rámami a stenou.

Bazén je obklopený pieskovcovým kompostom, ktorého farba sa líši v závislosti od lomov, ktoré tvoria lomy: vytvárajú prirodzenú baštu proti vetrom, ktoré v oblasti pravidelne fúkajú. Hore je pekná záhrada inšpirovaná Stredomorím, zložená z kaktusov a tráv rôznych tvarov a farieb. Rôzne rastliny a novo integrované stromy prinášajú sviežosť a autentickosť, ktoré predtým v záhrade chýbali. Aby sa posilnil moderný aspekt vonkajšieho priestoru, všetky povrchy postelí boli pokryté prírodným bielym kremeňom, s výnimkou integrovaných kvetináčov, ktoré sú zvýraznené veľkými bielymi a čiernymi kamienkami. Viac informácií na www.sevengarden.fr