Informácie

Ako optimalizovať priestor v kúpeľni?

Ako optimalizovať priestor v kúpeľni?

Skladovanie a minimalistická dekorácia

Je to otázka zdravého rozumu, ale v malej kúpeľni sa počíta každý meter štvorcový. Je čas to konečne vyriešiť a zachovať iba náležitosti, to znamená to, čo pravidelne používate. Pokiaľ ide o dekoráciu, trend smeruje k minimalizmu a veľmi kultivovaným priestorom, priaznivejším pre relaxáciu a pohodu. Pre jemné prebudenie sa rozhodnite pre nábytok s veľmi jednoduchým dizajnom, plnou farbou a pokiaľ možno bez rukoväte, aby nedošlo k preťaženiu súpravy. Konečne bude veľké zrkadlo s triezvymi a bezrámovými čiarami ilúzia priestoru vo vašej malej kúpeľni .

Biely je váš najlepší spojenec

Je dobre známe, biela vizuálne zväčšuje miestnosť , Neváhajte preto hrať na bielej karte od podlahy po strop a vyberte si biele úložné jednotky. Ak sa rozhodnete pre bielu farbu, nezabudnite na stenu aplikovať špeciálnu vodotesnú kúpeľňovú farbu a zvoliť dlaždicu „metra“, ktorá je moderná a ľahko sa udržuje.

Bojíte sa „laboratórneho“ efektu? Nezabudnite, že trochu dekorácie stačí na vyfarbenie: pár obrúskov s grafickými vzormi, pekná rastlina alebo vzorovaná kúpeľňa koberček a voila! Drevo v malých dotykoch zahreje aj svoju bielu a mierne chladnú stránku. Nie je potrebné meniť všetok váš nábytok, na zahriatie miestnosti postačia jednoduché dopravné koše umiestnené na podlahe alebo na policiach. A konečne, malá drevená stolička v rohu miestnosti dodá vášmu interiéru okrem jeho praktickosti útulný nádych.

Inteligentné úložisko a položky s dvojakým použitím

Používajte umývadlové skrinky so zásuvkami a najmä zásuvkami, ktoré majú veľkú úložnú kapacitu. Umožňujú vám pohybovať sa v mihnutia oka a zároveň sa starať o chrbát. Ak máte pri dreze miesto, nainštalujte stĺpec úložiska čo najvyššie, aby ste dosiahli maximálny objem. Využitie výšky miestnosti je často najlepším spôsobom šetriť miesto , Jednoduché drevené police pripevnené k stene sú teda veľmi praktickým a hospodárnym riešením na uloženie bielizne alebo toaletných potrieb pre domácnosť pre celú rodinu. Dávajte však pozor, aby ste ich nepreťažili, aby ste udržali harmóniu a aby ste sa vyhli vizuálnym neporiadkom ... s rizikom rozlúčenia s toľko vyhľadávaným efektom „zen“. Ďalší tip, ako ušetriť miesto je potrebné uprednostňovať predmety s dvojakým použitím, ako napríklad úložná skriňa s integrovaným zrkadlom alebo sušič uterákov, ktoré tiež slúžia ako radiátor. Majte na pamäti, že je možné využiť každý kút vašej kúpeľne, vrátane sprchy, do ktorej môžete umiestniť police na toaletné potreby. Nakoniec buďte inteligentní a skryte čo najviac úložného priestoru, aby sa vaša kúpeľňa ešte zväčšila. Fotografie: Danielle De Lange

Náš výber z nakupovania