Tipy

Tónovaná betónová podlaha

Tónovaná betónová podlaha

Vďaka prírodným pigmentom, vyhladzujúcim a patínovým efektom, zahrnutiu do hmoty kamienkov, dreva ... váš betón môže mať akýkoľvek vzhľad, aký si len dokážete predstaviť.

Krok za krokom

Skôr ako začnete Vyskúšajte to, vyskúšajte to a urobte viac, pretože betónová podlaha je trochu ako varenie, existuje teória a prax! Keď idete, zistíte, že takáto úprava je jednoduchšia, praktickejšia a krajšia.

1

Najskôr si pripravte povrch, na ktorý budete mať betón.

2

Vyznačte povrch, ktorý sa má betónovať doskami.

3

Pre povrchy väčšie ako 3 m vytvorte dilatačné škáry rozdelením povrchu tenkými doskami s hrúbkou 10 až 20 mm.

4

Hrúbka poteru bude v závislosti od vášho projektu, najmä ak sú v ňom kamienky alebo drevo, viac alebo menej dôležitá, ale nikdy nie menšia ako 5 cm alebo väčšia ako 10 cm.

Uskutočnenie

Môžete si prenajať elektrickú miešačku betónu alebo si betón vyrobiť ručne ... ak ich nie je príliš veľa! Budete potrebovať: - 50 kg cementu, - 120 litrov kameniva, - 30 až 35 litrov vody, - 120 litrov suchého piesku; ak je mokrý, pridajte o 10 až 15% viac piesku ... a trochu menej vody.

1

Ak si chcete betón zafarbiť, zmiešajte práškové pigmenty s trochou vody a počas prípravy pridajte túto farebnú vodu.

2

Potom nalejte betón. V prípade novofytov je ideálne postupovať malými povrchmi, a preto je potrebné naplánovať sito s tenkými doskami, ktoré budú slúžiť ako dilatačné škáry.

3

Ak chcete dosiahnuť efekt s náhodným sfarbením, posypte práškovým pigmentom, hladkým omietkou alebo plavákom, veľkými kruhovými pohybmi, ak chcete hladký povrch; integrujte kamene a drevo pre originálne vzory ... a nechajte dobre uschnúť.

4

Pred odstránením dosiek spojov vyplňte všetky malé „škatule“ vašej pôdy. 5 Potom vyplňte tieto dutiny elastomérnym tesnením, ktoré umožní povrchom „žiť“.

DOBRÉ VEDIEŤ

V závislosti od výberu cementu a jeho dávkovania vo vzťahu k použitým kamenivom alebo pieskom získate betóny s veľmi odlišným vzhľadom. Pre dekoratívny poter, najmä ak ho chcete zafarbiť, zvoľte biely betón, tj vyrobený z bieleho cementu alebo bieleho hydraulického vápna a jemného piesku s čo najjasnejším odtieňom. Na druhej strane, ak chcete hladký betón s rustikálnejším vzhľadom, zvoľte väčšie kamenivo.

Rada pre profesionálov

Mierne bláznenie povrchu zostáva úplne normálne a skôr dekoratívne ... najmä ak ste prešli dvoma prekríženými vrstvami saténu alebo matného laku odolného proti opotrebeniu, čo ešte viac stmaví vzhľad týchto drobných trhlín.Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006