Ostatné

Ako usporiadať šatník vo všetkých ročných obdobiach?

Ako usporiadať šatník vo všetkých ročných obdobiach?

Aby ste mohli začať deň voľna správne, je nevyhnutné identifikovať združenia odevov, ktoré sa prispôsobia sezóne, počasiu, aktivite a našej nálade. Či už ide o samostatnú izbu, šatník alebo skriňu s priehradkami, šatník si zaslúži trochu času, aby z toho získal čo najlepšie výhody. Všetko to začína dobrým triedením, áno! Vyrábame súpis toho, čo nám vyhovuje, toho, čo sa nám páči (ako hovorí Marie Kondo, ktorý vyniká v skladovaní, uchovávame len oblečenie, ktoré nás robí šťastným!) A my sa radostne oddeľujeme od ostatných bez ľútosti. Teraz, oproti jeho odevnému priestoru, sledujeme priestor, ktorý máme, a všetko objavujeme. Preto je potrebné organizovať, skladovať, skladať alebo zavesiť, aby boli ľahko prístupné posteľné prádlo a príslušenstvo. Odteraz bude otváranie vašej šatne ráno príjemné ako otváranie okna na záhrade!

Šatníková skriňa pre ľahký prístup© Obytný byt Šatník poskytuje optimálne úložné priestory pre jednoduchosť a úspora času: netreba zložiť oblečenie, ktoré sa navyše nezkrčí a zostane rýchlo prístupné na prvý pohľad, Na konci sezóny odevy, ktoré sa nebudú nosiť niekoľko mesiacov, vložili späť do priedušných poťahov na podporu vetrania a uložte ich na spodnú časť šatníka. Výber ramien si zaslúži malú pozornosť pretože nejde o skreslenie vášho oblečenia a musíte tiež hrať na vesmíre bez zanedbania estetického aspektu. Takže sme sa rozhodli ergonomické vešiaky vyrobené z plastu alebo prírodného alebo moreného dreva, ak máme dostatok priestoru. Sametové vešiaky zabraňujú skĺznutiu oblečenia a dodávajú celku jemnú stranu. Pokiaľ ide o výsuvné vešiaky, priľnú k sebe a uvoľnia tak priestor. Šatníková skriňa k dispozícii v rôznych výškach: vysoká pre šaty, kombinézy, nohavice, stredne vysoká pre krátke kúsky ako blúzky, blúzky, sukne, kraťasy, vesty, vesty.

Klasifikácia podľa typu a farby© Dom a záhrada Vo vašej šatni si môžete vybrať rôzne metódy podania, či už na šatníku alebo na policiach, Môžeme zariadiť naše oblečenie ako ich nosíme: topy hore, sukne a kraťasy napoly hore, šaty a nohavice na skriňu bar, topánky dole. Ale môžeme sa tiež rozhodnúť ich klasifikovať podľa typu: sukne, blúzky, nohavice, saka, šaty, svetre a topy. A prečo nie farebne? všetko modré šaty dohromady, topy, čierne rifle a nohavice, potom biele a ecru bundy ... Tým, že hrá zjednotený a tlačený, dosť na miesto a okamžite zložte svoj outfit, Existujú separátory postupy, ktoré prekĺzajú medzi vešiaky a majú tú výhodu, že vás povzbudzujú, aby ste rešpektovali zvolené úložisko bez akýchkoľvek otázok. A aké potešenie pre oči pri otvorení šatníka!

Boxy na klasifikáciu, uchovávanie a ochranu© Leroy Merlin Bojíte sa o ukladanie oblečenia z predchádzajúcej sezóny? Nájdete ľahko prístupné miesto pre veľké izby? Žiadne obavy, existujú praktické a múdre riešenia! Miesto pod posteľou Často zostáva prázdny a napriek tomu je ideálnym miestom pre objemné oblečenie alebo sezónu, ktorá končí, ak sú dobre chránené. priesvitné plastové boxy s krytom sú príkladom. S kolieskami alebo bez koliesok rôznych veľkostí si ich uchová športové, plážové a lyžiarske vybavenie… Ale tiež prečo nie svadobné šaty ? Ďalší tip: vákuové vrecká umožňujú značnú úsporu miesta a nepoškodzujú oblečenie. Pri vlne nezabudneme maťprírodná odolnosť proti moliam aby roztoče nerobili sviatok vašich drahých vĺn: malé srdcia alebo guličky cédrové drevo, suché kyticesladký Woodruff, Posledne menovaný je biely kvet v podraste, ktorý vonia rezaným senom a ktorý má tú výhodu, že ho obsahuje couramine. Malé zvieratá to nenávidia! A samozrejme krabice rôznych formátov na uloženie pásov a rôznych doplnkov, ktoré opatrne označujeme štítkami, aby sme na prvý pohľad našli všetko!

Pre tričká metóda Marie Kondo© Ally Bing Autorka bestsellerov La Magie du Rangement (prvé vydanie), Marie Kondo je spôsobom uznávaným ako pápež upratovania. Už nemusíte stohovať tričká a tielka: skladáme ich do štyroch, aby sme ich uložili zvisle, zarovnané vedľa seba. Ponožky, spodná bielizeň a pančucháče sa stáčajú ako dobre disciplinované zábaly. To umožňuje mať globálna vízia z jej šatníka a vyhýba sa vyberaniu batérií a riskovať narušenie všetkého. Čo začína deň na pravej nohe bez toho, aby sa všetko obrátilo hore nohami!

Prispôsobené osvetlenie pre optimálny výber© Power Electrique / Milia Shop Tvárou v tvár svojej skrini, niekedy vidíme, že nám veľmi chýba osvetlenie, A ešte viac, keď zatienite stropnou lampou vzadu! Aby ste sa vyhli zúfalom hľadaniu najmenšieho lúča svetla, aby ste našli tento čierny pás alebo tento vrchol, ktorý máme tak radi, nič ako inštalácia vhodné osvetlenie v našej šatni. Môžeme si vybrať škvrny na pripevnenie na hornú časť každej police, alebo veľa nastaviteľné škvrny v hornej časti šatníka alebo skrinku. Nie vždy je potrebné zabezpečiť elektrické pripojenie, pretože v domácich prevádzkach a obchodoch s ozdobnými predmetmi sú teraz k dispozícii svetlá na batérie. Nestrácajme teda čas ani trpezlivosť, deň sľubuje, že bude krásny!

Pred zimným spánkom cesta na chemické čistenie© Zhutňovač Od sezóny po nasledujúcu sezónu je dôležité triediť oblečenie a potom ho vyčistiť. Rýchla cesta k čisteniu je nevyhnutný pre Bundy, kabáty, šaty, jemné textílie, zákopy, ale aj pánske obleky a kabáty. Potom budú balené v perforovaných plastových alebo plachtovinových obaloch nechať odev dýchať alebo vstúpiť pevné, priesvitné alebo označené nádoby. Pri umývateľnom oblečení a šatkách bude umývací cyklus v poriadku. A ak chcete veci zdokonaliť, mušelínové vrecúška plné kvetov levandule alebo sušenej citrusovej kôry bude jemne parfumovať celok; Niekoľko malých kocky cédrového dreva odstraňuje mory. Čisté a čerstvé oblečenie pre budúcu sezónu! Organizácia vašej šatne vo všetkých ročných obdobiach si nakoniec vyžaduje málo času a zdrojov na všetky výhody, ktoré nám prinesie počas celého roka a počas všetkých ročných období. Táto organizácia prechádza aj tým, že sa vo svojom oblečení cíti dobre a chce ich nosiť. Začneme a my ... žiarime!