Informácie

5 tipov na odmastenie kuchynského nábytku

5 tipov na odmastenie kuchynského nábytku

V kuchyni čelí nábytok náročným testom. Medzi postriekaním kuchynským olejom a stopami jedla musí byť kuchynský nábytok starostlivo udržiavaný, aby nedošlo k jeho poškodeniu. Poradíme vám, ako odstrániť mastné škvrny. Objavte 5 tipov na odmastenie kuchynského nábytku.

1. Jedlá sóda

Jedlá sóda na pečenie je opäť veľkým spojencom domácnosti, ktorý by mal mať každý doma. Pretože má zvláštnosť, že je drsný, tento zázračný produkt je účinný pri odstraňovaní mastnoty z kuchynského nábytku. V praxi stačí zvlhčiť a rozprestrieť ho po povrchu nábytku. Potom jemne trieť a opláchnuť čistou špongiou a voilou! Dobrá správa? Jedlá sóda je tiež vynikajúcou antibakteriálnou látkou! Čo chráni váš kuchynský nábytok pred mikroorganizmami, ktoré sa množia na povrchu.

2. Biely ocot

Biely ocot je vďaka svojim antibakteriálnym a odmasťovacím vlastnostiam ideálny na čistenie, dezinfekciu a odmasťovanie kuchynského nábytku. A to nie je všetko, tiež to pomáha neutralizovať nepríjemné pachy! Aby ste dosiahli najúčinnejší výsledok, uvarte biely ocot vodou (v rovnakom množstve) a potom nalejte zmes do sprejovej nádoby. Užitočné informácie: ocot má vlastnosti podobné bielemu octu. Je to vynikajúca alternatíva, keď doma nemáte oba druhy octu!

3. Rastlinné oleje

Čo ak ste na odstránenie mastných škvŕn z kuchynského nábytku použili rastlinný olej? Aj keď je to zvláštne, tento tip nemohol byť efektívnejší, najmä na drevený nábytok! Môžete sa napríklad rozhodnúť pre kokosový olej alebo slnečnicový olej. Používajte čistú handričku, ktorú ľahko navlhčite olejom, a krúživými pohybmi jemne trite povrch nábytku. Pre lakovaný kuchynský nábytok nič také ako ľanový olej! Ľanový olej zmiešajte v rovnakom pomere s terpentínom a múkou a získate efektívny prírodný odmasťovač!

4. Citrón

Je dobre známe, citrón je prírodný čistič so super silami! Nijako sa nenachádza v mnohých domácich výrobkoch. Využite výhody toho, čo príroda ponúka, najmä keď viete, že citlivosť je okrem ekologického aj ekonomická! Ak ju chcete použiť ako odmasťovadlo, pred opláchnutím rozriedte šťavu dvoch citrónov v litri vody a potom otrite nábytok špongiou. Tip, ktorý môžete použiť v ktorejkoľvek miestnosti v dome! Pretože citrón je okrem odmasťovania tiež prírodným bieliacim, dezinfekčným a dezodorantným produktom.

5. Prášok do pečiva

Ak sa nečistota nevyčistí včas, stopy potravín, ktoré zostanú na povrchu kuchynského nábytku, môžu stvrdnúť. A výsledok? Odstránia sa oveľa ťažšie. Ak tukové škvrny tvoria silné, pokryté vrstvy, prášok do pečiva je ideálny na vytvorenie jemného stripéra. Trik spočíva v tom, že sa prášok do pečiva zmieša s vodou, čím sa vytvorí hustá pasta, ktorá sa trie čistou handrou.