Komentáre

10 neočakávaných (a nepotravinových) spôsobov použitia citrónu doma

10 neočakávaných (a nepotravinových) spôsobov použitia citrónu doma

Citrón je dobrý koláč, ale nielen! Doma je citrón skutočnou tajnou zbraňou na ekologickejšie a hospodárnejšie čistenie. Dáme vám 10 dobrých dôvodov na citrón.

Citrón pre chuť domu

Citrón vonia dobre! Ale ešte lepšie: citrón má dezodoranty. Dáme sa teda k srdcu: vo vašej kuchyni pripravte vôňu rýb alebo poter - jachty! - pár varených plátkov citróna uvarte v hrnci s vodou, zatiaľ čo v chladničke pol citróna pohltí všetky nepríjemné pachy.

Citrón dezinfikovať

Ako sa môžete vyhnúť šíreniu prechladnutia a choroboplodných zárodkov všade? Citrón! Utrite kľučky dverí, kľučky chladničiek, telefóny, diaľkové ovládače a ďalšie citlivé oblasti domu handrou, na ktorú ste nastriekali zmes citrónovej šťavy a vody.

Citrónové a krájacie dosky

Drevená doska na krájanie je skutočným hniezdom baktérií, našťastie super citrónová na záchranu! Posypte soľou na doske, nakrájajte citrón na polovicu a trite dosku s ním. Trochu vytlačte citrón, aby ste vytlačili šťavu. Všetko, čo musíte urobiť, je opláchnuť vodou a vaša doska je čistá! Soľ sa použije ako krovina, zatiaľ čo citrón bude dezodorant a dezinfekčný prostriedok.

Citrón a doska na krájanie idú spolu dobre!

Citrónový a drevený nábytok

Bola vaša drevená príborka nejaký čas šedá? Hádajte, kto vám pomôže? Citrón! Opäť ho. Pripravte si zmes s dvoma tretinami olivového oleja a jednou tretinou citrónovej šťavy. Mäkkou handrou naneste svoju zmes na váš nábytok, ktorý teraz získal vynikajúcu a žiarivú minulosť!

Citrón a kohútiky

Vápenec je najhorším nepriateľom vašich kohútikov! Našťastie citrón je tu! V prípade ľahkých stôp vápenca nakrájajte citrónu na polovicu a priamo trite. Ak chcete získať viac nepríjemných stôp, pustite sa do zmesi s polovicou bieleho octu, štvrtiny citrónovej šťavy a štvrtiny umývacieho prostriedku, nechajte pôsobiť 30 minút, trite a potom opláchnite.

Citrón a fajky

Vaše potrubia potrebujú trochu odblokovať? Zabudnite na svoje chemikálie! Pripravte si zmes s dvoma tretinami citrónovej šťavy a jednou tretinou jedlej sódy

Tríme, tríme citrónom!

Citrón a kefy

Sú kefy vášho maliara smutné? Štetiny sú také tvrdé ako kameň a zdajú sa nepoužiteľné? Naše citróny nezúfame a namaľujeme: varte citrónovú šťavu a nechajte svoje kefy namočiť do tejto horúcej citrónovej šťavy 15 minút a potom opláchnite. Prekvapenie: sú opäť zvedaví a pripravení znova natrieť steny vášho bytu!

Na oknách sú škvrny citrónu a farby

So zdvihnutými kefami ste sa rozhodli prefarbiť okná? Dobrý nápad! Ak to nie je tak, že ste na oknách urobili nejaké škvrny od farby? Žiadne obavy, citrón vám pomôže! Na miesta naneste trochu citrónovej šťavy, nechajte niekoľko minút pôsobiť. Okná čistite ako obvykle, škvrny od farby by mali zmiznúť.

Strúhavka na citróny a syry

Nakoniec spôsob, ako vyčistiť strúhadlo na syr bez poškodenia špongií. Obe strany syra strúhajte šťavnatou časťou polovice citróna a opláchnite. Citrón odmastil a vyčistil stopy po syre.

Citrón a mravce

Mravce nie sú veľkými fanúšikmi mojito ... A v skutočnosti citrón! Citrónová šťava a pokožka odradia mravce od návratu domov! Takže sprej citrónovej šťavy a kôry, kde sa mravce vkĺznu do vášho domu. Ďalšia vec: citrón je neškodný pre vašich miláčikov a deti.