Ostatné

Obnovenie vášho bazéna: naše rady

Obnovenie vášho bazéna: naše rady


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prvé ponory sezóny sa musia pripraviť hneď, ako sa vonkajšia teplota zníži a teplota vody dosiahne 12 °. Tu je niekoľko praktických rád Federácie odborníkov na bazén (FPP) na úspešný návrat do prevádzky.

Vyčistite bazén

Začnite dobrým kefovaním a čistením krytu na mieste. Potom ho uložte na suchom a dobre chránenom mieste. Odstráňte zimné plaváky. Umyte doštičky a omietky, postupujte zvnútra smerom von, aby ste zabránili upusteniu nečistôt do vody v bazéne. Potom uložte všetko príslušenstvo použité na zimovanie vášho bazénu.

Skontrolujte vybavenie bazéna

Pred opätovným uvedením filtračného systému do prevádzky dajte čerpadlo opraviť. Skontrolujte, či sú kryty a vetracie otvory zatvorené. Skontrolujte tiež stav tesnení a tesnosť armatúr. Zabezpečte tiež dobrý stav filtračnej hmoty (piesok, kazeta, sklo ...)

Otvorte ventily bazénu

Hrajte postupne všetky úchytky ventilu. Keď príde voda, skontrolujte rôzne pripojenia. Elektrickú skrinku vráťte do prevádzky.

Pripojte vybavenie bazéna

Zatvorte rôzne kontakty a vymeňte poistky. Aktualizujte programovacie hodiny. Spustite filtráciu. Nakoniec vyčistite vysávač, aby ste odstránili nečistoty z vody alebo spustite čistiaci robot, ak ho máte.

Ošetrite bazénovú vodu

Počiatočná úprava sa vykonáva podľa stavu vody. Vo všeobecnosti je na reštartovanie potrebné „ošetrenie šokom“. V prípade potreby pridajte vodný kameň. Vyvážte pH medzi 7,2 a 7,6 a potom vložte vysokú koncentráciu dezinfekčného prostriedku. Neváhajte a požiadajte o radu odborníka, aby nedošlo k chybám.

Čistenie bazénu po jeho opätovnom uvedení do prevádzky

Po návrate do prevádzky vyžaduje plavecký bazén počas plávania priemerne menej ako hodinu pozornosti týždenne. Každých 8 až 10 dní očistite vodovodnú špongiu pomocou špongie a vhodného prostriedku proti tvorbe vápna a mastnoty. Pravidelne prechádzate pristávacou sieťou po povrchu pomalým pohybom S, aby ste sa vyhli spätnému kĺzaniu. Vysávajte asi raz týždenne. Pravidelne vyprázdňujte zberače.

Analýza vody v bazéne

Rôzni testeri dávajú hladinu pH a dezinfekčné prostriedky na vykonanie potrebných korekcií pridaním produktu alebo jednoduchým nastavením elektrolyzéra. Väčšina dezinfekčných prostriedkov má zvýšenú účinnosť pri nízkom pH, od 7,2 do 7,6. V prípade vysokého pH zvýhodnite bróm. Tieto analytické operácie sa môžu vykonávať aj automaticky pomocou domáceho automatizačného systému prispôsobeného bazénu. Niektoré z týchto systémov tiež umožňujú automatické zavádzanie úpravy vody do nádrže.



Komentáre:

  1. Kazrakasa

    yes I laugh, laugh



Napíšte správu