Tipy

Pred / Po: Vytvorte obývaciu izbu otvorenú do záhrady

Pred / Po: Vytvorte obývaciu izbu otvorenú do záhrady

Majitelia tohto veľkého domu v Seine et Marne majú krásny obývací priestor a veľkú záhradu. Dom postavený v 80-tych rokoch je obklopený zalesneným parkom a spevnenou terasou v klasickom štýle. Niekoľko nevýhod však tlačí rodinu, aby chcela zmeniť usporiadanie interiéru, ktoré už nezodpovedá ich životnému štýlu. Príliš tmavé obývacie izby a nedostatok otvorenia vonku ju nakoniec presvedčia, aby sa rozhodla pre radikálnu transformáciu! Vysvetlenie obrázkov.

Interiér sa kúpal vo svetle

pred : Vlastniť veľký dom bez toho, aby bolo možné ľahko využívať vonkajšie svetlo, je to škoda. Je potrebné povedať, že región Paríža nemá z optimálneho slnečného žiarenia úžitok a že zimy sa niekedy zdajú byť trochu dlhé. Práve nedostatok slnečného svitu tlačí túto rodinu Seine et Marne, aby zavolala na spoločnosť Vie & Véranda, ktorá sa špecializuje na výstavbu moderných a tradičných verand viac ako 30 rokov. Majitelia si želajú opustiť klasické murované nadstavby pre sklenenú konštrukciu, aby zvýšili prísun svetla a zároveň sa tešili z výhľadom do záhrady. Projekt? Zväčšite príliš tmavú kuchyňu a vytvorte jedálenský kút kombinovaný s obývacou izbou, ktorý je oveľa lepšie vystavený prirodzenému svetlu. Po niekoľkých stretnutiach s architektmi spoločnosti Vie & Vérandas a schválení 3D plánov sa práca môže konečne začať!

po : Majitelia teraz využívajú ďalších 35 m2 priestoru, do ktorého integrovali veľkú obývaciu izbu. Rodina a priatelia sa teraz môžu zhromažďovať v tomto krásnom priestore venovanom jedlu a relaxácii! Pár sa rozhodol pre verandu z dreveného rámu, ktorá je izolačným materiálom par excellence, prirodzeným a odolným: ten umožnil vytvoriť nový povrch bez medzipodpory, čo predstavuje významnú ekonomickú výhodu. Na farebnej strane je biela, mierne vylepšená kamienkovou šedou, ktorá získava všetky hlasy, pre domácnosť aj vonku. Majitelia chceli vytvoriť kontinuitu s existujúcou fasádou a zároveň uľahčiť prenos svetla. Aj keď je strecha verandy pokrytá dlaždicami porovnateľnými so škridlami v dome, bol vytvorený sklenený otvor, ktorý umožňuje prenikaniu svetla, a to aj pri najmenších slnečných hodinách dňa. K tejto novej stavbe je pridaná pekná terasa z bielych kameňov, ktoré kompletne osvetľujú celý. Viac informácií na //www.vie-veranda.com/