Ostatné

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri budovaní domu: od plánovania až po odhad nákladov

Chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri budovaní domu: od plánovania až po odhad nákladov

Pred realizáciou vášho realitného projektu je fáza plánu nevyhnutná a nevyhnutná. Ak sa chcete snažiť jasne vidieť a obísť niektoré pasce, postupujte podľa týchto niekoľkých pravidiel uvedených v liste. Byť vlastníkom je jednou z priorít mnohých Francúzov. Zatiaľ čo niektorí sa rozhodnú pre kúpu už existujúceho domu, iní uprednostňujú výstavbu bývania, ktoré vyhovuje ich požiadavkám a potrebám. Táto druhá možnosť si vyžaduje značný rozpočet.

Rôzne prvky, ktoré je potrebné zohľadniť pri výpočte ceny nového domu

Výpočet ceny vášho nového domu závisí od mnohých kritérií. Cena pozemku za meter štvorcový sa líši v závislosti od okresu a mesta, ktoré si vyberiete. Tento rozpočet zahŕňa notárske poplatky, prípadnú štúdiu pôdy, aby sa zabezpečilo, že bude možné zostaviť, a vymedzenie vášho majetku. Ostatné výdavkové položky sa týkajú pripojenia dodávok vody, plynu a elektrickej energie. Týka sa to najmä pôdy mimo oblastí s podoblastami. Na vytvorenie globálneho rozpočtu by nemali byť vynechané žiadne podrobnosti o projekte. Zapíšte si každú z nich, dokonca aj veci, ktoré podľa vás nie sú dôležité. Na uľahčenie tohto kroku pomocou kalkulačky odhadnite cenu stavby nového domu. Porovnajte dosiahnutý výsledok s finančnou dostupnosťou. Toto sú vaše úspory a váš mesačný alebo ročný príjem.

Porovnať náklady na prácu

Máte na výber medzi staviteľom, dodávateľom, projektovým manažérom alebo architektom. Každý z jeho poskytovateľov služieb má svoju vlastnú pracovnú metódu a tím odborníkov. Ponúkajú aj inú cenu v závislosti od svojich schopností, kvalifikácie a typu stavebnej zmluvy. Iba CCMI alebo zmluva na výstavbu rodinného domu je upravená zákonom. Celková cena ponuky zahŕňa všetky náklady a výdavky súvisiace s vaším projektom. Za dodatočné náklady a náklady, ktoré sa neodhadujú v pevnom rozpočte, zodpovedá výrobca.

Nechoďte rovno

Pred prechodom na realizáciu plánu pre váš budúci domov je potrebné vziať do úvahy niekoľko parametrov. Počnúc pozemkom: „Je nevyhnutné preštudovať PLU (miestny územný plán) obce, aby sa lepšie porozumeli obmedzeniam spojeným so samotnou pôdou, radí Céline Turpin od spoločnosti Casaplans. Budúci vlastníci môžu najmä dostať sa bližšie k ich radnici a odboru územného plánovania. ““ Ďalšie hlavné body, orientácia a povrch konštrukcie. Prvý z nich bude definovať expozíciu na slnku vášho domova sladký domov a druhý bude určovať jeho tvar, ale aj to, či to bude jednopodlažný alebo dvojposchodový dom. Nakoniec, rozdelenie miestností, ktoré bude rozlišovať medzi obývacou izbou a priestorom na spanie, je tiež základným parametrom.

Nemysli na svoj dom ako celok

Pri vývoji vášho plánu je návrh interiéru v centre pozornosti. Predstavte si to miestnosť po miestnosti a nikdy nestratte zo zreteľa základné: jeho funkčnosť. „Pri každodennom bývaní musíte premýšľať o svojom budúcom dome so svojimi každodennými zvyklosťami,“ hovorí Céline Turpin. Starostlivo premýšľajte o dĺžke svojich miestností s osobitným ohľadom na váš nábytok. Neváhajte a nakreslite umiestnenie bufetov, postelí a stolov, aby ste lepšie pochopili miesto, ktoré zaberú.

Nezanechajte žiadne podrobnosti

Pri navrhovaní svojich plánov špecifikujte svoje želania pre vstupnú halu, otvorenú kuchyňu, stredný ostrov, hlavnú spálňu, garáž alebo dokonca herňu. A nezabudnite na tieto náležitosti, ktoré vám uľahčia váš každodenný život: skrinky s dverami v spálňach alebo šatniach, práčovňa, vaňa alebo sprchovací kút, samostatné alebo nie WC atď. Tiež jasne uveďte v plánoch umiestnenie vašich domácich spotrebičov, nádrží na teplú vodu, komínov, ak je to možné, a nakoniec aj umiestnenia elektrických zásuviek. Ak snívate o obývacej izbe osvetlenej veľkými oknami, premýšľajte o umiestnení vášho nábytku vopred. Rovnaké odporúčanie pre izbu: neplánujte izbu s rozlohou 10 m², ak máte posteľ veľkosti king. „Vyhoďte vody a toalety, ktoré vedú aj do obývacích izieb. Dôkladne premýšľajte o umiestnení a veľkosti okien vo vzťahu k vašim umývadlám, vašim umývadlám a nakoniec aj zmyslom významu otváranie vnútorných dverí “varuje Céline Turpin.

Cena tradičného domu

Tento štýl domu je u nových majiteľov veľmi obľúbený. Rozdiely v cenách vysvetľujú rôzne faktory, počnúc veľkosťou ubytovania. Táto vlastnosť znamená počet použitých dielov. Cena sa tiež bude líšiť, ak ide o dvojpodlažný dom a ak chcete garáž. Mali by ste zohľadniť aj kvalitu stavebných prác. Na ilustráciu si môžete naplánovať rozpočet medzi 40 000 eur a 60 000 eur pre rodinný dom s rozlohou 40 m². V prípade domu s rozlohou 100 m² budete musieť naplánovať najmenej 100 000 EUR. Tieto náklady zahŕňajú náklady na bežné materiály, ako je tehla, betón a betónový blok. Ich energetická hospodárnosť a kvalita tiež mení celkové množstvo. Pokiaľ ide o stolárske práce, ceny závisia od vášho výberu medzi hliníkom, drevom, PVC a oceľou. Pri výpočte zvážte aj ďalšie možnosti, ako je bazén, záhrada alebo terasa. Odhad prispôsobíte podľa želaného štýlu: moderného, ​​súčasného, ​​futuristického alebo klasického.

Cena ekologického domu

Koncept ekologického bývania sa narodil v Nemecku a mnoho majiteľov ho prijalo. Táto zásada spočíva vo výstavbe budovy zameranej na zníženie jej spotreby energie a uhlíkovej stopy v prírode. Táto voľba zahŕňa použitie organických a ekologických materiálov: ílové tehly, drevo a mnoho ďalších nevyhnutných na výstavbu tradičného domu. Mali by ste tiež vedieť, že väčšina z nich je vyrobená na mieru podľa rozmerov vášho ubytovania. Všetky tieto prvky ovplyvňujú konečné náklady na výstavbu, najmä v dôsledku ekologických zdrojov energie. Väčšinou ide o fotovoltaické panely, v niektorých francúzskych regiónoch sa však môžete rozhodnúť pre veternú a hydraulickú energiu. Ak vezmeme do úvahy všetky tieto údaje, cena zelenej budovy s rozlohou 40 m² sa pohybuje od 46 000 EUR pri lacných modeloch po 72 000 EUR pri špičkových domoch. Tento odhad vám pomôže vypočítať náklady na meter štvorcový a prispôsobiť ho oblasti vášho domu.

Cena dreveného domu

Mnoho majiteľov uprednostňuje drevo, ekologický materiál od prírody. Výhodou je tiež ľahká práca, takže doba výstavby je pomerne rýchla. Predstavuje izolátor, ktorý umožňuje zachovať príjemnú izbovú teplotu vo vnútri domu. Cena tohto typu budovy závisí od štýlu domu. Pri tradičnom ubytovaní to trvá 700 až 3 000 eur za meter štvorcový. Na druhej strane sa náklady na drevené bývanie predávané vo forme súpravy pohybujú medzi 600 a 1200 eurami. Tento typ domu, ktorý je v Spojených štátoch, Škandinávii a Kanade veľmi rozšírený, sa stáva vo Francúzsku stále úspešnejším. Svoju estetiku zvádza hlavne.

Cena dokončovacích prác

Mnoho dokončovacích prác zaručuje vaše pohodlie a pohodu, keď sa sťahujete do svojho nového domova. Ich cena závisí od výberu materiálov, ktoré sa majú použiť na dvere a okná. Tieto musia zabezpečiť dobrú zvukovú a tepelnú izoláciu, aby sa zabránilo stratám tepla v zime. Zvážte tiež typ strechy. Máte na výber medzi plechmi, dlaždicami, betónom a bridlicami. Musíte tiež myslieť na falošný strop a izoláciu. Pokiaľ ide o podlahu, sú parkety, keramická dlažba, cementová dlažba alebo dlažba. Existuje tiež niekoľko druhov oleja, vody a špecifických farieb vhodných pre všetky typy médií. Cena všetkých týchto prvkov tiež pomáha lepšie vypočítať náklady na nový dom s cieľom naplánovať potrebný rozpočet. Nesmieme zabúdať na cenu práce kvalifikovaných remeselníkov. Ich talent a know-how vám zaručujú kvalitné zásahy zodpovedajúce vašim očakávaniam.