Užitočný

Pred / po: Prepracovať upravený park so stredomorskými akcentmi

Pred / po: Prepracovať upravený park so stredomorskými akcentmi

Brigitte Dematteis, krajinárka už viac ako 25 rokov, má takmer sto úspechov v parkoch, záhradách a terasách na Côte d'Azur. V láske k prírode a krajinárstvu predstavuje a vytvára záhrady v Grasse a jeho regióne s vášňou a tvorivosťou, pričom vždy rešpektuje architektonické prostredie a pôvod rastlín. V tomto obrovskom parku s rozlohou 7 000 m2, ktorý sa nachádza vo Fayence vo Var, sa Brigitte Dematteis vrátila na svoje miesto do zanedbávanej provensálskej vegetácie. Vysvetlenie obrázkov.

Medzi modernizmom a tradíciou

pred : Na východ od Var, medzi morom a horami, je Fayence jednou z 8 dedín na kopci typických pre kantón, ktorý sa nazýva „Pays de Fayence“. Toto pekné mesto sa nachádza pri bránach Provence a Côte d'Azur a je obklopené malebnou krajinou zloženou z lesov a svahov. Tu stojí typický provensálsky dom, ktorý Brigitte Dematteis objavila prvýkrát v roku 2015. Majitelia vyzvali jej odbornosť, aby znovu vybudovala vysadený priestor na hlavnej terase. Vrcholom tohto stretnutia je však úplne iný projekt: Brigitte Dematteis skutočne navštevuje priestory a školí majiteľov v „jej tvorivých víziách“.Park, ktorého plocha zaberá viac ako 7000 m2, je už niekoľko rokov zanedbávaný, rovnako ako plavecký bazén, ktorý stojí pod domom. Maliar krajiny Var potom plánuje vytvoriť most medzi týmto súčasným biotopom a prírodou, ktorá ho obklopuje, zmesou krovín, olivovníkov a provensálskej vegetácie. Východiskovým bodom pre Brigitte je počúvanie: preto berie do úvahy želania majiteľov, aby im ponúkla projekt, ktorý rešpektuje ich očakávania a ich rozpočet.

po : Prvý veľký projekt pre Brigitte Dematteis a jej tím: prehodnotenie záhrady a rozširovanie rastlín vytvorením rôznych obrazov. Mudrci, rozmaríny, santolíny, levandule, myrty sa vyberajú tak, aby odolali horúcemu počasiu pri rešpektovaní pôvodnej vegetácie regiónu; gauras a daylilies pre ich trvalé kvitnutie a nakoniec olivovníky, ktoré teraz tvoria vynikajúci olivový háj 1000 m2.

Brigitte Dematteis si vyberie každý zo stromov, ktoré používa vo svojich výtvoroch. Preto odchádza do Talianska, aby priniesla späť olivovníky, s touto túžbou nechať návštevníkov myslieť si, že olivový háj bol vždy na tom istom mieste. Brigitte sa hrá s rastlinami ako hudobník s nástrojom a vyvíja všetko úsilie na vytvorenie priestoru dokonale prispôsobeného topografii miesta, prostrediu, v ktorom sa nachádza, a životom majiteľov, ktorí z neho majú úžitok. Plavecký bazén je teraz v centre tohto zeleného prostredia a vzbudzuje viac ako kedykoľvek predtým túžbu kúpať sa. Masív umiestnený na terase bol prepracovaný v pomerne modernom štýle, zručný proti klasickej architektúre domu. Celý dom / záhrada bola vytvorená štýlovo a dôsledne, podľa potešenia majiteľov! Viac informácií na www.dematteis-paysagiste.com