Komentáre

Vyrobte si doma skvelý značkový nábytok za 30 eur

Vyrobte si doma skvelý značkový nábytok za 30 eur

Kto hovorí, že na kúpu dizajnérskych dielní doma potrebujete bacuľatý bankový účet? Prečo ich nevytvoriť sami a za menej ako 30 eur! Stačí dve veci: desať prstov a kniha Urob to sám autor Thomas Bärnthaler (red. Phaidon). Kniha vám pomôže vytvárať objekty navrhnuté 50 svetovo uznávanými dizajnérmi a umelcami. Vysvetlenie.

Reprodukujte diela najväčších svetových dizajnérov

Patricia Urquiola, Konstantin Grcic, Ai Weiwei, Alfredo Häberli, Hella Jongerius ... Každý nadšenec dizajnu pozná talent a známosť umelcov prítomných v tejto knihe. Prostredníctvom jednoduchých a prístupných pokynov kniha navrhuje reprodukovať úžasné funkčné a / alebo dekoratívne predmety (napríklad drevenú svietnik, ktorý si predstavil Alfredo Häberli - Švajčiarska veľká cena za dizajn v roku 2014 - za menej 30 eur). Je tiež možné vytvoriť plyšový umelec Ai Weiwei, hlavného umelca na čínskej scéne. Pri milovníkoch diel Nantes Ionna Vautrin (ktorých práca je založená na každodenných predmetoch), postupujte podľa pokynov na reprodukciu svojho lustru v polystyréne a stuhách (za 44 eur).

Moderný dizajn pre každého

Každý objekt, ktorý sa má vyrobiť, je prezentovaný prehľadným rozložením, napríklad receptúrou, s rozpočtom materiálov, časom potrebným na výstavbu a prezentáciou objektu jeho tvorcom hviezd. Cieľom je uľahčiť prácu začínajúceho umelca pomocou fotografií, schém a jednoduchých a intuitívnych pokynov. Navyše, potrebné vybavenie je vždy prístupné z finančného hľadiska a je k dispozícii v každom obchode pre domácich majstrov alebo v umení plastov. Niektoré riady je potrebné čerpať aj z náradia (lepidlo, vŕtačka atď.).

DIY, umenie života

Okrem zábavy je DIY hospodárny a obohacujúci. Thomas Bärnthaler, novinár a autor knihy, cituje Richarda Sennetta, sociológa známeho v Spojených štátoch, ktorý preukázal pohodu, ktorá pochádza z vlastnej výroby vlastných predmetov. Viac ako trend, kutilstvo a kreatívny dizajn znamenajú skutočné umenie bývania a vybavenia vášho interiéru. Je to ďaleko od hromadnej výroby predmetov a ich plánovaného zastarávania, je to spôsob, ako si prispôsobiť a vytvoriť si vlastné prostredie. Čo sa môže pýšiť dekoratívnymi úspechmi!

kniha Urob to sám , v zastúpení: Thomas Bärnthaler, Phaidon. 244 strán, 400 ilustrácií. Cena: 24,95 eur Viac informácií na webových stránkach Phaidon