Tipy

Kamienková podlaha: Calade

Kamienková podlaha: Calade

Praktickosť

Jaskyne sa tradične vyrábajú s kamienkami umiestnenými na okraji, ktoré ponechávajú malú plochu pre maltu, ktorá ich drží na svojom mieste.

S výnimkou malých plôch, alebo ak máte na túto trpezlivosť veľa času, môžete svoje kamienky ľahko položiť do roviny, aby ste dosiahli konečný výsledok takmer rovnako pekne ... a oveľa rýchlejšie. Ak však krásna jaskyňa s mnohými dutinami a hrbolkami nájde svoje miesto dokonale vo vchode alebo vo vidieckej kuchyni, nemali by ste byť pekne šialení. Hovorí s metlou, kefou a množstvom vody!

Krok za krokom

Ako na to?

1

Jaskyňa sa hodí do pôdy. Môžete sa dokonale rozhodnúť, že dlážku svojej kúpeľne upravíte vo veľkých kamenných doskách a na prahu získate malý „koberec“ v jaskyni. Preto je potrebné predovšetkým vymedziť rozmery vašej jaskyne a tento povrch rezervovať zhutnením hrán malými drevenými doskami, ktoré označia hrúbku vašej potery.

2

Na kartón nakreslite vzor. Môžete si vybrať viac či menej jednoduchý geometrický vzor, ​​ktorý sa bude hrať na farbách kamienkov, alebo obrazový vzor, ​​ktorý okrem farieb dá hrdosť na rozdiely vo veľkosti kamienkov.

3

Postarajte sa o to, aby ste kamienky zozbierané počas prechádzok skladovali v samostatných škatuliach a podľa ich veľkosti a farby.

4

Vyplňte svoju kresbu starostlivým výberom kamienkov.

5

Potom vylejte maltu na 0,5 m2, vyrobenú z 10 vedier suchého piesku na 1 vrece s obsahom 35 kg vápna pridaného vodou, do výkopu pripraveného na tento účel a začnite ukladať kamienky na hranu alebo na tvár podľa výkresu.

6

Stabilizujte ich pomocou malej gumovej paličky, potom, keď bude hotový všetok vzor, ​​vylejte zvyšok malty a prebytok očistite kefkou na šalát.

DOBRÉ VEDIEŤ

Nedávno boli na čelnej strane namontované kladky na ráme z PVC, ktoré sa veľmi ľahko použili. Tieto kamienky sú vo forme dosiek so stranou 20, 30 alebo 40 cm alebo vlysov a sú k dispozícii vo viacerých farbách a medzi 8 a 20 mm. Stále relatívne drahé (okolo 140 EUR za meter štvorcový), zostávajú zaujímavou a originálnou alternatívou k tradičnej jaskyni. A ideálne pre ľudí v zhone!

RADA PRO

Zahrajte si na odpor medzi položením na hranu a tvár, ale aj s farbami vašich kamienkov, aby ste vytvorili bohaté a osobné vzory.

Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006