Komentáre

Dizajn: aké farby kombinovať so sivými dlaždicami?

Dizajn: aké farby kombinovať so sivými dlaždicami?

V mnohých domácnostiach sa nachádzajú sivé, neporiadne a neutrálne dlaždice. Ak sa však všetky farby zhodujú so sivou farbou, nie je ľahké zvoliť správne odtiene v závislosti od orientácie miestnosti. Christelle Sauzet, maliarka, stylistka a autorka knihy „Color in my decor“ (Farby v mojej dekorácii), nás vedie k tomu, aby sme si farbu stien vybrali sivými dlaždicami.

S tmavošedými dlaždicami

Čo je príjemné, keď sa zhodujete s farbou podlahy a stropu, je vytvárať kontrasty. Napríklad s antracitovým šedým obkladom budeme uprednostňovať svetlé a jemné farby. Môže byť žltá, bledomodrá, nefritová zelená…

S svetlo šedými dlaždicami

Rozhodneme sa vytvoriť kontrast intenzívnejších farieb. Potom je to záležitosť vkusu. Môžeme si zvoliť oranžovú, červenú, kráľovskú modrú, fuchsiovú ružovú ...

V tmavej miestnosti

Ak vaša izba nie je príliš slnečná alebo orientovaná na sever, vyberte si teplé odtiene, od žltej po červenú cez všetky odtiene. Potom, v závislosti od tónu dlaždíc, vyberte na stenách viac či menej jasnú farbu, aby ste vytvorili kontrast.

V slnečnej miestnosti

Čokoľvek ide. Len pomyslite na vytvorenie tónového kontrastu medzi sivou podlahou a farbou vybranou na stenách. Dávajte však pozor, aby ste si nevybrali príliš svetlý odtieň, ktorý by sa mohol javiť vo veľmi svetlej miestnosti nevýrazný.

Obľúbené Christelle

Najobľúbenejšou farbou Christely na stenách sú farebné šedé, či už majú sklon k modrej, zelenej, ružovej alebo inej farbe. Vytvárajú sivú pôdu a zároveň poskytujú jemnú, farebnú atmosféru. A pre viac informácií si prečítajte knihu „Farba v mojej dekorácii“. Mnoho tipov ilustrovaných s niekoľkými fotografiami vám umožní vybrať si farby pre každú izbu. Nájdete tu tiež veľmi širokú farebnú schému, ktorá umožňuje vizualizovať rôzne asociácie farieb. "Farba v mojej dekorácii"

Christelle Sauzet Vydané 15. októbra 2010, vydania Fleurus 30 eur