Komentáre

Kladenie dlaždíc na podlahu

Kladenie dlaždíc na podlahu

Pokladanie obkladov podľa konvenčného spôsobu sa môže uskutočniť súčasne s nalievaním betónovej dosky na podlahu. Jedná sa o terakotovú dlaždicu so vzormi.

Nalejte dosku

Pokladanie dlaždíc na starej podlahe v miestnosti na jednej úrovni počas renovačných prác si vo všeobecnosti vyžaduje vyliatie dosky s dvojitým cieľom mať plochý a čistý podklad pre nový náter a vyrovnať podlahu. Dosku môžete naliať aj po poschodí, pokiaľ je konštrukcia domu schopná uniesť bremeno - preto sa musíte poradiť s architektom.

Vypracovať plán

Terakotové dlaždice sa inštalujú priamo tu, keď nalievate dosku. Rovnako ako u všetkých podlahových dlaždíc je rozumné začať s vypracovaním plánu prístrojov: umožňuje vypočítať potrebné množstvo dlaždíc a určiť najlepšie usporiadanie tak, aby sa vyrovnali rezy. Pri výpočtoch nezabudnite vziať do úvahy šírku škáry.

Náradie a materiály

• Uhlová brúska
lopata
murárska lyžica
plavák
udrieť palicou
Tiler netopier
špongia
Masonova vláda
Štvorec obkladača
kolíky
menčestráky
Vodováha
meter
Koryto na pokazenie -
betón
lepidlo
Kĺbový cement
piliny

Aký konkrétny?

Pre dosku, ako je táto, je nevyhnutné si prenajať miešačku betónu, pokiaľ požadované množstvo betónu nedodáva špecializovaná spoločnosť. Ak ho pripravíte sami, spočítajte asi 4 diely cementu (CPA) pre 4 diely piesku a 8 dielov štrku (jemná veľkosť častíc).

Nepravidelné uhly

Rovnako ako u všetkých pokládok dlaždíc, bez ohľadu na materiál, nie sú zarovnané na stenách, pretože uhly miestností nie sú vždy priame. Slepá inštalácia na určenie osí kladenia umožňuje všimnúť si tento druh chyby a zanechať okraj pri stene, ktorý bude potom vyplnený maltou a skrytý podstavcom, aby sa zabránilo nepravidelným alebo úzkym rezom. Ak je miestnosť sama nepravidelne tvarovaná (lichobežník), musíte zvoliť stenu ako referenciu na stopu, kolmo na prvú os. Spravidla si ponechávame stenu, ktorá integruje dvere alebo tú, v ktorej sa otvára záliv.

Terakota

Jeho kvalita a vzhľad závisia priamo od použitej pôdy. Najkrajšie terakotové dlaždice sa vyrábajú alebo formujú ručne: podlahe dodáva teplý a nenapodobiteľný charakter ako súčasť obnovy alebo modernej výstavby. Terakota je svojimi tepelnými vlastnosťami a pohodlím veľmi vhodná pre podlahové kúrenie. - Na dosiahnutie homogénneho odtieňa je vhodnejšie zmiešať dlaždice rôznych balení: vždy existuje malý rozdiel v nuanciách medzi sériami v dôsledku vlastností použitej hliny. - Predchádzajúce zvlhčovanie všetkých dlaždíc im bráni vstrebávať miešaciu vodu z malty, čo by mohlo oslabiť ich priľnavosť. - Terakota nie je vodotesná. Môžete však použiť bezfarebný vodoodpudivý prostriedok, ktorý mierne zmení jeho odtieň a vzhľad. Ak dávate prednosť tradičnejšej údržbe, použite emulziu rastlinného vosku.

Kam umiestniť šálky

Pri kreslení plánu zariadenia vyhoďte všetky úseky smerom k dvom najmenej viditeľným priľahlým stenám; najmä ich neumiestňujte na stenu, ktorá nesie záliv, a nedovoľte žiadne rezy pozdĺž krbu komína. Okrem toho si uvedomte, že dekoratívne vzory, ako v tomto prípade štvorce, ktoré tvoria rám pre diagonálne kladenie, musia byť vždy celé. Preto ich obklopujeme niekoľkými radmi dlaždíc.

Farebné kĺby

Bežne nájdeme biely alebo šedý kĺbový cement a tiež farebné malty. Môžete však tiež zafarbiť bielu maltu práškovými alebo trubicovými pigmentmi - ich dôkladným premiešaním získate jednotnú farbu. V prípade terakoty, ako je tento, sa šedý alebo biely cement dokonale hodí. Know-how © La maison rustique - éditions Flammarion, 2005

Pozrite si naše video: Ako položiť dlaždice