Užitočný

Výzdoba vidí život v modrej farbe

Výzdoba vidí život v modrej farbe

Modrá farba sa vracia do našich interiérov. Tento rok sa však bude konať najmä dve výstavy na túto tému a vlna dekoratívnych predmetov, ktoré ich budú sprevádzať. Výzdoba ešte neskončila životom modro!

Modrá, farebný symbol bohatstva

Modrá je jednou z troch základných farieb. Je to tiež jedna z obľúbených farieb Francúzov. Mali by ste vedieť, že pred príchodom syntetických pigmentov boli prírodné modré pigmenty veľmi zriedkavé, a teda veľmi drahé. Preto je modrá farba šľachty.

Duchovná farba

Farba oblohy a mora je celkom prirodzené, že modrá evokuje spiritualitu. Uvoľňuje napätie a pomáha pri opätovnom zaostrovaní. Je preto ideálnou farbou do odpočívární alebo do miestností, ktoré vyžadujú koncentráciu, napríklad do kancelárie. Môžeme si zahrať na farbách v závislosti od miestnosti: veľmi jemná modrá do spálne a viac udržiavaná v kancelárii. A v chodbe, ako pri vchode, si môžete vyskúšať aj polnočnú modrú farbu.

Dve výstavy výstav

Tón nastavujú dve výstavy. Prvé „Moody Blues“ sa koná v januári doma na celom svete a vyzdvihuje indigo ponúkané v rôznych materiáloch. Bude to príležitosť objaviť výber objektov z celého sveta. Druhé „Universal Blue“ môžete objaviť na Merci od 1. do 19. marca 2011. Špecialista na farby Lidewij Edelkoort bude počas Týždňa módy vyfarbovať koncepčný obchod modro.