Ostatné

Pred zimou urobte správny výber: rozhodnite sa pre teplo v kachliach na drevo!

Pred zimou urobte správny výber: rozhodnite sa pre teplo v kachliach na drevo!

Vyberte si kachle na svoj estetický vzhľad, ale predovšetkým ekologickejšiu vykurovaciu techniku! Zmeňte svoje kúrenie a spád na moderný a inovatívny dizajn, ktorý vašej obývačke dodá charakter.

Ktorý sporák si vybrať?

Pokiaľ ide o kachle na drevo, máte k dispozícii niekoľko modelov. Kachle nahrádzajú plynové alebo elektrické ohrievače, ktoré sú veľmi drahé a neponúkajú rovnakú energetickú hospodárnosť, Ako si vybrať medzi rôznymi typmi kachlí?

Kachle na drevo© Blueberry Home

Máte staromódny obraz kachlí na drevo? Tí z našich starších, ktorí boli zle zahrievaní a ktorí boli veľmi impozantní? Zabudnite na to, aby ste objavili nové kachle na drevo! Toto vykurovanie nájde v našom dome zvláštne miesto, pretože sa stalo dekoratívnym prvkom. Od začiatku 21. storočia sa krbová pec veľmi ľahko inštaluje a preloží presne ako tradičný krb. Otvárame sklenené dvere a ukladáme tam guľatinu. Aký je teda rozdiel medzi guľatinou a krbom? Je to jeho výkon a výkon ! Kachle na drevo distribuujú príjemné teplo a sú tiež ideálne na vytvorenie atmosféry relaxácie a pohody. Okrem toho sú guľatiny veľmi lacné a kachle vyžadujú veľmi malú údržbu. Musíte však byť prítomní, aby ste mohli načítať guľomet.

Kachle na pelety

Na rozdiel od kachlí na drevo fungujú kachle na pelety s peletami. Vyrábajú sa zo zmesi malých kúskov dreva a pilín. Zostava je stlačená pri vysokom tlaku a nevyžaduje sa žiadne lepidlo alebo chemikálie, Žiadne riziko pre vaše zdravie toto ekologické vykurovanie a používanie prírodných produktov.

Kachle na pelety sú oceňované pre stále a príjemné teplo. Skutočnou výhodou kachlí na pelety je to, že nemusíte byť pri nej, aby ste mohli priniesť palivo. Šneková skrutka dodáva kachle nepretržite. Môžete ho dokonca naprogramovať tak, aby ušetril peniaze alebo predhrial dom po dlhej neprítomnosti. Okrem toho je hlavnou výhodou pecí na pelety to, že spotrebúva celé palivo. Granule úplne horia a nedochádza k žiadnym stratám materiálu. Kachle na pelety nevyžadujú intenzívnu údržbu. Potrebujete občas vyprázdniť nádobu na zber popola.

Výhody kachlí na drevo?© Soul Inside / Skeledog

Rozhodnutím o inštalácii kachlí na drevo získate výhody:

  • značné úsporypretože drevo je veľmi lacné
  • menší dopad na životné prostredie použitím dreva, ktoré je obnoviteľným zdrojom energie
  • programovanie vykurovania na dosiahnutie požadovanej teploty
  • znížená údržba
  • vysoký výkon a a veľmi zaujímavý výkon

A čo dekorácia?

Kachle na drevo sú trendovým doplnkom pre dekoráciu! Nahradil veľké dizajnérske elektrické ohrievače a tradičné krby, ktoré sú príliš nerentabilné. Kachle na drevo majú všetky výhody veľmi efektívneho vykurovania a zároveň poskytujú dekoratívny predmet, ktorý dáva miestnosti skutočnú identitu. V posledných rokoch výrobcovia zdvojnásobili svoju predstavivosť jedinečné a originálne modely.

Klasické, priemyselné alebo veľmi moderné dekorácie, kachle na drevo sú k dispozícii v rôznych štýloch, aby vyhovovali všetkým vkusom.Túžba po klasike

Predstavte si svoju obývaciu izbu z rybieho dreva v surovom dreve a stenách zdobených rafinovanými lištami. V strede hlavnej steny nainštalujte kachle na čisté drevo s veľkým oknom čo dáva príležitosť obdivovať plamene tancujúce a meniace sa farby. Pridáme dubovú knižnicu a veľkú koženú pohovku. Na odpočinok si vyberte krídlové kreslo, na ktoré položíte pléd a obyčajný vankúš. Celkom sa vytvorí teplá atmosféra ohrievaná vašimi kachľami.

Priemyselná verzia

Veľká pôda, ktorá kombinuje tehly a kovové lúče, je ideálna na vytvorenie priemyselnej atmosféry. Inštalujeme kachle na drevo so surovými linkami a zmiešanými materiálmi. Existuje veľké množstvo kachlí na drevo s oceľovými stenami, malé úložisko na uloženie denníkov a ktoré majú štíhle krivky. Pridajte nejaké doplnky, ako napríklad starú lampu priemyselného dizajnéra alebo smaltovanú dosku, aby ste priemyselníka mohli dôkladne hrať!

V režime kokonovania

Máte radi čas na odpočinok doma, zapálenie pár sviečok a počúvanie jemnej hudby? Vyberte si kachle na drevo alebo s veľkými oknami zaplavenými ohňom, Ak si chcete dať chvíľku pre seba, vyberte si veľkú pohovku s množstvom vankúšov a veľmi mäkkú. Pridajte svetelné zdroje na rôzne miesta v miestnosti. Zahrajte si na prírodných materiáloch, ako je napríklad surový drevený konferenčný stolík, veľký koberec zo siete sherpa a lampa naplaveného dreva.

Pre súčasnú atmosféru

Modernejší štýl s rafinovaným kusom a farebným nábytkom! Vyberte si originálne doplnky, napríklad koberec v tvare zvieraťa, lampu s inovatívnym dizajnom a neobyčajné materiály. Farby sú úprimné a kontrast medzi nimi. Pre kachle na drevo si vyberte závesný model, ktorý prináša ľahkú a plávajúcu atmosféru, V súčasnej dekorácii, žiadny rozruch! Výzdoba nepreťažujeme a vyberáme si ušľachtilé materiály. Na jednej zo stien vytvorte veľkú poličku a predstavte si nestrukturované línie a miesta rôznych veľkostí. Na dno police naneste niekoľko striekajúcich farieb.

Spoľahnite sa na kachle na drevo, aby ste znížili účty za energiu a dosiahli skutočné úspory tým, že sa budete baviť s elegantným a elegantným sporákom. Pri inštalácii kachlí na drevo a pri integrácii vhodného vetracieho systému sa však poraďte s odborníkom.