Informácie

Pantone, univerzálna farebná schéma

Pantone, univerzálna farebná schémaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pantone je predovšetkým farebná schéma. Je to však aj súbor výrobkov zameraných na umenie bývania a inšpirovaný farebnými trendmi módy. A je to dokonca aj hotel.

Pôvod farebnej schémy Pantone

Bol to Herbert Lawrence, Američan, ktorý v roku 1963, keď pracoval v tlačiarni, vytvoril túto farebnú schému. Účelom bolo vyriešiť problémy, ktoré sa vyskytujú v oblasti grafického umenia, pokiaľ ide o presnú reprodukciu farieb. Jeho presvedčenie, že spektrum vníma a interpretuje každý jednotlivec odlišne, ho viedlo k tomu, aby vymyslel Pantone Matching System (PMS), zbierku štandardizovaných farieb vo forme farebnej schémy ventilátora.

Farebná schéma Pantone rastie

Farebná schéma Pantone je viac ako kedykoľvek predtým referenčným jazykom pre presnú farebnú komunikáciu s dizajnérmi, výrobcami, distribútormi a používateľmi v rôznych oblastiach. V máji 2010 bola uvedená na trh nová generácia PMS Pantone Plus, ktorá otvára nové funkcie pre sofistikovaný výber.

Sprievodca Pantone pre širokú verejnosť

Nákupný sprievodca Pantone môže byť veľmi praktickým nástrojom pre širokú verejnosť, vždy so sebou. Aj vo forme farebnej schémy obsahuje táto príručka 1 757 farieb, ktoré vám umožňujú porovnávať to, čo si kúpite, či už ide o módne doplnky, doplnky alebo potreby pre domácnosť.

Pantone diverzifikuje umenie života

Pantone má stovky držiteľov licencií vo viac ako sto krajinách, v oblasti grafického umenia, módy, domova, interiérového dizajnu, plastov, architektúry, maľby, priemyselného dizajnu a spotrebiteľské trhy. Pantone Universe pokrýva súbor stvorení zameraných na umenie bývania určené pre širokú verejnosť: stolový riad, kancelárske potreby, cestovné potreby, odevy, bicykle, malý nábytok ... Tieto objekty zvýrazňujú farbu Pantone, ktorej odkaz je vždy jasne uvedený. Farby sa aktualizujú každú sezónu podľa módnych trendov. Ku každému článku je priložený opis „emocionálnych charakteristík farby“.

Hotel Pantone v Bruseli

Hotel Pantone bol otvorený v máji 2010 v centre Bruselu kombináciou farieb, estetiky a farieb. Hotel má tiež najväčší výber produktov Pantone Universe na svete, ktoré je možné zakúpiť na mieste. Zákazníci si môžu zvoliť farbu svojej izby podľa svojej nálady. Biele steny a posteľná bielizeň zvýrazňujú ploché oblasti sýtych farieb.

Ak sa chcete dozvedieť viac

www.pantone-france.com