Ostatné

Ako prefarbiť kovový kus nábytku?

Ako prefarbiť kovový kus nábytku?

Obnovili ste už starý kovový kus nábytku? Alebo len chcete svoj kovový nábytok vylepšiť? Dáme vám všetku našu radu, aby ste mu dali druhý život prostredníctvom maľby! Čistenie a odizolovanie, ochrana a spodná vrstva, maľovanie a prispôsobenie ... Objavte všetky kľúčové kroky na prelakovanie kovového nábytku!

Krok 1: čistý

Pred maľovaním čohokoľvek musíte nábytok úplne vyčistiť! Ak tento krok preskočíte, môžete si byť istí, že farba sa neprilepí na podložku a že sa rýchlo odlupuje. Začnite čistením nábytku mäkkou navlhčenou tkaninou. Na ľahšie odstránenie špiny môžete pridať trochu umývacieho prostriedku. Ak ste získali starý kovový kus nábytku s nalepenými štítkami, môžete použiť acetón alebo rozpúšťadlo. To vám umožní odstrániť stopy lepidla, ktoré na kovoch pretrvávajú. Ak máte stopy hrdze, môžete sa ich zbaviť drôtenou kefou a malým tukom na lakte. Po zaschnutí môžete nábytok obrúsiť. Pomocou brúsneho papiera jemne trite nerovnosti a zvyšné nečistoty alebo zvyšky farby. Toto vám nielenže umožní získať hladší povrch, ale okrem toho bude lepšia priľnavosť farby! Žehlite handrou na odstránenie posledných zvyškov a ste pripravení na ďalšie kroky!

Krok 2: príprava

Po vyčistení môžete začať pripravovať podporu. To znamená, že pred natieraním naneste ochranné vrstvy, aby bola čo najodolnejšia. Aby ste ju chránili pred hrdzou, musíte na celý povrch kovu natrieť štetcom odolným voči hrdzi. Môžete použiť základný chromátový náter, ktorý dobre odoláva korózii. Okrem ochrany vášho nábytku pred hrdzou je táto látka tiež vynikajúcim lepidlom pre základný náter.

3: farbaPo vyčistení a príprave podpory je čas na farbu! Odporúčame používať špeciálnu kovovú farbu typu glyceroftalovej, ktorá je odolnejšia ako akrylová farba. Používajte kefy na malé plochy, výklenky a záhony a na väčšie plochy použite plochú kefu s mäkkými štetinami. Prejdite priechodmi tak, aby bola farba čo najrovnomernejšia. Pre tých, ktorí chcú, je tiež možné použiť sprej na pravidelné nanášanie farby. Pozorne si prečítajte návod na použitie zvolenej farby, aby sa dodržala doba schnutia. Po vyschnutí môže váš nábytok dostať druhý náter. Ten umožní jednotné vykreslenie a poskytne dodatočnú ochranu. Musíte len počkať aspoň 24 hodín, kým bude náter úplne suchý. A ste tu s úplne novým nábytkom! Ak chcete dosiahnuť ešte viac prispôsobený výsledok, zvážte použitie šablón alebo maskovacej pásky na prispôsobenie vášho nábytku. Grafické tvary, nohy alebo maľované rôzne farby ... Nechajte svoju fantáziu voľne šíriť!