Komentáre

Výber správnej obliečky pre vaše deti

Výber správnej obliečky pre vaše detiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

To, že deti môžu zdanlivo spať kdekoľvek, by nemalo zanedbávať ich posteľnú bielizeň. Matrac umiestnený na podlahe alebo starší rám postele staršieho dieťaťa sa dôrazne neodporúča. Infoliterie.com a profesor Damien Léger, vedúci strediska spánku a vigilancie v hoteli Dieu v Paríži, sa s nami delia o svoje rady.

Prečo je dobrá posteľná bielizeň pre deti dôležitá?

Spánok detí a adolescentov musí byť kvalitný, aby zvládol psychologické zaťaženie školy. Zlá posteľná bielizeň môže prispieť k zlému spánku, a teda k zlej fyzickej a duševnej regenerácii. V skutočnosti je to podpora poskytovaná zavesením matraca, ktorá zaisťuje udržiavanie chrbtice počas spánku: dôležitý prvok u rastúcich detí. Zlé polohy spôsobené nižšou kvalitou podstielky (alebo matraca na podlahe alebo starej recyklovanej rozkladacej pohovky ako stáleho lôžka) môžu tiež potenciálne spôsobiť problémy s chrbtom v dospelosti.

Vhodný matrac a boxová pružina

Bez ohľadu na vek, kvalitné obliečky sa skladajú z matraca umiestneného na pružine boxu prispôsobenej na optimalizáciu pohodlia a hygieny. Pružina boxu je niekedy už integrovaná do postele, ale ak tomu tak nie je, musí byť jej výber rovnako premyslený ako výber matraca. Umiestnenie matraca na podlahu neumožňuje dobré vetranie. Pružinová skriňa navyše nesie tretinu mechanických síl pôsobiacich na podložie v dôsledku hmotnosti a pohybov pražca. Zohráva preto veľkú úlohu pri podpore tela a kvalite spánku.

Desať rokov kvality spánku

Posteľná bielizeň je investíciou do zdravia a pohody pre ďalších desať rokov dieťaťa. V skutočnosti bude dieťa vo veku 5 alebo 6 rokov pravdepodobne počas dospievania stále spať na tej istej podstielke. Pokiaľ ide o podporu morfológie 5-ročného dieťaťa, ako aj morfológie 15-ročného dieťaťa, je možné ho prispôsobiť iba ako kvalitný matrac.

Detská postieľka alebo posteľ pre dospelých?

Niektoré modely detskej obliečky sú navrhnuté tak, aby sa vyvíjali s dieťaťom až do veku 4 alebo 5 rokov. Je však potrebné zabezpečiť ich kvalitu. Potom môže dieťa spať v posteľnej bielizni pre dospelých 90 x 190 cm. Vzhľadom na to, že sa odporúča obnovovať posteľnú bielizeň každých desať rokov, môže to byť príležitosť rozhodnúť sa pre posteľnú posteľnú bielizeň, ktorá ho bude sprevádzať až do dospievania. Matrace so šírkou 140 cm je tiež vhodné pre dieťa od 6 rokov. Viac ako veľkosť sa musí uprednostňovať výber matraca a technológie prispôsobenej morfológii dieťaťa. Čím ťažší sme, tým musí byť matrac pevnejší. Deti sú ľahké, preto sa neodporúča umiestňovať ich na príliš pevný matrac pre dospelých.

Odolný matrac

Bez ohľadu na materiál matraca musí byť predovšetkým odolný voči pohybom dieťaťa a musí sa dokonale prispôsobiť jeho morfológii. Pružiny, latex a polyuretánová pena s vysokou hustotou sa dokonale prispôsobia posteľnej bielizni dieťaťa. Často sa uprednostňujú, pretože sú to lacné matrace z polyéterovej peny s hustotou menšou ako 25 kg / m3, pretože nie sú dostatočne husté alebo dostatočne odolné.

Nie príliš pevná

Rovnako ako u dospelých sa príliš tvrdý spánok neodporúča. Pevná podpora v kombinácii s príjemným (mäkkým) kontaktom je najvhodnejšia pre vyvíjajúce sa chrbát a chrbticu. Aby sa zabezpečilo, že posteľná bielizeň poskytuje dokonalú oporu pre dieťa, je potrebné skontrolovať, či matrac počas spánku úplne pasuje na celé telo.

Zaistite hygienu

Ešte častejšie ako dospelí sú deti vystavené alergiám: astma, ekzém, kýchanie ... Okrem toho sa posteľ, ktorá sa často používa ako ihrisko, môže rýchlo stať hniezdom pre baktérie. V boji proti alergiám a zdravšej podstielke sa používajú výplne a kliešte ošetrené proti roztočom, antibakteriálne a hypoalergénne. Chránič matraca ho môže chrániť aj pomocou podložky na matrac. Nakoniec, aby ste udržali posteľnú bielizeň čerstvú a čistú, je vhodné ju každý deň vetrať a matrac a pružinu z boxu pravidelne vysávať. Ak sa chcete dozvedieť viac: www.infoliterie.com