Informácie

Aké cestovné spomienky vylepšujú váš dekor?

Aké cestovné spomienky vylepšujú váš dekor?

Či už máte dušu častého cestujúceho alebo dušu zberateľa, vo všeobecnosti by ste chceli priniesť spomienku na svoje putovanie. Nech už je miesto kdekoľvek, nie je nedostatok turistických obchodov, ktoré sú plné magnetov, príveskov na kľúče a iných drobností vo farbách navštívenej krajiny. Okrem kýčovitej strany a typu „catch-nigaud“ tohto typu predmetov sú to zvyčajne výrobky „vyrobené v ČĽR“, tj vyrobené v Číne ... Koniec koncov nie príliš typický! Aby ste sa vyhli podvodom, mohli by ste sa obrátiť aj na výrobky miestneho a remeselného pôvodu. Čo keď sme spojili podnikanie s potešením, využili sme túto cestu, aby sme priniesli späť trendový objekt? Aké sú najlepšie destinácie na nájdenie najnovšej modernej dekorácie? Či už máte túžby na východ alebo na západ, určite musíte byť dekoratívnym cieľom, ktorý vám vyhovuje. Na ceste na malý výlet okolo sveta pri hľadaní najlepšej dovolenkovej pamäte.

Nakupovanie v Spojených štátoch?

Na dovolenke v Spojených štátoch môže byť tiež príležitosťou čerpať inšpiráciu z najnovších trendov dekorácie. Môžete zanechať trpkú spomienku na sobotné popoludnie strávené v uličkách švédskeho gigantu Ikea a trochu snívať pred bytmi a domami s veľmi americkým štýlom. A za to, nič také, ako navštíviť pár Dekoratívne obchody počas svojho pobytu v Spojených štátoch. Určite existuje veľa dobrých dôvodov na návštevu USA a inšpirovaný americkým „spôsobom života“ je dobrým príkladom. Rôznorodosť krajiny a kultúr je jednou zo silných stránok Spojených štátov a nevyhnutne sa prejavuje na úrovni veľa inšpirácií ktoré tam nájdete. Ide samozrejme o dekoráciu.

Po urovnaní niektorých formalít, ako je zabezpečenie platnosti pasu, rezervácia leteniek a vyplnenie jeho pasov esta žiadosť online , môžeme letieť s ľahkým srdcom do krajiny strýka Sama a uvidíme, čo sa deje vo veciach dekoratívne trendy na americkej pôde.

Švédskym dekoráciám a nábytkovým gigantom v Spojených štátoch nemôžete uniknúť, to je pravda. Ale v skutočnosti existuje veľa ďalších rôznych obchodov s dekoráciami, a to je dobré. To znamená, že môžete nájsť toľko trendov, koľko je obchodov. Ak máte v úmysle vysťahovať sa jeden deň v USA, napríklad malá návšteva môže byť dobrým spôsobom, ako získať predstavu o dekorácii vašej budúcnosti napríklad doma. A existuje niekoľko amerických obchodov, ktoré sa jednoznačne oplatia pozrieť.

Medzi vynikajúcich klasikov môžeme ísť napríklad Domáce sklady a Lowe's , Svojím spôsobom je to Leroy Merlin Spojených štátov. Na posteľnú bielizeň je možné podniknúť napríklad prehliadku matracovej firmy. Pokiaľ ide o čisto elektronické nákupy, reťazec Best Buy sa zdá byť ideálny. Pokiaľ ide o zvyšok, väčšina „supermarketov“ ponúka aj ozdobné predmety pre malé rozpočty. S lopatou sa dá citovať, Walmart, Super Target a ďalšie Cotsco.

V Portugalsku: korok a azulejos© Journal des femmes / A prečo Coline navštevovať Lisabon na pár dní? Ak hľadáte suvenír, ktorý si môžete vziať späť do kufra, máte k dispozícii 2 možnosti. Po prvé, korok, materiál z kôry korkového duba, je typickým výrobkom z Portugalska. Okrem toho je to 100% ekologický materiál ! Od tradičnej štvrti Alfama po veľmi alternatívnu továreň LX nájdete vo všetkých jej podobách. Prestieranie, podnosy, vázy, lampy, písacie potreby, kabelky, tašky, topánky ... Vodotesný a odolný , existuje dokonca aj v iných farebných variantoch, napríklad v Black Cork. Prekvapujúce nie? Druhá možnosť: azulejos! Nepochybne ste si ich všimli ... Toto je veľa ručne maľovaných kameninových dlaždíc, ktoré sa nachádzajú na fasádach. Od Lisabonu po Porto je veľa farieb. Ak chcete, aby sa výzdoba zobrazovala striedmo, aby nedošlo k predávkovaniu ... Existujú tiež pekné kvetináče zložené z týchto dlaždíc. Veľmi trendy s krásnou šťavnatou rastlinou!

Nakupovanie v Španielsku: fanúšikovia a hippie remeslá© Ibiza Boho Girl Po zemi sardinek je na rade ten, kto videl narodenie Flamenca. A priniesť kúsok Španielska domov, nič lepšie akokrásny tradičný fanúšik ! Glamour a funkčné príslušenstvo zároveň oceňujeme, že čelíte letným horúčavám. Pochádzajúc z tisícročného remesla, už ho neváhame zavesiť na stenu ako skutočné umelecké dielo. Pravdepodobne v Andalúzii, v regióne Flamenco, nájdeme najkrajšie. Ak však pokračujete na ceste do Stredozemného mora, nájdete mnoho ďalších spomienok, ktoré zodpovedajú dobám. Nasmerujte Baleárske ostrovy tentoraz na mýtický ostrov Ibiza , Ak hľadáte bohémsku elegantnú atmosféru pre výzdobu obývacej izby, choďte do mesta San Carlos. Každú sobotu obrovský hippie trh v Las Dalias otvára svoje dvere. Prvýkrát slávnostne otvorený v roku 1985, je niečo nové ako ročník. Plédy, koberce, vankúše, šperky, miestne oblečenie a blchy ... Radi prechádzate farebnými uličkami s uvoľnenou atmosférou. Medzi kvetinovými šatami, pačuli, ľudovou hudbou a diskusiami o „mieri a láske“ sme sa túlali po hľadaní pokladu. Čo ak narazíme na potomka Jima Morrisona?

Trocha histórie v Grécku a na Strednom východe: sklenené amulety© Anatolia Dreams Ak to vidíme veľa v Grécku ako na Blízkom východe, nachádzame ho hlavne v Turecku. Oko „šťastné kúzlo“ pre Nazar Boncuk je ochranný amulet. Je ručne vyrobený na okraji Egejského mora sklenené pasty farebné. Niekedy spojené s cop makramé, sa nám páči jej dvojstranný vzhľad. Podľa viery predkov sa to predpokladá chrániť pred zlým okom a škodlivé energie. Z Atén do Istanbulu je to úplne všade! Nad prednými dverami, v aute, v kancelárii ... Aby bola účinná, musí ju kúpiť niekto s dobrými úmyslami. Ak sa to zlomí, nepropadajte panike! Hovorí sa, že splnilo svoje „poslanie“: chrániť svojho vlastníka absorbovaním negatívnych energií. Musíte len zopakovať cestu a nahradiť ju. Toto je ospravedlniteľná ospravedlnenie za to, že sa musíte vrátiť!

Prechádzka v Indonézii: batohy na Bali© Kinilush Twicy Store Pravdepodobne ste ho videli tento rok v lete na ramene módy ... Taška na Bali, skutočný módny fenomén, je na vzostupe! Táto guľatá taška bola objavená začiatkom minulého leta prírodné vlákna je pôvodom z Indonézie. Úplne ručne vyrobený, autentický Bali Bag sa nachádza iba na ostrove Bali ... A áno! S jeho kožený remienok a jeho vnútorná podšívka tradičná batiková tkanina , je to skutočne obľúbený. Či už ho používate každý deň alebo sa rozhodnete zavesiť ho na stenu ako dekoráciu, zaručený veľký úspech! Pokiaľ ide o históriu jeho výroby, nie je o nič menej zaujímavá. Po prvé, vedzte, že skutočná taška na Bali si vyžaduje niekoľko pracovných dní , V niektorých oblastiach, ktoré si z cestovného ruchu nemôžu dovoliť žiť, môže nasýtiť mnoho rodín ! Vyrába sa nie z ratanu, ale zo stoniek rôznych lezeckých kapradín. Akonáhle je vak tkaný, potom sa pečie v peci, aby sa získala pevnosť. Po krátkom odpočinku na čerstvom vzduchu sa k nemu pridá popruh a podšívka. A to je práca! Takže, to vám povie?

Prázdniny v Papue - Novej Guinei: lastúry© Howne Pokračujeme v našom svetovom turné vždy ďalej na východ ... Tentoraz zamierte do Papuy-Novej Guiney! Táto tichomorská krajina susediaca s Austráliou je známa najmä tropickou krajinou a kmeňovou kultúrou. Ale už ste niekedy počuli úžasné tradičné papuánske náhrdelníky ? Pôvodne boli vyhradené pre kmeňových náčelníkov, ich cieľom bolo ukázať silu a bohatstvo ich majiteľov. ručné , tieto náhrdelníky sú dôkazom presného a kultivovaného remeselného spracovania. Zvyčajne sa skladajú z škrupiny, jemne tkané lano alebo perie , Vynikajúci suvenír, dodá vášmu dekoratívnemu vzduchu z konca sveta!

Cestovný ruch v Mexiku: koberce ikat a aztécke vankúše© Všeobecný obchodník Mexi-ii-cooooo !!! Plánovali ste krátky výlet do Mexika? Aké šťastie! Tento cieľ je plný nevyhnutných dekorácií. Pri písaní dekco.fr milujeme krásne koberce Ikat. Viete, tie veľmi špeciálne vzory, ktoré sa zdajú byť v tkaní? Je to pravdepodobne kvôli ich výrobnému procesu. Vedzte, že ikatové vzorce sú výsledkom Bavlnené priadze, ktoré boli neviazané, zafarbené a tkané , Pôsobivé, nie? Nič ako pekný koberec v teplých farbách na rozjasnenie obývacej izby. A ak pridáme pár aztécke vankúše na výzdobu. Budú perfektní na vašej pohovke pre 100% elegantný etnický dekor!

Navštívte Maroko: Zdobené košíky a koberec Berber© Julia Robbs Ah, Maroko ... Medzi sviežimi tajnými záhradami a veľkými púštnymi oblasťami nás táto krajina nikdy neprestáva prekvapovať! A ak využijete malú prehliadku na slnku, vypláchnite veľkolepé berberský koberec Beni Ouarain ? Prezývaný „marocký kráľský koberec“ sa vyrába z vlny plemena oviec Berber s názvom „Marmoucha“. Tieto ovce produkujú malú vlnu, tieto autentické koberce sú zriedkavé a veľmi populárne , Všeobecne sú biele alebo slonovinové zdobené geometrickými vzormi ako sú diamanty alebo trojuholníky. Pôvodne navrhnuté tak, aby izolovali stany Berber od chladu, sa teraz nachádzajú v najkrajších etnických alebo škandinávskych interiéroch. Milujeme to!

Dobrodružstvo v Kamerune: klobúky juju a vosková tkanina© Imaneka Pokračujeme v ceste trochu ďalej na juh, aby sme pristáli Kamerun , V tejto krajine s tisíc krajinou a farbami Okamžite sa do látky zamilujeme Wax! Už niekoľko rokov v centre módy je to veľmi cenené aj v našich interiéroch. Táto látka sa etablovala ako jeden zo symbolov Afriky , Milujeme jeho žiarivé farby a geometriu jej vzorov. Na výrobnej úrovni potlač je vyrobená na bavlnenom plátne pomocou leštidla na topánky . Vankúše, tienidlá, koše, obaly… Vosk je odhodlaný, aby vás praskol to vyzerá! A ak dávate prednosť ľahšej dekorácii, neváhajte sa pozrieť na bok Juju Klobúky, tieto neuveriteľné perie čelenky s leteckým vzhľadom ... Pre veľmi jemnú dekoráciu! Našli ste už svoju najbližšiu dovolenkovú destináciu? A prečo nechodiť po svete?