Užitočný

7 tipov pre produktívnu kancelársku oblasť

7 tipov pre produktívnu kancelársku oblasť

Späť do školy sa končí s prehliadkou propagačných akcií na notebookoch, viazačoch a iných školských pomôckach. Nastal čas zamieňať si plavky za svedomitú atmosféru a krásny pracovný priestor! Či už cvičíte z domu alebo ste študent, kancelária je nepochybne najvyšším miestom stvorenia. Písať, počítať, kresliť, revidovať, reflektovať, riešiť, navrhnúť alebo vykonať ... Rozsah prác je bohatý a rozmanitý. Ale aby ste boli vo svojej práci efektívny, niet pochýb o preskočení kancelárskych priestorov hodných mena. Opustite sekretárku, ktorá preteká papierovaním všetkého druhu, umiestnite organizovaný a produktívny kancelársky kútik! Aby sme vám pomohli, tu je 7 tipov, ako zariadiť váš, bez toho, aby ste si zlomili prasiatko alebo vykonávali ťažkú ​​prácu.

1. Priveďte na svetlo© Lesidéesdemamaison / Velux Ak chcete mať jasné nápady a pracovať efektívne, umiestnite svoj stôl v jasnom rohu. V blízkosti okna alebo pod veľkým oknom vyťažíte maximum z prirodzeného svetla. Dbáme však na to, aby sme sa neosvetľovali, a ak je to potrebné, doplníme ich pekná stolná lampa. Neváhame v prípade potreby vynásobte svetelné body: dôležité je mať pracovný priestor vždy dobre osvetlený, aby nedošlo k únave. A prečo nie ľahký veniec? Závesom na stene alebo v pohári na stole bude váš každodenný život vyzerať slávnostne. Jasné nápady sú vaše!

2. Pohodlie© Archzine / Monmobilierdesign Druhý krok pre optimálnu kancelársku oblasť: pohodlie! Vyberáme kvalitnú stoličku, podľa možnosti ergonomickú s dobrou bedrovou oporou. Prevencia je lepšia ako liečba! Existuje mnoho modelov, ktoré podporujú chrbticu. Či už sa rozhodnete pre model s kolesami alebo bez kolies, snažíme sa, pokiaľ je to možné vyberte si výškovo nastaviteľnú stoličku. Pokiaľ ide o lakťové opierky, je to osobná voľba. Ak ich má náš volený zástupca, skontrolujeme, či nebránia postupu smerom do kancelárie. Aký je však správny postoj? Prvá vec, ktorú treba skontrolovať, je, že sa naše nohy dotýkajú zeme. Ak to tak nie je, môžeme pridať malý prípad (ale niekoľko adresárov tiež urobí trik!). Obrazovka by mala byť umiestnená vo vzdialenosti asi jedného ramena s pohľadom, ktorý spočíva na jej hornej tretine. A prečo nevyskúšať stolný / stojací stôl Ikea Skarsta? Plne nastaviteľná výška sa prispôsobuje spôsobu práce. Geniálny!

3. Vytvorte usporiadané úložisko© potriasť mojím blogom / nápadmi z môjho domu. zostávame metodickí! A to samozrejme prechádza cez úložný box. Vyhýbame sa hromadeniu na stôl, iba pár kvetináčov, aby ste mali k dispozícii zásoby, Na stenu zavesíme police, na ktorých ukladáme nejaké inšpiratívne krabice a knihy. Nakoniec, v prípade kancelárskych potrieb a spisov je potrebné mať na pamäti niekoľko zásuviek alebo škatuľka na spodku stola. Neomylná rada: na konci dňa sa vyzbrojíte odvahou upratať si svoju kanceláriu ... História začať ďalší deň na dobrých základoch!

4. Zobrazte svoje zdroje inšpirácie© Atelier / Mademoiselle Claudine Aby sme zvýšili vašu motiváciu a presunuli hory, my obklopuje sa dobrými vibráciami! Krásny zarámovaný plagát, ktorý vám umožní prestávku, inšpirujúci citát, ktorý vám pripomína, že nič nie je nemožné ... A prečo nie výveska, ktorá vás inšpiruje? Či už je to korok alebo drôtené pletivo, nič takéMoodboard pre zvýšenie vašej kreativity! A ak si neželáte robiť diery, môžete sa tiež rozhodnúť pre maskovanie pásky! Táto polohovateľná škótska páska japonského pôvodu je teraz všade a znásobuje vzory ... Ak chcete dať späť monochromatický plagát, prečo sa rozhodnúť pre neónové farby? Kreativita je na vás!

5. Nastavte časové značky© jenwoodhouse / Decoclico Aby sme nestratili tempo, dávame pozor, aby sme sa obklopili časovými značkami. Čo by mohlo byť lepšie ako krásne hodiny pre návrhárov? S tým nemôžete prísť neskoro alebo zmeškať svoje termíny! Podobne to prijímame XXL kalendár zavesiť na stenu. Pohodlné zobrazenie prvého mesiaca! A prečo si nevytvoriť svoj vlastný rozvrh na týždeň? Je to nástroj číslo jedna na vizualizáciu budúcich výziev. Kriedou je napísaná jednoduchá tabuľa, farebná maskovacia páska a dôležité dátumy. Alternatívna verzia: flexibilné plánovanie. Každú úlohu napíšeme na post-it a všetko umiestnime do tabuľky. S týmto systémom už žiadne výmazy nevymažete, aj keď sa program musí zmeniť!

6. Prijať rastliny© Jardinerenville / Une vie mot ruže Keď ste v zhone, niekedy sa stáva, že máte pocit, že vám dochádza vzduch. So všetkou dnešnou technológiou - počítačom, telefónom, tabletom alebo smartfónom - stále viac pociťujeme túžbu vrátiť sa k základným informáciám. Preto neváhame adoptovať rastliny. Ak chcete získať kyslík medzi dvoma súbormi programu Excel, nič lepšie než starostlivosť o vaše malé protegy, ktorí ho robia tak dobrým! Drobné kaktusy, sukulenty, vzorované rastliny, depolutujúce rastliny… Pre každého je niečo! A ak nemáte zelený palec, nebojte sa! Dnes existujú aplikácie pre smartfóny, ako napríklad Plant Care Reminder, ktoré vám pripomínajú, kedy je potrebné zaliať svojich priateľov. Ako bonus je dokonca možné pomenovať ich. Nechajte sa v pokušení!

7. Doprajte si relaxačné rituály© Carnet Prune Na udržanie tempa bez vyčerpania je dôležité si dať voľno. Vyzerajte z okna, zapáľte malú vonnú sviečku, pite dobrý horúci nápoj, tancujte na svoju obľúbenú hudbu ... Toľko malých okamihov, ktoré umožňujú snom a útekom! Na stôl môžete pripojiť napríklad himalájsku ružovú soľnú krištáľovú lampu. Ideálne na čistenie vášho priestoru a upokojenie mysle! Rovnako môžeme vytvoriť malé rituály, napríklad hydratáciu rúk jemne voňavým krémom. Príťažlivosť k vašim zmyslom vám v skutočnosti umožní ukotviť sa v tomto okamihu a vyhnúť sa tak úzkosti vopred. A prečo nie malý difúzor éterického oleja? Niektorí sa dokonca pripájajú k portu USB počítača! Máte na výber synergiu: stimulačné, relaxačné, proti migréne, očisťujúce ... Dovolujeme si, aby sme si dali čas na to, aby sme boli k sebe milí: základy! Teraz, keď už viete všetko o ideálnom kancelárskom kútiku, všetko, čo musíte urobiť, je začať pracovať. Dobrý začiatok!