Tipy

Maison et Objet: náš ekologický výber

Maison et Objet: náš ekologický výber

Objavte ekologické výtvory veľtrhu Maison et Objet v septembri 2010, vybrané z vystavovateľov, ktorí sú členmi kolektívu trvalo udržateľného rozvoja. Zamerajte sa na nové výrobky vyvinuté v súlade s environmentálnymi, sociálnymi a ekonomickými kritériami.

Recyklované predmety s interiérom automobilov

Art'Terre ponúka užitočné, praktické, zábavné a recyklované predmety. Objavte predovšetkým stolovú súpravu a Jardipo v PéVétex, materiál z recyklácie textilného PVC z interiérov automobilov. Spočítajte 8 EUR za stolovú súpravu a 14,90 EUR za kvetináč.

Poklady z východnej a južnej Afriky

As'Art nájde objekty vyrobené z prírodných materiálov bez dopadu alebo s pozitívnym dopadom na životné prostredie. Medzi dekorácie patria: Soliflore Seventies v kameni Kisii alebo oválne pštrosie vaječné jedlo.

Prírodná sviečka z recyklovaného skla

Sójové sviečky značky BSAB nie sú iba prírodné, ale ich nádoby sú vyrobené zo starých recyklovaných fliaš.

Ručne vyrobené z bambusu

Ekobo navrhuje súčasné predmety vyrobené ručne z obnoviteľných prírodných zdrojov: bambusu. Ceníme si dômyselnosť ich sortimentu, ktorý optimalizuje skladovanie a tiež široký výber veľmi kyslých farieb. Novinka: misa Fresco 50 rokov a stohovateľný obdĺžnikový podnos Tivo.

Recyklované tašky v Kambodži

spravodlivosť upraviť značku coll.part, ktorá recykluje vrecia s rybou potravou získanou z početných rybích fariem v Kambodži a vrecia z ryže získané z trhov s cieľom vyrábať doplnky pre módu alebo domov. Taška na bielizeň Ben vás očarí týmito farbami a jej dizajnom. Môžete si ho kúpiť online za 29 eur.

Recyklované koše na pneumatiky

V oblasti Aleppo miestni remeselníci používajú nôž na odstránenie hrubých vrstiev použitých pneumatík. Potom sa ručne orežú a zašijú, aby sa vytvorili predmety, ktoré si zachovajú tvar a textúru pôvodnej pneumatiky. Každý kus je jedinečný. Tu je k dispozícii kôš vo výške 22,80 EUR na mieste Karawan.

Košikársky drôt

Mahatsara ponúka široký výber sietí, dostupných v desiatich farebných kombináciách evokujúcich Afriku ... Značka vydáva aj exkluzívnu škálu predmetov, ktoré sú neobvyklé a zábavné, ozdobné alebo funkčné a sú vyrobené z plastu, papiera a kovu. zotavenie. Viac informácií o trvalo udržateľnom rozvoji Kolektív a zoznam členov na ich webovej stránke: www.collectifdeveloppementdurable.com