Komentáre

5 nápadov okolo stropu, 5. steny

5 nápadov okolo stropu, 5. steny

Pozri sa hore. Rovnako ako mnohí z nás, váš strop je biely. Je tak neutrálny, že mu už viac nevenujete pozornosť. Ako to vyriešime? Všimnite si všetkým, ktorí zabudli na túto piatu stenu, odhaľujeme všetky naše nápady, aby sa váš strop stal novým poľom vyjadrovania! Farby a tapety, farebné alebo vzorované, v betóne alebo dreve alebo jednoducho doplnené rámami alebo rastlinami ... Na aký dekoratívny nápad sa budete snažiť otočiť strop?

1. Farebné stropy© Ikea Strop je často hladký a biely. Necháme to na to zabudnúť. Avšak, oblečený a farebný, môže strop štruktúrovať priestor a okoreniť objemy. Samozrejme sa vyhýbame celkovému vzhľadu rovnakej farby od podlahy po strop. Cieľom je analyzovať výšku stropu, jas a priestor v miestnosti a zvoliť vhodnú farbu stropu. Ak je vaša miestnosť malá a nie príliš svetlá, neodporúčame vám používať tmavý odtieň. Pretože, ak je pre piatu stenu najčastejšie používanou farbou biela, je to dobré, pretože svetlé odtiene vizuálne zväčšujú priestor. Nič vám však nebráni v používaní jemných a pastelových tónov na zvýšenie stropu.

© Photo Luxens via Leroy Merlin Naopak, ak máte vysokú výšku stropu (napríklad v podkroví alebo v byte Haussmann), môžete spadnúť do tmavej a intenzívnejšej farby. Myslíme napríklad na čiernu, kráľovskú modrú alebo slivku, ktorá dodá charakteru akýkoľvek interiér. Správny nápad? Ak si chcete zahrať s objemmi svojej izby, zvážte maľovanie stropu a tiež vykonajte návrat farby na hornú časť steny. Účinkom bude vytvorenie útulného a teplého rohu.

© Int2architecture Ak chcete ešte viac atypického vykresľovania, ako použiť strop na vymedzenie priestoru? Maľba potom slúži ako imaginárna separácia a narušuje architektonické kódy. V praxi to môže zdôrazniť kuchynský kút jedálenského priestoru, priestor na čítanie obývacej izby, kozmetický priestor alebo kanceláriu spálne ... Rovnakým spôsobom môžete vytvoriť výklenok a maľovať steny. a strop tohto rohu, rovnakej farby. Izba v miestnosti? Hovoríme áno! Nakoniec je možné stropnú farbu použiť aj na zvýraznenie detailov, zvýraznenie rohu miestnosti alebo konštrukčný prvok vášho interiéru. Spomínajú sa na nich lišty, exponované trámy alebo dokonca sklonený strop ...

2. Vzorované stropy© Terris Lightfoot Contract - Kelly Deck Design Ak farba nie je dostatočne originálna pre váš vkus, tapeta je ideálnou alternatívou na oživenie vášho stropu. To je dobré, tapeta je späť v platnosti, inšpiruje tvorcov z celého sveta a ponúka tak mnoho možností štýlu. Vyberte si kvetinové vzory, ak sa vám páči vidiecky štýl, vyberte grafické výtlačky pre modernejší a škandinávsky vzhľad a prepadnite poetickému modelu v detskej izbe. Snívate o starom interiéri farmového typu? Môžete si dokonca zvoliť model z imitácie dreva, ktorý zahreje váš interiér. Pretože vzory a výtlačky sú bohaté, máte na výber! Opäť sa vyhnite celkovému vzhľadu a nechajte susedné steny neutrálne, aby ste sa necítili ako utláčaní. Dobrá správa? Tapeta môže maskovať niektoré nezrovnalosti, ktorým sa farba nemôže vyhnúť ...

3. Hrubé stropy© Int2architecture Ak máte to šťastie, že máte originálny strop, zvýraznite ho! Napríklad v loftoch je tendencia smerovať k hrubým stropom debnenia a veľmi často je betón kráľom. Rúry nie sú maskované, naopak, sú odkryté a hrajú sa na schovávačku s kovovými závesmi. A či sa nám to páči alebo nie, betón je ideálny pre strop priemyselných interiérov.

© Leroy Merlin Hovorili sme o tapetách z umelého dreva. Ak je skvelým nápadom dať objem stropu, skutočné drevené konštrukcie sú ešte výraznejšie. Či už obklady, exponované trámy alebo dokonca tenké drevené pásy (ako táto inšpirácia), zalesnené stropy sú zárukou pravosti pre milovníkov rustikálnej atmosféry. Pokiaľ ide o lišty, nenájdeme elegantnejšie pre najtradičnejšie interiéry.

4. Zdobené stropy© Leroy Merlin Máte radi všetky ozdobné nápady, ktoré sme práve spomenuli. Áno, nevidíte však žiadnu prácu. Neprepadajte panike, stále existuje niekoľko jednoduchých a účinných tipov, ako urobiť z vášho stropu nové ihrisko. V programe: vezmeme výšku a oslobodíme sa od kódov. Strop je teda doplnený neočakávanými dekoratívnymi predmetmi. Koberce opúšťajú podlahu a investujú do šikmých stropov, rámy uvoľňujú steny, aby prešli okolo ľahkého zavesenia. Dokonca to robia aj rastliny! S rozvojom zeleninového trendu rastliny visia a obliekajú sa do makrely v bohémskych interiéroch.

© Int2architecture Nakoniec najjednoduchší spôsob, ako vylepšiť strop, je použitie osvetlenia. Nad jedálenským stolom nahromadite niekoľko zavesení rôznych veľkostí, vytvorte v rohu miestnosti hojnosť žiarovky alebo nechajte káble zavesiť, aby prilákali všetky oči. Chápete, cieľom je pobaviť sa s vyhliadkami.