Ostatné

Rôzne typy rúry

Rôzne typy rúry

Aby ste si vybrali dobrú rúru, musíte najprv zhodnotiť svoje potreby a túžby. Po výbere vašich kritérií musíte uspieť pri ich spájaní s výkonom pecí, ktoré sú dnes na trhu k dispozícii, a preto pochopiť, čo sa skrýva za týmito špecializovanými pojmami: čo znamená pyrolýza? Čo znamená multifunkčná rúra a čo je pulzné teplo? Hovoríme vám všetko.

Podľa typu čistenia

Medzi kritériami uvádzanými pre rúru sa často dozviete o katalýze a pyrolýze, ale viete, čo sa za týmito výrazmi skutočne skrýva? Toto je v skutočnosti režim čistenia: pyrolytická pec má špecifický čistiaci program, zatiaľ čo v katalytickej peci pôsobí ošetrenie stien počas varenia ničením tukov. Kúpa pyrolýznej pece je obvykle drahšia, ale pri čistení je efektívnejšia a má dlhšiu životnosť.

Podľa typu varenia

Pod tradičnými rúrami sa rozumejú zariadenia, ktoré pracujú prirodzenou konvekciou, to znamená vďaka odporom umiestneným v hornej a dolnej časti pece. V tomto prípade zohriaty vzduch v peci necirkuluje a hovorí sa, že je statický. Naopak, miešacie alebo nútené vzduchové pece umožňujú cirkuláciu vzduchu pre rýchlejšie a rovnomernejšie varenie. Mnoho pecí ponúka tieto dva druhy varenia, pretože každé varenie má svoje výhody, je to spravidla multifunkčné pece. Dnes sa objavujú nové druhy varenia, ktoré ich dopĺňajú. Uveďme napríklad varenie v pare alebo dokonca varenie pri nízkych teplotách. Nakoniec sú potrebné ďalšie dôležité kritériá, ako je spotreba energie, kapacita dutiny, rozmanitosť programov, bezpečnosť, kúpna cena a samozrejme estetika výrobku.