Ostatné

6 tipov na vývoj vyvíjajúcej sa detskej izby

6 tipov na vývoj vyvíjajúcej sa detskej izby

Od narodenia do detstva po dospievanie ... Detská izba prechádza viacerými zmenami ako ktorákoľvek iná miestnosť v dome. A tieto otrasy sa dejú oveľa rýchlejšie, ako si myslíme. Dá sa povedať, deti, rastie zhruba rýchlo! Aby sa miestnosť prispôsobila rastu vášho dieťaťa, existuje niekoľko tipov na zdobenie. Viac vám s našimi tipmi na vývoj vyvíjajúcej sa detskej izby ...

1. Vyberte si vyvíjajúce sa lôžko…



© Bébé Provence via Chambrekids.com Pretože posteľ je Kus nábytku, ktorý bude skutočne sledovať vývoj vášho maličkého, môžete tiež od začiatku naplánovať model, ktorý sa bude postupne prispôsobovať. A nie je nedostatok výberu! Postieľky sa tak premenia na detskú postieľku a nakoniec skončí ako lavica v spálni pre dospievajúcich. Týmto spôsobom sa evolučná posteľ prispôsobí rastu detí bez toho, aby ich ponáhľali!

© Bébé Provence cez Chambrekids.com V skutočnosti sa vyvíjajúce lôžko začína štandardnými rozmermi (70 cm x 140 cm) a potom ponúka väčšie lôžko (približne 90 cm x 200 cm, ale toto sa môže líšiť v závislosti od modelu). Ostatné rozťahovacie postele nerastú, ale ponúkajú ultra praktické úložné moduly. Niektoré modely napríklad zahŕňajú úložisko a prebaľovaciu tabuľku. Iní sa dokonca premenia na malé kancelárie!

2 ... Alebo vymeňte postele!



© Junior Provence cez Chambrekids.com Ak ste neodolali volanie ultra útulnej kolísky pre vaše dieťa, budete musieť zmeniť posteľ, keď dieťa rastie! A tentokrát chcete investovať do odolnejšej postele. Aby ste si mohli predvídať ďalší vývoj, viete si predstaviť miestnosť, ktorá ho bude nasledovať až do dospievania! Uvažujeme napríklad o inštalácii mezanínu, ktorý vášmu dieťaťu dá nový pohľad na jeho spálňu. Pretože, keď posteľ dosiahne výšku, bude mu ponúknutý úplne nový priestor. Pod posteľou si budete môcť zariadiť kancelársky priestor, relaxačný priestor alebo priestor na čítanie! Kabínová posteľ, ktorá je ideálna pre neho, aby si vytvorila svoj kokón, umožňuje dieťaťu cítiť sa bezpečne a zároveň získať viac miesta. Rovnakým spôsobom, ak máte jedno lôžko, môžete nainštalovať prístrešok, ktorý upokojí vaše dieťa a nespustí ho do tejto veľkej zmeny!

3. Stavte na dômyselný nábytok



© Flexa Okrem postele sa bude musieť prispôsobiť aj rastu vášho dieťaťa iný nábytok. Ak predvídate tieto zmeny, ušetríte opäť čas a úspory. Ako? Výberom modulárneho a nastaviteľného nábytku! Táto škálovateľná vysoká stolička je perfektným príkladom! Nielen, že je nastaviteľná podľa veľkosti vášho dieťaťa, ale okrem toho sa po odstránení tabletu a popruhu stáva bežným sedadlom. Nehovoriac o jeho drevenom dizajne, za ktorý zomrie. Dosť na to, aby ste si ich nechali niekoľko rokov ...

© Illa od Teehee

© Illa od Teehee V rovnakom duchu môžu byť zavesené sedadlá nastavené podľa vášho uváženia. A aké dieťa by nechceli vo svojej spálni sedadlo podobné hojdačke? Pokiaľ ide o iný nábytok, nezabudnite, že existujú aj výškovo prestaviteľné stoly a postele, ktoré možno prestaviť na stoly. Holandská značka nábytku dokonca vyvinula evolučný nábytok, jeho krédo! Toto je značka Teehee (vytvorená dizajnérom Dolores Teixidor), ktorej produkty zrejme spôsobujú revolúciu v škôlke! Kolíska, ktorá sa stane detskou posteľou, potom lavica, uzamykateľné skrinky a prebaľovací pult, ktorý je možné modulovať ... Nábytok Illa ponúka všetko, čo potrebujete na premenu detskej izby na detskú izbu! Dobrá správa? Značka dokonca chce byť ekologická! Áno, nákup je drahší, ale verte nám, že sa za to rýchlo zaplatí, pretože už nič nepotrebujete!

4. Rozhodnite sa pre udržateľnú dekoráciu steny



© Verbaudet Keď plánujeme budúcu detskú izbu, máme iba jednu túžbu: pridať farebné a svieže vzory do celej miestnosti. Až na to, že nebudete vedieť, že keď dieťa zostarne, už nebude mať rovnaké príbuznosti so všetkými mláďatami tapety svojej izby! Aby ste sa v budúcnosti vyhli odstraňovaniu a prelakovaniu stien, plánujte maľovanie v jemných neutrálnych odtieňoch. Cieľom je staviť na udržateľnú farbu a baviť sa s dekorom, ktorý sa môže ľahšie vyvíjať! Každopádne nezabudnite si vybrať kvalitný náter, ktorý bude odolávať ťahom ceruzky a špinavým prstom! A ak je farba umývateľná, je to ešte lepšie! Ako vidíte, pre detskú izbu, ktorá trvá, musíte zvoliť relatívne triezvu farbu. Nič vám však nebráni rozžiariť jednu zo stien spálne tapetou. Zamyslite sa tiež nad nálepkami a maskovacou páskou, pomocou ktorej môžete na stenách vytvárať pekné grafické tvary. A prečo neinvestovať do farby bridlicového efektu? Ideálna pre predstavu múry výrazu, bridlica bude užitočná pre dieťa ako pre mladého adolescenta!

5. Rozvoj priestorov



© Maisons du Monde Po priestore na spanie je len na hracej ploche, aby prešiel určitými zmenami. Keď bol ešte dieťa, váš maličký sa mohol zabaviť na svojej hernej podložke. Ale ako rastie, musí narastať aj jeho priestor! Predstavujeme si napríklad relaxačnú oblasť venovanú čítaniu a snívaniu. Nainštalujte teepee (alebo hojdaciu sieť pre starších), zbierajte vankúše a nainštalujte malú knižnicu. To isté platí aj pre ukladanie dát! Rozmnožujte ich a naučte ich samostatne sa správať. Pokiaľ ide o kancelárske priestory, je to nevyhnutné z triedy CP. Ale ak môžete, ponúknite dieťaťu malý stôl od útleho veku. Už preto, lebo sa tam môže usadiť, aby kreslil, ale tiež preto, že mu to umožňuje prevziať zodpovednosť a prinútiť ho, aby sa učil. Pridajte do svojej veľkosti vhodný úložný priestor (skrinky, koše atď.), Aby sa rozvinula jeho praktickosť a sprístupnili knihy a ceruzky! Pokiaľ ide o štýl, môžete si vybrať školský model, ak máte radi ročné atmosféry alebo drevený stôl pre fanúšikov škandinávskej a prírodnej dekorácie. V každom prípade ho nezabudnite nainštalovať blízko okna a pridať ďalšie žiarovky!

6. Bavte sa s dekorom



© Bébé Provence cez Chambrekids.com S malou dekoráciou je dobré, že sa budete môcť baviť v detskej izbe. Pretože, ak sa odporúča dlhodobo vsádzať na maľovanie a veľký nábytok, môžeme vás povzbudiť, aby ste sa pustili iba do dekoratívnych predmetov. Farby, vzory a výtlačky určia štýl miestnosti v priebehu rokov. Nábytok nad kolískou detskej izby môže v detstve uvoľniť zvieracie trofeje a nástenné pompomy, ktoré sa v dospievaní nahradia skutočným čelným sklom. Nočné svetlá sa stávajú extra žiarovkami atď. Pokiaľ ide o nábytok, máme tendenciu ich meniť zakaždým, keď meníme smer. Ale s trochou fantázie a dobrej vôle je možné ich prispôsobiť a dať im druhú mládež. Kefa, pár dotykov maskovacej pásky a ste v úplne novej miestnosti! Nakoniec nezabudnite zapojiť svoje dieťa do vývoja jeho izby. Čím viac sa bude cítiť investovaný, tým ľahšie bude pre neho vytvoriť svoj vesmír ...