Ostatné

„Švédske čistenie smrti“, nový spoľahlivý spôsob skladovania!

„Švédske čistenie smrti“, nový spoľahlivý spôsob skladovania!

Po metóde Lagom a Marie Kondo prichádza nový spôsob života: švédske očistenie od smrti! Z knihy Margarety Magnussonovej, „L'art de ranger“ - pôvodný názov „Jemné umenie švédskeho čistenia smrti“, má byť táto metóda trochu radikálnejšia. Švédsky umelec evokuje myšlienku döstädning, koncepcie, ktorá spočíva v organizovaní veľkého množstva jeho vecí pred smrťou. Účelom toho všetkého? Žite harmonicky, prehľadne s vecami, ktoré už nepotrebujete ... Ale predovšetkým, uložte svojim blízkym hádanku triedenia a ukladania, keď sme zomreli. Morbídne? Odpoveď autora nie je! Ak je predmetom smrti tabu v mnohých rodinách, sme nanešťastie všetci rovní, keď k nim dôjde. Bez pokynov alebo pokynov pre tých, ktorí zostanú, je niekedy ťažké priblížiť sa k veľkému triedeniu počas obdobia smútku. Nech už je váš vek akýkoľvek, môžete začať implementáciou novej triediacej logiky pre seba aj pre ostatných. Vpred na malé vyčistenie smrti!

Koncept: quézaco?© Stina Stjernkvist Šumivá Margaret Magnussonová, autorka knihy „Život v poriadku“. Vo svojej knihe šumivé Margaret Magnussonová nebojí sa tabu v súvislosti so smrťou. Ona, ktorá hovorí, že má 80 až 100 rokov, aby bola presná (!), Je znepokojená budúcnosťou svojich blízkych. Akonáhle je to preč, triedenie osobných vecí by nemalo byť bremenom pre ľudí, ktorí ich milujú. A z dobrého dôvodu už nejaký čas používa túto zvláštnu metódu: „Švédske čistenie smrti“. Rovnako ako akt lásky a túžby nezaťahovať ostatných svojimi vecami nie je to tragický čin. Vo svojej knihe o tom tiež hovorí s nečakanou prirodzenosťou a sviežosťou! „Odloženie života nie je nič smutné“ píše, aby označila začiatok svojej prvej kapitoly.

Pre seniorov, ale nielen!© Freepik Margareta Magnussonová najskôr povzbudzuje nad 65 rokov, aby sa začal tento proces triedenia. Odporúča začať o tomto projekte hovoriť postupne s malými ľuďmi okolo seba. Podľa nej by sme mali všetci diskutovať o smrti so svojimi blízkymi. Či už ste rodič alebo dieťa, nemôžete predvídať udalosti. Ak je jedna vec istá, nikto nie je nesmrteľný. A áno, všetci sme znepokojení! Pomáhame vašej rodine vedieť, čo robiť s takýmto predmetom alebo odevom, komunikovať vaše posledné želania ... To všetko sú dôležité pre komunikáciu s tými, ktorých milujete. Zostáva len vybrať si okamih, keď o tom budete hovoriť s jemnosťou. Žiadny spôsob, ako to urobiť na svadbe malého bratranca! Pre tých s malými dôchodkami predaj určitých položiek vám môže dokonca pomôcť finančne. Argument, ktorý môže pomôcť začať! Akonáhle sa veci začnú, mechanizmus sa postupne inštaluje a sám sa stáva logikou. Nie je zakázané ani dávať. Aby sme potešili dieťa, priateľa alebo dokonca suseda, s ktorým sa čas od času stretneme ... Keď vieme, že náš dar bude použitý rozumne, okamžite sa cítime ľahšie.

Ako na to?© Freepik Ale kde začať? Samozrejme dialógom! Ideálne jeotvorene o tom hovoriť so svojím najbližším sprievodom. Takto informovaní o vašom „upratovacom“ projekte vám budú môcť vyjadriť svoje želania a túžby týkajúce sa určitých objektov. Zvyšok bude venovaný alebo vyhodený. Konkrétne sú správne otázky, ktoré si kladiete vo vzťahu k objektu: * Je tento objekt dôležitý? * Ak áno, má to pre mňa alebo pre ostatných hodnotu? Ak je objekt dôležité pre vás, nechajte si to. Ak má hodnotu pre ostatných, ale nie pre teba, daj to preč. Ak áno žiadna hodnota pre nikoho, zahoďte ju. Prečo obťažovať život zbytočnými a zbytočnými? Často máme tendenciu uchovávať určité objekty na zapamätanie prežívaného zážitku, minulého zážitku. Ale ľudská pamäť je dobre vykonaná! V skutočnosti to tak je nie je potrebné, aby tieto objekty vyvolávali spomienky našej mysle. Tieto krásne okamihy, ktoré dávajú našej duši jej farby, môžu zostať vyryté bez potreby umeleckého diela. A prežiť tie chvíle, keď idete na meditáciu?

Niekoľko tipov, ako začať© Freepik Aby ste sa stali švédskym profesionálom Death Cleaning, tu je niekoľko tipov, ako začať s čistením: * Najprv dáme maximálna informovanosť tých, ktorí sú mu blízki, na základe jeho želania, Ak je dialóg ťažký, uvažujeme napríklad o ponechaní poznámok alebo štítkov na jeho úložných boxoch. * Všimli sme si v denníku jeho prihlasovacie údaje a heslá ďaleko od zvedavých očí. Zostane len skryť to svojim príbuzným. Týmto sa dá predísť mnohým zložitým papierovaniam týkajúcim sa najmä pohrebných pohárov. * Na začiatku sa držíme ďalej od fotografií a listov. Menej sentimentálne môže byť skriňa skvelým začiatkom. Nevyhnutne nájdeme oblečenie, ktoré už viac nebudeme nosiť!

© Freepik * Potom sme zbavte sa všetkého, čo je potrebné udržiavať v tajnosti. Napríklad veci, ktoré by mohli byť pre jeho rodinu trápne, rozrušujúce alebo trápne. * My áno darčeky ! Namiesto kytice kvetín neváhajte ponúknuť predmet z vašej osobnej zbierky. Nič nie je krajšie ako úsmev na tvári! * Naše malé sentimentálne poklady ukladáme do škatule, do ktorej píšeme „hádzať“. Staré milostné listy, lístky do filmu, cestovné suveníry, sušená kvetina, krásny kamienok alebo pekná škrupina ... Všetky tieto malé veci, ktoré rozjasnili naše životy, ale nemuseli mať nevyhnutne rovnakú príchuť. iní. Príbuzní majú povolenie pozerať sa, ak si želajú, držať sa, ak chcú, ale tiež sa oslobodiť, ak cítia potrebu. Skutočný akt lásky ... A medzitým nám nič nebráni v tom, aby sme si to znova užívali. Ako hovorí Margareta Magnussonová, "Áno, jedného dňa zomrieme." Ale predtým môžeme stále vyskúšať všetko alebo takmer všetko. “ Teraz viete všetko o tejto novej švédskej metóde očistenia smrti. Neváhajte zdieľať, vymieňať si tému. A dovtedy vám prajeme krásny a dlhý život plný malých radostí!