Ostatné

Vínový kameň, viacúčelový kameň

Vínový kameň, viacúčelový kameň

Ak je burgundský kameň bežne používaný v domácnostiach a záhradách, málokto to vie. Všetko, čo potrebujete vedieť o vznešenom materiáli s viacerými aplikáciami.

Čo je to Burgundský kameň?

Je to vápenatý a sedimentárny kameň, ktorý môže mať rôzne podoby, pretože obsahuje škvrny, žily a dokonca obsahuje fosílie. Podľa toho, či pochádza zo severného alebo južného Burgundska, je viac-menej žltá, okrová, biela, ružová alebo dokonca modrastá. Podobne sa v závislosti od svojho pôvodu používa na obnovu starých budov (severný kameň) alebo na vnútorné použitie po leštení (južný kameň).

Aké sú aplikácie burgundského kameňa?

Tzv. Mureuseový kameň je hrubý 6 až 12 cm. Používa sa ako strešná krytina, na výrobu múrov, zálievok alebo na plážach, na obklad betónových stien ... Pokiaľ ide o ozdobný kameň, ktorý pochádza z oveľa väčších kusov, používame ho. na fasáde, v doskách alebo dláždených kameňoch, v ráme dverí a okien ... Môže sa tiež vytvoriť napríklad schodisko, krb, umývadlo alebo stolová doska.

S čím si môžeme vziať Burgundsko kameň?

Tento prírodný kameň sa hodí obzvlášť dobre na drevo, sklo alebo kované železo. Tieto asociácie znásobujú svoje využitie a poskytujú nábytok, podlahy, kovania a akékoľvek iné úspechy, teplo a jemnosť. Tieto združenia môžeme nekonečne odmietnuť: sklenený nábytok na kamennej základni, dlažbu medenými kabarónmi, sklo, drevené rámy alebo zmesi kameňov medzi nimi.

Je burgundský kameň vhodný pre všetky štýly interiéru?

Áno. Poskytuje sa do všetkých atmosfér a všetkých štýlov, či už ide o dizajn, ročník alebo tradičný štýl, od kuchyne minulých až po ultramodernú terasu.

Aké sú vlastnosti burgundského kameňa?

Predovšetkým má estetické vlastnosti. Okrem toho si časom získa peknú patinu. Vďaka svojej tepelnej zotrvačnosti je vhodný pre podlahové vykurovanie. Nevytvára toxické výpary. Je to prírodný regulátor teploty, ktorý ukladá teplo, keď je zima, a udržuje ho v lete. Môže trvať niekoľko sto rokov a je nekonečne recyklovaná. Napríklad staré kamene sa môžu transformovať na dlažbu, ale aj na kamenivo, ak sú príliš poškodené.

Je Burgundsky kameň ľahko ošetriteľný?

Áno. Čistíme ho neutrálnym produktom, ako je čierne mydlo. Predovšetkým je najlepšie vyhnúť sa používaniu agresívnych produktov alebo vysokotlakových čistiacich prostriedkov, pretože kameň je pokrytý ochranným črepom, ktorý by sa potom mohol poškodiť. Kameň sa potom stáva pórovitým a môže prasknúť pod vplyvom mrazu.

Aká je cena burgundského kameňa?

Cena sa veľmi líši od jedného kameňa k druhému. Všetko záleží na jeho zriedkavosti a ťažkostiach s ťažbou. Nachádzajú sa od 10 € za m² a do sto eur za veľmi krásne kamene.

Ak sa chcete dozvedieť viac:

www.pierre-bourgogne.fr