Komentáre

Dizajnový trend: zameranie na žiarovky

Dizajnový trend: zameranie na žiarovky

Nemožno minúť, sú všade! Od butikov po ozdobné časopisy až po najmodernejšie hotely a reštaurácie, žiarovky žiaroviek rozjasnia každý interiér. Vintage alebo moderný, triezvy alebo farebný, zavesený alebo mobilný ... Jedna vec je istá, žiarovka je odkrytá a to pre naše najväčšie šťastie! Objavte jeho vlastnosti a ako ich prijať doma.

Vrátenie žiaroviekPrvú žiarovku vyrobil v roku 1879 britský chemik a elektrotechnik Joseph Swan. Neskôr vďaka vylepšeniam amerického vynálezcu Thomasa Edisona získala prezývku Edisonova žiarovka. Žiarovka sa však vyznačuje teplým bielym svetlom. Tento typ žiarovky spočíva v nesení žiarovkového volfrámového vlákna. Ak bola táto tvorba v tom čase skutočnou inováciou, žiarovka bola od roku 2008 zakázaná. Dôvod? Spotreba príliš veľa energie! Nevadí, žiarovka úplne nezmizla. V skutočnosti ustúpila od LED žiaroviek, ktoré sú ekonomickejšie a ekologickejšie. Ak sa výrobné postupy líšia, žiarovka zostáva v bezpečí. A všimli sme si jeho návrat, ktorý sme si všimli na prednej strane dekorácie v posledných sezónach. Kým bola kedysi oblečená v tienidle, žiarovka je teraz odkrytá. Opustite zbytočnú, žiarovka sa stane dekoratívnym prvkom samo o sebe, ktoré sme hrdo zobrazujú vo svojom interiéri!

Ako ho prijať v interiéri?Vďaka svojej triezvosti a jednoduchosti sa žiarovka s vláknami LED prispôsobí všetkým štýlom interiéru. Spravidla je zavesený od stropu, aby nahradil tradičné osvetlenie. Na základe svojho úspechu je žiarovka nekonečne k dispozícii. Existujú napríklad modely, ktoré sa môžu opýtať, ktoré sú mobilné, pohybovať sa podľa potreby. Stolová lampa je ideálnym doplnkom na osvetlenie rohu miestnosti alebo na podporu tlmenej atmosféry. Ak žiarovka umožňuje samostatnú atmosféru v salóniku, pri znásobení získava úplne nový vzhľad. Kumulované a pozastavené žiarovky sa stávajú hlavným osvetlením miestnosti. Predstavujeme si napríklad niekoľko žiaroviek zavesených okolo drevenej vetvy nad jedálenským stolom, ktoré nahradia stropné svetlo. Dobrý nápad na výzdobu? Nainštalujte žiarovky s premenlivou výškou, aby vašej miestnosti poskytli rytmus a charakter. Stolové lampy majú väčšinou veľmi dlhý kábel. Prečo ho nepoužiť na vytvorenie svetelnej scény? Predstavujeme si napríklad zabalené na podlahu pre bohémske omietky alebo zavesené na ozdobnej stupnici alebo priamo na stenu ako ľahký girlanda. Pokiaľ ide o povrchové úpravy a úpravy, nie je dostatok možností! Káble sú zafarbené, skrútené a dokonca aj oblečené v textilnom priemysle. Zásuvky sú ozdobené ušľachtilými materiálmi, ako je meď alebo porcelán ... Rozumiete, žiarovky žiaroviek nepovedali svoje posledné slovo a spočítali sa dobre vyniknúť v najmodernejších interiéroch!