Ostatné

8 tipov na nákup dekorácie online

8 tipov na nákup dekorácie online

V roku 2017 sme boli 37,4 milióna Francúzov, ktorí uskutočnili nákup na internete. Rozmach online predaja umožnil svetu dekorácie pochváliť sa miestom na webe. A výsledok? Výzdoba sa demokratizuje a ponuka sa stáva bohatšou. Dobrou správou je, že niekoľkými kliknutiami môžete svoj dekor zopakovať, ale menej dobré je, že už neviete, kam sa obrátiť! Aby sme to jasnejšie videli, uviedli sme 8 vecí, ktoré je potrebné urobiť a dávať si pozor, keď si kúpite dekor online!

1. Definujte spoľahlivosť predajcu

Pred objednaním čohokoľvek je to prvá vec, ktorú treba urobiť! To znamená, že musíte overiť, či je stránka, ktorú chcete kúpiť, spoľahlivá. Generálne riaditeľstvo pre hospodársku súťaž, spotrebu a potláčanie podvodov (DGCCRF) v praxi odporúča zadať do vyhľadávacieho nástroja názov stránky alebo produktu a pridať ho do termínu „podvod“, aby zistilo, či spotrebiteľov už malo zlé skúsenosti. Ako preventívne opatrenie si môžete vybrať lokalitu, ktorej spoločnosť je založená na francúzskom území. V skutočnosti vám to umožňuje využívať ochranu a vnútroštátne právo. Ak chcete zistiť totožnosť stránky, prejdite na právne upozornenie (sú povinné na všetkých profesionálne upravených stránkach). Ak si ich pozriete, môžete skontrolovať názov, adresu a názov spoločnosti. Ak sa právne upozornenia na stránkach nezobrazia, choďte na cestu!

2. Prečítajte si celý produktový list© Photo rawpixel na Unsplash Vyzerá to logicky, ale verte nám, že iba kúsok nábytku, ktorý je omnoho menší, ako sa očakávalo, je len nepozornosť ... Prvou vecou, ​​ktorú si musíte zamilovať, je čítať jeho technický list. Pozerajte sa prednostne na rozmery produktu, aj keď to znamená meranie priestoru, ktorý si preň vyhradíte vo svojom interiéri. Rovnakým spôsobom identifikujte materiál, najmä pokiaľ ide o textílie. Prezrite si vizuálne prvky a zväčšite ich, aby ste videli čo najviac detailov. Nakoniec nezabudnite skontrolovať hmotnosť, farby, ale aj informácie týkajúce sa záruky na výrobok!

3. Pozrite sa na všeobecné podmienky predaja

Rovnako ako právne oznámenia sa musíte zaujímať o všeobecné podmienky predaja vášho produktu. Povedzme, že to nie je najzábavnejšia časť. Tento krok je však opäť dôležitý pre spoľahlivosť vášho nákupu. Spomedzi všetkých informácií, ktoré sa tu nachádzajú, sú najdôležitejšie: - kontaktné údaje predajcu, - použitá mena, - dodacie lehoty, - podmienky predplatného (napríklad pri platbách v niekoľkých splátkach) - práva - odstupné, - náklady na vrátenie, - použitie osobných údajov, - alebo ak sú ceny oslobodené od dane alebo nie.

4. Skontrolujte prepravné náklady

Často nadšení myšlienkou usporiadania predmetu túžby niekedy zabúdame na detaily. Toto je prípad prepravných nákladov, ktoré všetci (priznajme si to) majú tendenciu podceňovať. A keď príde platba, nemôžeme hovoriť za cenu, ktorá sa náhle zvýšila! To platí o to viac pri nákupe nábytku, ktorého hmotnosť mení dodaciu cenu. Užitočné informácie: stránka uplatňuje právne predpisy krajiny, v ktorej sa spoločnosť nachádza. Náklady na dopravu a colné poplatky sa teda môžu líšiť v závislosti od jednotlivých krajín!

5. Prečítajte si recenzie© Photo Arnel Hasanovic na Unsplash Ak ste postupovali podľa našich rád, už ste prehľadali web a dozviete sa viac o online dekoračných stránkach, ktoré vás zaujímajú. Okrem spoľahlivosti predajcu môžete tiež využiť názory spotrebiteľov, aby ste poznali pozitívne a negatívne body produktu, ktoré vás očarujú. A veľmi často niet žiadnych názorov, takže už nemáte žiadne ospravedlnenie za to, že ste si na internete nekupovali opatrne. Nezabudnite napísať recenziu! Pretože ak by vám recenzie od iných pomohli, bola by škoda nehrať túto hru, však?

6. Pozrite sa na dátum dodania

To je všetko, o čom ste presvedčení, že sa chystáte popraskať. Áno, ale pred nákupom musíte (znovu) skontrolovať podstatný bod: dátum dodania. Pred potvrdením platby je predajca povinný oznámiť termín dodania. Ak nie je dodržaná lehota, vedzte, že v spotrebiteľskom kódexe sa vyžaduje, aby predávajúci vrátil kupujúcemu do 30 dní. Nie všetky použité objekty však majú rovnaké záruky.

7. Znížte ceny!

Stále pochybujete o cene obľúbeného produktu? Čo keby sme vám povedali, že je možné znížiť jeho cenu? Alebo aspoň zvýšte šance na zníženie! Tu je niekoľko tipov na zníženie vyúčtovania: * Prihláste sa na odber bulletinov vašich obľúbených stránok. Kto vie, váš obľúbený produkt môže byť na zozname pripravovaných propagačných ponúk! Nehovoriac o tom, že väčšina stránok elektronického obchodu ponúka pri registrácii zľavu s uvítacím kódom. Bolo by škoda zbaviť sa toho, však? * Navštívte stránky s propagačnými kódmi. Okrem prihlásenia na odber bulletinu alebo vytvorenia účtu na webe môžete loupať stránky ako Wanteeed a nájsť kódy zliav, aby ste ušetrili peniaze! * Vaše výrobky nechajte v koši. Tento tip platí zvlášť pre veľké značky a keď máte na webe účet. Odoslaním redukčného kódu e-mailom vás vyzývajú na dokončenie nákupu. A nakoniec, je to win-win! * Nakoniec nezabudnite vo svojom vyhľadávači odstrániť súbory cookie alebo použiť súkromné ​​prehliadanie. Ponechaním vašich súborov cookie bezplatný prístup na stránky zaznamenávajú vaše návštevy a vedia, čo hľadáte. A výsledok? Využívajú túto príležitosť, aby vám ukázali najdrahšie výrobky zodpovedajúce vašim potrebám.

8. Bezpečná platba© Photo rawpixel on Unsplash Aby ste zaistili svoju platbu, musíte overiť, či je webová stránka bezpečná. Ak to chcete urobiť, jednoducho skontrolujte, či adresa stránky obsahuje znaky „s“ až „https“ (s v bezpečí). Pre opatrnejšie zvážte možnosť 3D Secure. Väčšina bánk dnes ponúka možnosť potvrdenia platby pomocou kódu zaslaného správou. A čo viac, je to zadarmo! Kódy bankových kariet vám však nikdy nezadávajte e-mailom ani telefonicky a po každom nadobudnutí si skontrolujte svoje bankové výpisy. Po zadaní objednávky musíte dostať potvrdenie o jej prijatí. Predajca je povinný bezodkladne zosumarizovať vašu objednávku v e-mailovom potvrdení o prijatí. Nezabudnite si preto pozorne prečítať tento text a skontrolovať, či nedošlo k žiadnym chybám. A to je posledná snaha urobiť pred trpezlivým čakaním na dodanie vašej budúcej dekorácie!