Ostatné

Zoznam úloh špeciálnej jesennej záhrady

Zoznam úloh špeciálnej jesennej záhrady

Čistite, zberajte posledné leto zeleninu a ovocie, orežte kríky, chráňte pred chladom a mrazom ... Tu je niekoľko príkladov, ktoré môžete robiť na záhrade, keď príde jeseň! Aby sme na nič nezabudli, zostavili sme zoznam úloh do jesennej záhrady. Zostáva už len ...

1. Rastliny a kvety: pestovanie a údržba© Photo Lauren Ferstl na Unsplash Kým v lete ustupuje jeseň, pestrá záhrada ustupuje striedmejšej (ale nie menej poetickej) krajine. Stále si však môžete vychutnať neskoré kvitnutie opätovným zasadením jesenných kvetov. Medzi ne patria kvety, Jiřiny, eupatóriá, astry, macešky a mnoho ďalších. Čo predlžuje potešenie dlhšie ... Aspoň pred zimou a prvými mrazmi! Je to tiež príležitosť rozdeliť trvalky jari, ak chcete množiť svoje rastliny. Ak chcete predvídať budúcu jar, môžete tiež zasadiť dvojročné rastliny. Ideálne vysadené na konci leta kvitnú nasledujúci rok. Aby sme vymenovali aspoň niektoré z nich: ruže, básnické karafiáty, zabudnuté mačky ... Na strane údržby musíte pravidelne vysekávať kvitnuté kvety. Rovnako zvážte starostlivosť o vaše rastliny a kvety náchylné na choroby. Toto je často prípad ruží, ktorých úlohou je prerezávať najviac poškodené časti, ktoré stratili svoje listy. To im umožní začať znova! Nakoniec musíte na konci jesene predvídať zimu a zimné mrazy. Rastliny v kvetináči a kvetináče môžu nájsť úkryt v skleníku alebo blízko fasády vášho domu orientovanej na juh. Ak nie je možné žiadne riešenie, uložte ich vo vnútri v pomerne chladnej miestnosti. Pokiaľ ide o kríky v zemi a masívne, môžete ich chrániť pred mrazom obliekaním zimným závojom. Môžete tiež nainštalovať silnú kompost (ktorú môžete vyrobiť pomocou odumretých listov a iných zvyškov rastlín) na úpätie kríkov.

2. Rastlinná záhrada: skladujte, pestujte a chráňte© Photo Markus Spiske na Unsplash V zeleninovej náplasti to nie je ideálne obdobie na zber. Niektoré druhy zeleniny však pretrvávajú a plodiny môžu byť stále veľkorysé! Tu sú hlavné veci, ktoré treba urobiť v zeleninovej náplasti: * Skladujte zozbieranú zeleninu a ovocie. Použite prepravky alebo prepravky a uložte ich na suchom mieste. * Obohatte pôdu pomocou hnojiva alebo hnoja na výživu pôdy. Pamätajte tiež na oranie pôdy! * Znovu nasaďte a vychutnajte si zeleninovú záhradu nasledujúci rok. Je čas zasiať hrach, špenát, fazuľa, kapusta, cesnak, šalotky ... Je dobré vedieť: je lepšie striedať výsadbu a meniť polohy, aby ste predišli riziku ochorenia. * Využite príležitosť na odstránenie všetkých burín a okopávanie pôdy. A predovšetkým znížte frekvenciu napájania! * Nakoniec musíte chrániť odolnejšie plodiny, ako je mrkva, pór alebo dokonca vodnice. Ak ich chcete zachovať do konca jesene, musíte ich mulčovať. Pokiaľ ide o šaláty, môžete jednoducho nainštalovať ochranný závoj.

3. Stromy a kríky: prerezávať a pestovať© Photo Nathan Hulsey o Unsplash Ak chcete začať, musíte si porezať kríky a kríky. Keď začnú listy žltnúť a konáre zoslabnú, je to signál na ich prerezanie. Všeobecne sa odporúča kerať ker asi o štvrtinu svojej veľkosti. Ale všetko záleží na jeho rozmanitosti, takže zistite to skôr, ako začnete. Nezabudnite tiež orezať živé ploty, aby sa zabránilo ich hnilobe. Hovorili sme o zeleninovej škvrne, rastlinách, kríkoch a kvetoch, ale kedy je to zo sady? Milovníci ovocia a stromov sa s radosťou dozvedeli, že jeseň je ideálny čas (presnejšie v novembri) na pestovanie ovocných stromov! Nezabudnite dostatočne obohatiť svoju pôdu o hnoj a rešpektovať vzdialenosti potrebné na vývoj vášho stromu. Počkajte asi 12 metrov na orech a asi 6 až 8 metrov na menšie ovocné stromy, ako sú čerešne a jablone!

A tráva?© Anatolia Dreams Keď padne jeseň, napadnú listy trávnik. Aj keď prispievajú k poetickej atmosfére tejto sezóny, bránia tráve v dýchaní. Na trávniku chýba nielen svetlo, ale hromadenie listov vytvorí mach a škvrny suchej trávy. Z týchto dôvodov je vo vašom záujme pravidelne zbierať mŕtve listy. Ak máte v úmysle zasiať trávnik, vyberte si september. Pokiaľ ide o november, odporúča sa kosiť trávnik naposledy pred zimou. Správny nápad? Všetky listy, ktoré zbierate, a všetky ostatné zvyšky rastlín sa môžu znovu použiť pri mulčovaní na úpätí kríkov a zhlukov alebo na vytváranie kompostu! Uistite sa, že listy sú usporiadané tak, aby sa do kompostu nedostalo lístie kontaminované chorobou!