Ostatné

Namontujte stolovú lampu

Namontujte stolovú lampu

Stolové lampy svojou mäkkosťou dopĺňajú efektívne, ale trochu neosobné osvetlenie pevných alebo viacerých technických zariadení. Hrnčiarstvo prinieslo späť z výletu, kúsok naplaveného dreva zozbieraného pri mori, ohromujúci kamienok ... Použite svoju fantáziu a uvoľnite svoju kreativitu, aby navrhla jedinečný kus ... pri rešpektovaní určitých pravidiel, ktoré to umožnia krásny objekt, ktorý vás osvieti.

Krok za krokom

Realizácie

V papieri, tkanine, sklenenom alebo kovovom tienidle poskytujú rafinovaný dotyk najrozmanitejším zdrojom svetla. Ako už názov napovedá, najprv slúžia na zníženie oslňujúceho účinku žiaroviek. Môžete ich ozdobiť mnohými spôsobmi, pomocou šablón a farieb, koláží, stužiek. Na ich výrobu používajte papier alebo tkaninu, ale aj plech, drôtené pletivo, papierovú hmotu ... Pre dobrý jas sa vždy uistite, že farba podšívky, to znamená interiéru , byť čo najviac reflexný ... ideálny biely. Ak si vytvárate vlastné tienidlá, v závislosti od vybraného dekoru, môže byť veľmi príjemné precvičiť si s punčom alebo veľkou ihlou, malými dierami v papierových alebo kartónových vzoroch, ktoré umožnia prenikanie svetla. rôzne miesta. Teraz nájdeme ručné papieriky, ktorých veľmi prirodzená štruktúra vytvára zaujímavé svetelné efekty. Sú dosť silné a sú ideálne na výrobu pôvodných tienidiel.

Romantický úspech

Ideálne na zakrývanie a transformáciu nezaujímavého závesného svetla. Môžete si vyrobiť „kvetinové šaty“ zdobené flitrami a viacfarebnými perlami a zapínanie niekoľkými stlačeniami. 1 Ak chcete vytvoriť šablónu so správnymi rozmermi, vystrihnite veľký štvorec zo starej látky, rozdeľte ho, aby ste ho nainštalovali na prívesok, potom ho strihnite, aby ste dostali kvapku na ideálnu veľkosť. 2 Položte šablónu na vybratú látku a potom ju orežte. 3 Zložte štvorec získaný podľa uhlopriečky, aby ste označili stred, a vyrežte guľku s priemerom 3 cm, ktorej okraje budete zárezom. 4 Rozložte štvorec a potom v strede jednej zo strán odrežte štrbinu siahajúcu do stredu. 5 Lem všetky strany, rovnako ako okraje otvoru. 6 Šitím samčej strany troch alebo štyroch lisov na pravej strane a na okraji jednej zo strán štrbiny a samičej strany na zadnej strane, dobre oproti sebe. Tieto tlaky vám umožnia zostaviť a rozobrať na pranie látky. 7 Šitie alebo prilepenie čipky na pravej strane ... Môžete vylepšiť model a mať korálky v štyroch rohoch.

Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006