Informácie

Deti: ako zariadiť dvojlôžkovú a osobnú izbu?

Deti: ako zariadiť dvojlôžkovú a osobnú izbu?

Máte dve deti a kruto vám chýba priestor, aby ste im ponúkli priestor pre každého. Mnoho rodičov čelí tomuto problému! Našťastie existuje veľa dômyselných nápadov pre spoločenskú miestnosť. Dokážeme vám, že je možné mať spolu dve deti v jednej miestnosti, s radosťou a dobrým humorom!

1. Definujte umiestnenie postelí© So Nuit Rozdiel vo veku a pohlaví vašich dvoch detí bude mať výrazný vplyv na konfiguráciu miestnosti. A na usporiadanie miestnosti bez narušenia rovnováhy všetkých existuje veľa riešení. Tu sú niektoré z nich: Hrať na výšku: Máte chlapca a dievča? Mladý adolescent a dieťa? Ak vaše deti nemajú rovnaké želania a potreby, musíte každému ponúknuť osobný priestor. Spací priestor je preferovaným priestorom. Tu sa môžu izolovať v úplnom súkromí. Ako na to? Tým, že hrá s výškou: * Základné poschodové postele zostávajú hlavnými riešeniami. Umiestnite modul na stenu, aby ste uvoľnili maximálny priestor. Usporiadaný v strede miestnosti môže vytvoriť dva oddelené priestory. * Lôžko sa dá zvážiť aj preto, lebo umožňuje ponúkať nezávislé priestory a zároveň šetriť miesto. V skutočnosti si vieme predstaviť ihrisko alebo stoly pod posteľami. Ak chcete miestnosti dodať charakter a objem, môžete si tiež vybrať podkrovie a podkrovie v polovičnej výške. Týmto spôsobom sa vaše deti navzájom nevidia, a tak si môžu vytvoriť svoj skutočný vesmír.

© Amber Interiors * Nakoniec, ak vám to umožňuje výška pod stropom, môžete si vytvoriť skutočný mezanín. Vytvorením niekoľkých úrovní umožníte staršiemu vytvoriť útulný a intímny kút. Ideálne riešenie, ak je vekový rozdiel medzi vašimi deťmi významný. Hranie na dĺžku: Sú vaše deti príliš malé na to, aby spali vysoko? Namiesto hry s výškou stropu môžete postele usporiadať pozdĺžne. Zarovnané pozdĺž steny nezasahujú na ihrisko! Môžete si predstaviť umiestnenie police medzi dve postele a vytvoriť tak oddelenie.

© Verbaudet Ak je vaša miestnosť príliš malá na tento druh konfigurácie, môžete postele nainštalovať vedľa seba a pomocou dekorácie (o tom hovoríme na konci článku), aby sa priestory stali osobnejšími. Ak je to naozaj tak, spálňa je príliš malá a jedno z detí prichádza iba dočasne (napríklad v prípade zmiešanej rodiny), môžete sa rozhodnúť pre výsuvný model. Na kolieskach ho môžete presunúť kamkoľvek budete chcieť!

2. Predstavte si polovicu oddielu© Leroy Merlin Na vytvorenie dvoch samostatných vesmírov v rovnakej miestnosti nie je povinné mať priehradku medzi posteľami. Oddeľovanie sa dá zhmotniť pomocou niekoľkých tipov. Samozrejme si môžete vždy vybrať baldachýn. Ale ak nie, jednoduchý nábytok môže pôsobiť ako polovičný oddiel. Priestor môže byť definovaný v knižnici, polici na police alebo dokonca na obrazovke. Podobne sa o úložných jednotkách musí rozhodnúť pre najoptimálnejšie usporiadanie. Dajte každému šatník a koše, aby mohli ukladať svoje veci vlastným spôsobom. Ak nemáte dostatok miesta, môžete si zvoliť spoločný šatník. V takom prípade môžete detské úložné priestory rozlíšiť pomocou farieb alebo maskovacej pásky!

3. Bavte sa s dekorom© Verbaudet Okrem usporiadania a vybavenia detskej izby existujú aj ďalšie tipy na propagáciu osobných priestorov. Aby som bol spravodlivý, uistite sa, že máte v blízkosti každej postele svetelný zdroj! Či už ide o priamy prístup k spínačom, nočným lampám, nočným svietidlám alebo dokonca k svetelnému reťazcu, deti musia byť schopné samostatne zvládnuť svetlo, ktoré potrebujú. Rovnakým spôsobom nainštalujte nočný stolík a police do oboch. Dostatok na to, aby im umožnili vytvoriť si vlastný vesmír a vyznačiť medzery. Na dekoráciu sa môžete baviť s maľbou rozlišovaním oblastí na spanie s dvoma (alebo viacerými) farbami. Na odlíšenie čelných stien môžete dokonca použiť prúžky tapiet rôznych odtieňov alebo maskovaciu pásku na vytvorenie geometrických tvarov na stenách. Predovšetkým im dajte na výber (ponúknite im niekoľko farieb, ktoré by ste si chceli byť istí, že budú jednomyseľne), a zapojte ich do zdobenia ich miestnosti!

© AM.PM Nakoniec môžete na vymedzenie priestorov použiť tvar postelí. A nie sú žiadne možnosti. Trend v kabínových posteliach je toho dôkazom! Tento typ postele, ktorý rodiny čoraz častejšie prijímajú, umožňuje vytvoriť útulný kokón, v ktorom sa dieťa uchýli. Takže, ak z toho môžu mať úžitok obaja v rovnakej miestnosti, je to ideálne! V tom istom žánri môžete použiť posteľ so štyrmi plagátmi! Nezabudnite si však obliecť posteľnú bielizeň tak, aby obe deti znova prevzali svoje priestory ...

4. Vytvorte spoločnú oblasť© Verbaudet Ako ste už pochopili, odporúčame vám, aby ste v dvojposteľovej izbe zriadili osobné priestory, aby sa zachovalo súkromie detí. Mali by ste však zabudnúť na zachovanie spoločného priestoru. Útulný malý kútik, kde sa môžu bez ohľadu na vekový vek stretnúť, pustiť pary a spolu sa baviť. V závislosti od konfigurácie miestnosti, ktorú ste zadefinovali, si môžete tento relaxačný kút predstaviť v strede alebo v rohu miestnosti. Nainštalujte veľký koberec pre pohodlie, vankúše na leňošenie, malý bočný stolík a odkladaciu hruď so všetkými hračkami. Poskytuje nielen priateľskú atmosféru, ale je tiež ideálnym miestom na vytvorenie krásneho bratského vzťahu ... Nie je to tak?