Ostatné

Všetko o drevenom uhlí

Všetko o drevenom uhlí

O drevenom uhlí sa toho veľa hovorí. Olivier Jonart, obchodný riaditeľ Forestière du Nord, výrobca a distribútor dreveného uhlia Grill O'Bois, nám pomáha jasnejšie vidieť túto tému.

Ako dlho používame uhlie?

Drevené uhlie je také staré ako ľudstvo. Používa sa od staroveku až do praveku. Drevo sa vždy spaľovalo v lesoch, aby sa premenilo na kondenzovanú energiu, kompaktnejšiu a ľahšiu ako drevo, a teda ľahšiu prepravu. Drevené uhlie je v skutočnosti sedemkrát menej objemné a ľahšie ako drevo.

Ako sa vyrába uhlie?

Pomerne jednoduchým procesom. Vedľajšie produkty a zelený odpad z lesného hospodárstva sa regenerujú a spaľujú vo vákuu v priemyselnej peci bez kyslíka, až kým sa nezíska 80% uhlíka. Zvyšok sa skladá z vlhkosti, popola a prchavých látok.

Existujú rôzne kvality dreveného uhlia?

Áno. Čím väčšie a menej prašné kúsky uhlia, tým vyššia je kvalita uhlia. Naopak, zlé uhlie je mokré, prašné (ktoré fajčí oheň) a pozostáva z malých kúskov, ktoré veľmi rýchlo horia. Vzhľadom na to, že je ťažké otvoriť vrecká pred ich nákupom, odporúčame vám cítiť sa na dne: ak máte pocit, že máte práškové dno, existuje veľká šanca, že je to zlé uhlie. Neexistuje označenie kvality, ale uprednostňovaním dreveného uhlia „v kvalite reštaurácie“ je produkt v zásade kvalitatívnejší.

Ako je aktívne uhlie?

Predáva sa vo vreckách, ktorých obsah je uvedený v litroch alebo kilogramoch. Musíme si dať pozor na výrobky predávané v kilogramoch, ktoré sa vyskytujú hlavne v supermarketoch a hypermarketoch, pretože veľmi rýchlo horia a v konečnom dôsledku ich používanie stojí viac.

Aké sú výhody varenia na drevenom uhlí?

Drevené uhlie umožňuje veľmi vysoký nárast tepla, ktorý je ideálny na opaľovanie jedla. Tento spôsob varenia je dietetický, pretože nevyžaduje pridanie tuku a tuk z mäsa sa vylučuje. Napokon uhlie dodáva potravinám veľmi osobitnú chuť.

Je varenie s aktívnym uhlím nezdravé?

Vôbec nie. Na druhej strane je toxické spálené mäso, a to pri akejkoľvek metóde varenia. Preto vždy sledujte varenie a ak je oheň príliš vysoký, neváhajte položiť gril a na chvíľu mäso vyberte.

Kde si môžete kúpiť uhlie a koľko to stojí?

V prípade supermarketu a hypermarketu stojí uhlie „v kvalite reštaurácie“ 11 až 13 EUR za 50 litrov. Inak v obchodoch pre domácich majstrov, záhradných centrách, poľnohospodárskych samoobsluhách a ešte viac v obchodoch s materiálom, kde sú ponúkané produkty kvalitnejšej. Pre našu značku Grill O'Bois stoja za „12 litrov“ v kvalite reštaurácie 12 až 16 €. Sme takmer jedinou národnou značkou, ktorá nás zaväzuje ponúkať kvalitné výrobky stálej kvality. V skutočnosti nás veľa značiek vybralo ako svojho výhradného dodávateľa. Drevené uhlie sa vyskytuje aj v čerpacích staniciach, ale má často nízku kvalitu.

Ak sa chcete dozvedieť viac:

www.grillobois.fr