Informácie

Svadba: aká dekorácia pre svetský obrad?

Svadba: aká dekorácia pre svetský obrad?

Keďže svetský obrad ponúka mnoho výhod, má stále viac a viac nasledovníkov. Je potrebné povedať, že občianskemu manželstvu dodáva duchovný rozmer. A keď nie sme nábožní, umožňuje nám to zdôrazniť túto symbolickú jednotu. Rovnako ako náboženské svadby, kde miesto bohoslužby zohráva dôležitú úlohu v atmosfére manželstva, aj svetský obrad vám umožňuje vytvoriť si prostredníctvom dekorácie svoj vlastný vesmír. Ak chcete nájsť inšpiráciu, objavte naše najlepšie nápady na výzdobu a oslávte najšťastnejší deň svojho života!

1. Archa© Elixirphotos Symbolizujúci oltár je archa najdôležitejším prvkom svetského obradu. A z tohto dôvodu poviete najdôležitejšie „áno“ svojho života! Pretože toto je miesto, kde sa všetko bude diať, v centre pozornosti tohto mimoriadneho dňa, nemali by ste ho zanedbávať! Nech už je jeho tvar akýkoľvek, poskytuje prostredie a určuje tón vašej svadby. Ak ste relatívne klasický, archa zostáva najčastejším príkladom. Na dekoráciu sú všetky prostriedky dobré: kvety a rastliny, makramér a lapač snov, čipky a stuhy, vlajky a pompoms ... A ak to chcete vidieť veľké, nič vám nebráni v inštalácii tŕňa a Prispôsobte si ju podľa svojho vkusu. Pre tých, ktorí chcú myslieť mimo krabičky, prečo si neviete predstaviť oblúk? Fanúšikovia vintage štýlu môžu na definovanie tohto priestoru použiť napríklad staré dvere alebo prispôsobené schody. Pokiaľ ide o fanúšikov prírodnej dekorácie, dokážu si predstaviť oblúk s drevenou vetvou. Zase ho len ozdobte, aby mu dal charakter. A konečne môžu bohácke duše použiť teepee ako oltár. A aby ste dali vašej recepcii rustikálny vzduch, ako je to s použitím hojdačky na sedenie pred úradníkom? Zaručený efekt…

2. Výzdoba uličky© Elizabeth Messina Aby ste sa dostali na oltár, zdobenie uličky je veľmi dôležité! Tu nájde nevesta spôsob, ako sa pripojiť k svojmu budúcemu manželovi. Takže na počesť jeho pasáže a označenie duchov, existuje mnoho riešení. Spomedzi nich sa kvetinový záhon okvetných lístkov javí ako najromantickejší tip na zdobenie. Vyberte si kvety rovnakých odtieňov ako svadobné motívy. Rozptýlite ich po zemi a voile! Ak ste zameraní na detaily, môžete sa dokonca zabaviť a vytvoriť pekný gradient farieb. Čisté alebo zmiešané, kvety budú mať vždy ten najlepší účinok! Pokiaľ ide o výber odrôd, stavte na ruže, ak ste konvenčnejší alebo prispôsobte svoju dekoráciu svojej téme. Predstavujeme si napríklad levanduľu pre provinčnú svadbu ... Aj keď sú počas svadby potrebné kvety, uličku môžete vyznačiť aj inými ozdobnými prvkami. Kreslá, ktoré sú najbližšie k uličke, sa dajú prispôsobiť pompoms alebo balónom. Fanúšikovia exotickej výzdoby môžu na nohy stoličiek umiestniť aj ananásy alebo kaktusy. Nakoniec sa vaša príjazdová cesta dá vymedziť pomocou kobercov. Akumulujte koberce s pestrými vzormi pre bohémsku atmosféru alebo uprednostňujte predsieňový koberec na mieru pre elegantnejší vzhľad. Stále na zemi sa môžete zabaviť pomocou šablón na bombardovanie zeme (či už štrk, tráva alebo niečo iné ...). Pochopili ste, stačí ukázať predstavivosť a zariadiť uličku, ktorá vás dovedie k oltáru!

3. Základy© Ryan Ray Photography Po oblúku a centrálnej uličke urobte cestu pre sedadlá! Aby si vaši hostia mohli sedieť a užívať si svoj obrad, musíte zvážiť vhodné sedenie. Pre elegantnú svadbu si vyberte stoličky oblečené do stužiek alebo kvetín (znovu a vždy)! Uprednostňujte nesprávne zladené stoličky pre modernejší vzhľad. Ale nie sú to len stoličky, ktoré prinútia vašich hostí, aby sa posadili: školské lavice môžu vášmu obradu dodať retro vzhľad, zatiaľ čo vinobranie kreslá oslovia fanúšikov vintage dekorácie. Pre uvoľnenú atmosféru a malý rozpočet si môžete vybrať beanbags (za predpokladu, že váš obrad netrvá príliš dlho, pretože je jasné, že to nie je to najpohodlnejšie)! Rovnakým spôsobom, ak chcete urobiť dojem, môžete sa rozhodnúť pre podlahové vankúše (najmä ak sa vdáte na pláži alebo uprostred prírody)! Nie každý je samozrejme schopný sedieť na podlahe celé hodiny (najmä staršie osoby), takže všetko záleží na vašich hosťoch a dĺžke vášho obradu! Snívate o svadobnej svadbe ducha? Vymeňte stoličky za balíky sena alebo dokonca za drevené kmene! Nezabudnite mať k dispozícii prikrývky a malé prikrývky, aby vaši hostia mohli sedieť bez poškodenia ich oblečenia ...

4. Podrobnosti, ktoré robia rozdiel.…© Foto: Emma Keech Práve sme vymenovali základné ozdobné prvky. Ale ako sme vám už povedali, sekulárny obrad vám zaručuje úplnú slobodu. Doprajte si zvyšok dekorácie! Počasie je zárukou vášho obradu, musíte byť schopní sa prispôsobiť. Keď príde noc, mali by ste naplánovať osvetlenie, najmä ak sa rozhodnete zostať vonku na večer. Závesné lucerny zaveste na vetvy stromov, sem a tam inštalujte svetelné girlandy, pridajte sviečky a sviečky na stoly a naplánujte si oheň. Čo vytvára magickú a poetickú atmosféru ... Môže to byť veľmi horúce? Dajte dáždniky a slamené klobúky, ktoré môžete dať k dispozícii v peknom ratanovom koši pri vstupe do areálu. Môžete tiež mať fanúšikovia so slávnostnými brožúrami na stoličkách. Ak chcete ísť ďalej, svojim hosťom môžete ponúknuť slnečné okuliare! Vyberte si dve alebo tri rôzne farby, aby si každý mohol zvoliť model podľa svojho oblečenia. Môže to byť nielen užitočné, ale bude to aj dobrá pamäť. Jedna vec je istá, že vaši hostia sa zúčastnia hry ... A ak chcete dať svojmu svetskému obradu nekonvenčný pohľad, ako je to s žabkami (alebo teniskami)? Ideálny pre plážovú svadbu (ale nielen), tento najoriginálnejší nápad nezostane bez povšimnutia! Pri žabkách povedzte ahoj, aby ste sa cítili pohodlne, a rozlúčte sa so žiarovkami! Na konci večera vaši priatelia v pätách vám poďakujú ... Prognózy sú čerstvejšie, ako sa očakávalo? Ak sa vydávate vonku a nie je tam teplo, vymeňte slnečníky za slnečníky a slnečné okuliare za prehoz a prikrývky. Znie to jednoducho, ale sú to také malé pozornosti, ktoré urobia rozdiel ... Každopádne si predstavte záchranný plán, ak je počasie optimálne na najlepší deň svojho života! Stan, prístavba alebo vnútorná miestnosť ... Musíte nájsť núdzové riešenie.