Ostatné

Priestorovo úsporné schody pre malé priestory

Priestorovo úsporné schody pre malé priestory

Nevyhnutné, ak máte viacposchodové obydlie, schodisko často zaberá veľa miesta. Preto sa výrobcovia snažia minimalizovať využitie priestoru schodiska pri rôznych modeloch. Christian Arnoult, riaditeľka pre rozvoj komunikácie a marketingu v Echelle Européenne, nám pomáha jasnejšie vidieť.

Rôzne kategórie úsporných schodov

Rozlišujeme točité alebo točité schodisko, ktoré je veľmi cenené pre svoju estetickú stránku a ktoré sa musí zvoliť podľa podlahovej plochy. Modulárne schodisko umožňuje schodisku mať požadovaný tvar, a preto minimalizuje preťažený priestor. Schodisko s rozloženými alebo japonskými schodmi je jedným zo schodov, ktoré zaberajú najmenší priestor. Ako už názov napovedá, každý krok sa zníži o polovicu na pravú stranu a potom na ľavú stranu ... čo si vynúti krokový posun. Tento typ schodiska je však z hľadiska chôdze menej pohodlný (pre maximálnu výšku 2,50 m) ako tradičné modely. Nakoniec sú k dispozícii stiahnuteľné rebríky alebo schody, ktoré sú skôr vyhradené pre prístup do podkrovia.

Schodiskové materiály šetriace priestor

K dispozícii je drevo pre tradičné schody, ale aj kov, nehrdzavejúca oceľ a sklo. Sklo a nehrdzavejúca oceľ sú v súčasnosti veľmi populárne, ale aj drahšie. Sklo má ďalšiu výhodu v tom, že na rozdiel od kovu, nehrdzavejúcej ocele a dreva vizuálne šetrí miesto.

Ceny schodov šetriace miesto

Najlacnejším schodiskom je samozrejme výsuvné schodisko alebo rebrík. Ďalej prichádza schodisko s rozloženými schodmi, ktoré nájdete napríklad od 700 EUR v Lapeyre a okolo 1500 EUR v európskej stupnici. A konečne, skrutkové a modulárne schodiská majú ceny, ktoré sa líšia v závislosti od materiálov, prijatej konfigurácie (pre modulárne schodisko) výšky zem - zem ... Nakoniec sa určité schodiská predávajú v súprave v európskej mierke, napríklad priemerne 1300 eur. Niektoré adresy nachádzajú schodisko šetriace miesto Lapeyre Leroy Merlin Castorama v európskom meradle