Užitočný

Tipy na výber vankúšov

Tipy na výber vankúšov

V dome to často robia malé dekoratívne detaily! Preto neváhajte použiť vankúše na dodanie obývacej izby extra dekoratívnemu prostrediu, či už na pohovke alebo kresle. Tu sú naše tipy, ktoré vám pomôžu pri výbere!

Správna veľkosť

Výber veľkosti týchto vankúšov nie je ľahká vec! Príliš veľké vyvolávajú dojem, že pohovka je príliš malá a ak sú príliš malé, je to naopak. Preto musíme zabezpečiť, aby sme našli šťastné médium, aby sa zmes stala harmonickejšou. Ideálne je často kombinovať dve veľkosti, aby sa vytvorila pekná hra o proporcie. Môžete napríklad staviť na veľké vankúše, ktoré budú sprevádzať menšie.

Dobrá forma

Pokiaľ ide o formu, máte na výber! Nájdete tu štvorcové modely, iné obdĺžniky, ale aj guľaté alebo oválne tvary. Je len na vás, aby ste videli, čo najlepšie vyhovuje vašej dekorácii. Napríklad si ponechajte štvorcové vankúše pre klasický štýl, ale uprednostňujte okrúhle modely pre interiér v štýle pop.

Správna farba

Pokiaľ ide o farbu, budete sa môcť baviť! S pohovkou môžete zostať v farebných odtieňoch alebo sa môžete radikálne rozhodnúť, že do svojej dekorácie prinesiete novú farbu, ktorá prebudí celok. Svoje vankúše môžete tiež zladiť so zvyškom domácich textílií. Ak si vyberiete vzory, stavíte na modely, ktoré zostanú v harmónii s vaším štýlom.