Informácie

Záhrada pred garážou

Záhrada pred garážou

Kto hovorí, že garáž nemusí nevyhnutne povedať, cement alebo bitúmen. Je celkom možné zeliť prednú časť jeho garáže, aby bola príjemnejšia. Christophe Besson, záhradný architekt, nám dáva niekoľko nápadov.

Aké je prvé pravidlo, ktoré sa musí dodržať pri integrácii vašej garáže do krajiny?

Pokiaľ je to možné, je lepšie vytvoriť zakrivený prístup ako priamy, a to vytvorením rastlín, minerálov alebo iných prekážok. Tieto prekážky budú najskôr slúžiť na zakrytie garáže. Ale tiež prinútiť chodcov, aby sa vydali na cestu, aby im zabránili prejsť trávnikom a poškodiť ho, napríklad vždy prechádzaním na rovnakom mieste. Môžeme tiež zvážiť vytvorenie oblúku so zelenými stromami s trelizovanými ovocnými stromami, prečo nie, ako je napríklad opona, ktorá zakryje garážové dvere.

Ako môžeme zariadiť prednú časť garáže?

Malo by sa s ňou zaobchádzať ako so záhradou, pričom treba venovať pozornosť pozornosť, aj keď je obmedzený priestor. Môžeme z neho urobiť malú minerálnu, rastlinnú, vodnú záhradu ... Namiesto výsadby veľkého množstva malých rastlín je lepšie nainštalovať majestátny predmet, na ktorý sa pozornosť sústredí a zabudne na garáž. Môže to byť socha, veľmi krásny strom, fontána (ktorej šelest tlmí okolité zvuky). Tento silný predmet bude slúžiť súčasne s nápismi doma („dom s palmami“, „dom s fontánou“, „dom s dolmenmi“ ...) a môže mu dokonca pomenovať. V opačnom prípade môžete považovať malý kopec pokrytý voňavými levanduľami, suchý vodopád alebo jednoducho krásne upravené skaly.

Čo ak často parkujete pred garážovými dverami?

Je lepšie zabezpečiť prístup do garáže, kde je vozidlo zaparkované, čo naj diskrétnejšie. Jeden môže použiť minerálne usporiadanie, oveľa krajšie ako spevnený alebo betónový prístup. K garážovým dverám môžete tiež dať „vždyzelenú“ trávu. Jedná sa o plástový povlak, cez ktorý rastie tráva. Ale vždyzelená sa lepšie hodí na príležitostné použitie. Ešte lepšie je, že si môžete vytvoriť dva behúne široké 50 až 60 cm, s trávou uprostred a po oboch stranách. Je to zvyčajne celkom pekné.

K dispozícii sú tiež ...

Áno. Nazývajú sa „prístrešky“. Sú to ľahké prístrešky do auta, bez dverí, s bočnými alebo bez bočných stien a so strechou, ktorá môže byť priehľadná a umožňuje svetlo. Jedná sa o variant garáže. Rovnako ako pergola môžete pestovať brečtan, vínnu révu alebo vistériu, napríklad aj na póloch, čo umožňuje jej plnú integráciu do záhrady.

Akým chybám sa treba vyhnúť?

Na podlahu nepoužívajte hladké materiály, ktoré sú klzké a preto nebezpečné. Musíte myslieť na odtok dažďovej vody. Parkovacie miesto by nemalo byť príliš veľké, aby naň príliš nezáležalo. Musíme si dávať pozor, aby sme znovu nevytvárali to, čo vidíme v mestskom prostredí, to znamená, aby sme sa vyhli bielym čiaram, kandelábrom a obrubníkom (ktoré výhodne nahradzujeme sklopnými pražcami, bridlice alebo skaly, ktoré iniciujú prirodzenú stranu záhrady). Mali by ste sa tiež vyhnúť vytváraniu „štvorca“ pred garážou. A majte na pamäti, že musíte rozmazať čiaru medzi prístupom a garážou.