Informácie

Horúce počasie: naše tipy na udržanie domu v chlade

Horúce počasie: naše tipy na udržanie domu v chlade

1. Počas dňa zatvorte otvory© Luxaflex

Prvým pravidlom je zachovať dom čo najčerstvejší Počas dňa nechajte dvere a okná zatvorené , Otvorenie na vetranie je falošný dobrý nápad: sú to dvere otvorené do tepla! V obzvlášť horúcom počasí sa tiež snažíme zatvárať žalúzie a závesy. Táto jednoduchá technika umožňuje zabrániť vniknutiu slnka dovnútra a tým zabrániť skleníkovému efektu. To šetrí takmer 25% čerstvosti! Z hľadiska vybavenia si môžete zvoliť tepelné clony, ktoré sú praktické na izoláciu domu od slnečných lúčov. Ak však chcete mať svetlo v miestnosti, prijímame fólie odolné voči teplu, ktoré prilepia na okná. Rámy okien sú nakoniec opatrené izolačnými pásikmi, aby sa zabránilo zvýšeniu teploty. Rýchle a lacné riešenie, je praktické v lete aj v zime.

2. Urobte prúd čerstvého vzduchu© Belmont

Akonáhle sa nám podarí zabrániť vstupu tepla do domu, ventilujeme! Stolový ventilátor v obývacej izbe alebo priamo pripevnený k stropu v spálni, v mini formáte na zásuvke USB pre kanceláriu ... V súčasnosti existuje veľa tipov na lepšie dýchanie počas letných horúčav. A preto nemusíte nutne inštalovať klimatizáciu! Ak chcete ešte viac ochladiť okolitý vzduch, zameriavajte sa na vzduchový chladič. Výhodou je, že je prístupnejšia ako klimatizácia veľmi energeticky účinné , Teraz sú k dispozícii pre všetky rozpočty. Už nie je dôvod sa pripraviť! Dávajte pozor, aby ste nevybrali zariadenie, ktoré je príliš hlučné, čo sa často týka modelov základnej úrovne. A konečne, keď príde nočná sviežosť, nič lepšie ako otváranie širokých dverí a okien aby bol dom dobre vetraný. Ideálne je vytvoriť ho vzduchovými prúdmi na protiľahlých otvoroch. Tým sa zabráni množeniu baktérií a zápachov a ako bonus získavame medzi 1 a 4 stupňami čerstvosti. Bolo by škoda zbaviť sa!

3. Vyhnite sa domácim prácam© Belambra

Toto je úsporná zámienka, ktorá pravdepodobne poteší viac ako jednu! Pravidlo číslo 3: ignorujeme domáce práce ... Aspoň počas dňa! Ak sa trochu umývania v studenej vode môže zdať trochu chladné, spustenie umývačky riadu v popoludňajších hodinách je veľmi zlý nápad. Je lepšie zostať ticho pri čakaní na večer a jeho miernejšie teploty. Nielen aktivácia zvyšuje telesné teplo a potenie, ale domáce spotrebiče navyše vydávajú veľké množstvo tepla , Tým sa zamedzí prasknutiu žehlenia alebo príprave teplých jedál, ktoré si vyžadujú použitie rúry alebo varných platní. Na nás, šalát crudités na obed, počkáme do večera, aby sme trochu dusili. Ale to nie je všetko! Na to nezabudneme v pohotovostnom režime odpojte zariadenia, ktoré nie sú užitočné: televízia, počítač, rôzne elektronické zariadenia ... Ich spotreba nielenže spotrebúva energiu, ale môže spôsobiť, že sa ortuť zvýši na niekoľko stupňov!

4. Znížte vlhkosť© Fotolia

Ak sú hmlové a iné spreje minerálnej vody počas horúceho počasia veľmi príjemné, buďte však opatrní nepreháňaj to ! Ak ste niekedy mali možnosť cestovať do trópov, možno viete, aké ťažké je vlhké teplo. Pri rovnakej teplote je pre telo suchá horúčava oveľa menej nepríjemná. to Je pravda, že odporúčame vziať studené sprchy a navlhčiť, aby sa ochladilo. Ale tiež prudko stúpa úroveň vlhkosti v dome. Ideálne je spojiť hydratáciu s ventilátorom. Na druhú stranu, ak sa vám nepáči mať vo vlasoch vietor, môžete sa rozhodnúť pre odvlhčovač. Zaujímavé, keď nočné vetranie nestačí, môže toto zariadenie zachytávať vlhkosť vzduchu, takže sa stáva ľahšou a nepohodlnejšou. Takto získaná voda sa môže dokonca použiť na zalievanie izbových rastlín. Nič sa nestratí, nič sa nevytvorí, všetko sa zmení. Ďalšie riešenie na sušenie vnútorného vzduchu: absorbér vlhkosti, Lacnejšie, efektívne v spojení s prirodzeným vetraním a pracuje bez elektriny. Ako bonus dnes existujú aj návody na vytvorenie vlastného absorbéra vlhkosti za nízku cenu!

© Ministerstvo solidarity a zdravotníctva

So všetkými týmito tipmi by vaše leto malo byť pokojnejšie a svieže. Zostáva len pre nás prajem peknú dovolenku!