Užitočný

Upevňovanie predmetov na pevné alebo duté steny

Upevňovanie predmetov na pevné alebo duté stenyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tipy

Keď je členok zle držaný ...

Keď je kotva na svojom mieste a skrutka je utiahnutá, vystavte ich ťahovej sile.
Ak sa členok pohybuje pri ťahaní alebo pri úplnom dotiahnutí, skúste použiť väčšiu skrutku - to spôsobí väčšie rozšírenie členku. Pre ľahké zaťaženie si pred vložením do kotníku stačí dať zápas.
Ak sa hmoždinka otočí vo svojom puzdre alebo sa odtrhne po ťahaní, musí sa použiť väčšia hmoždinka alebo iného typu (napríklad prírubová hmoždinka). Ak to nie je možné alebo ak je otvor vážne poškodený, je lepšie vyplniť omietkou. Ihneď vložte hmoždinku na miesto a pred skrutkovaním počkajte, kým náplasť úplne nevyschne (t. J. Jeden deň).

Vŕtanie materiálu

Správne vŕtanie je prvou podmienkou pre pevné uchopenie. Použite vrták alebo vrták vhodný pre podklad - bežné betónové vrtáky sú vhodné pre všetky murovacie materiály.
V prípade pevných a tvrdých materiálov vyberte vrták s priemerom členka. Vo všeobecnosti je použitie nárazu potrebné iba v betóne (náraz má negatívny vplyv na niektoré murivo, pretože môže spôsobiť praskliny a drobenie kĺbov).
V prípade krehkých materiálov (pórobetón alebo sadra) použite vrták s priemerom o niečo menším ako je priemer hmoždinky a vŕtačku bez nárazu.
Pri dutých materiáloch vŕtajte opatrne pomocou vrtáka s priemerom rovným (všeobecne) priemeru hmoždinky. Nevŕtajte do kĺbov. Na vŕtačku namontujte hĺbkový vodič: otvor by mal byť trochu hlbší ako je dĺžka hmoždinky.

Náradie a materiály

• Vŕtačka
kladivo
skrutkovač
rezačka
Pravý kľúč -
Rozpínateľná pena