Komentáre

Súčasné japonské riady: čistý a vzdušný štýl

Súčasné japonské riady: čistý a vzdušný štýl


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonský riad: jedinečné kúsky ... ale nielen!

Tradične japonské jedlá je vyrobený z viacerých jedinečných kusov pre služby, ktoré sú preto vždy 100% originálne a jedinečné. Harmonizovaný charakter - nehovoriac o štandardizácii - riad služby V Japonsku existuje západný štýl len veľmi málo.

Ale dnes,Japonský dizajn Inšpirovaný západným zvykom v mnohých oblastiach a mnohí výrobcovia prišli so západným štýlom vytvorením harmonizovaných služieb.

Pre trochu viac autentický dotyk, ostatní zostávajú verní tradícii vytváraním jedinečných kusov. Cena sa samozrejme cíti trochu, ale vzácnosť a pýcha jedinečných kusov vo vašom bufete sú na nezaplatenie!
 

Surové a nadčasové materiály pre riad plný charakteruMateriály použité spoločnosťou japonskí tvorcovia pre Japonské jedlá sú rovnaké ako tie, ktoré používali ich predkovia pred storočiami. Dva hlavné materiály japonského riadu sú ako také:

 • Drevo, ktoré tradične slúžilo na výrobu rafinovaného riadu, ktorý sa používa na zvláštne príležitosti pri dekorácii stolov a ktorý sa dnes používa v súčasných výtvoroch, najmä v bambus, exotické drevo, ktoré je známe svojou estetikou a odolnosťou. To je teraz našiel lakované, ako tradičné doplnky, ale aj surové.
 • Keramika sa tiež bežne používa na výrobu malých nádob, misiek, ramekínov, tanierov alebo dokonca riadov.

Ale pretože vie, ako sa vyvíjať s dobou, súčasné japonské riady tiež vedia:

 • Zahrajte si napríklad priehľadnosť sklenené čajníky nemohlo to byť viac dizajnu, perfektné na čajový čas v zenovej atmosfére!
 • Uľahčite sa s nerezovými miskami alebo kovovými miskami, ktoré menia tradičné litinové služby!
   

Vzory a farby japonského riadu: medzi tradíciou a modernitou

Vzory a farby nachádzajúce sa na miskách, ramekinách, tanieroch a iných sú vo všeobecnosti inšpirované japonskou tradíciou. Japonské jedlá sú preto často dosť farebné: ak je prítomná kombinácia modrej a bielej (veľká klasika ázijských jedál) a červenej, všetky farby teraz existujú súčasne. Dnes sa dizajnéri neváhajú rozšíriť paletu farieb, aby ponúkali originálne japonské pokrmy a trendy s farbami trochu viac pútavými ako žltá, ružová, kráľovská modrá, atď.

Pokiaľ ide o vzory, situácia sa tiež zmenila: ak veľa tvorcov naďalej čerpá inšpiráciu z jedál minulého storočia zdobených vzormi vyvolávajúcimi prírodu, ako sú čerešňové kvety, bambusové vetvy atď., Niektorí sa odvážia ponúknuť viac grafických a geometrických čiar a vzorov, ako by sa mohlo zdať inšpirované škandinávskym dizajnom (diamanty, hviezdy atď.). Iní dizajnéri plocho vyhladili minulosť a ponúkali objekty v surových farbách, bez dekorácie, s extrémne jednoduchou formou.Komentáre:

 1. Pavlov

  Nemáš pravdu. Som si istý. Poďme o tom diskutovať. Napíš mi v PM, budeme hovoriť.

 2. Reynardo

  pôvabná otázka

 3. Goldwine

  It seems to me a remarkable thought

 4. Tojajas

  Áno vážne. Bolo to a so mnou. Zadajte, budeme diskutovať o tejto otázke.

 5. Dirk

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. Navrhujem diskutovať. Napíšte mi do PM.Napíšte správu