+
Komentáre

10 vecí, ktoré môžete robiť s drevným popolom

10 vecí, ktoré môžete robiť s drevným popolom

Máte šťastie, že máte krb? Po požiari plameňov oheň ustúpi popolu. Rovnako ako mnoho iných, nevenujete pozornosť. Drevný popol, okrem toho, že je prírodným prvkom (za predpokladu, že pochádza zo suchého a nespracovaného dreva), však obsahuje významné vlastnosti na údržbu interiéru aj záhrady. Objavte 10 najlepších vecí, ktoré môžete robiť s drevným popolom.

1. Vyčistite okná

Je to určite najznámejší trik, pokiaľ ide o získavanie popola z dreva. Popol má tú výhodu, že je odmastený a umožňuje čistenie okien bez šmúh! Použite vlhkú handričku alebo noviny a ponorte ich do studeného popola. Musíte len trieť a vypláchnuť pre dokonalé okná!

2. Lesklý striebro a mosadz

Rovnako ako v prípade okenných tabúľ je drevný popol skvelým spojencom na čistenie strieborného a dekoratívneho medeného predmetu. Výhodou? Popol z dreva okrem dobrého prírodného čističa obnovuje lesk na striebre a medi. V praxi môžete vytvoriť malú pastu pomocou drevného popola a vody, ktorá sa aplikuje na predmetné objekty.

3. Odmastite riad

Z tých istých dôvodov, ako sú uvedené vyššie, sa môže drevný popol regenerovať do čistých jedál pokrytých mastnotou. Ale pozor, aj keď je to odmasťovacie, drevný popol nie je antibakteriálny! Mal by vám jednoducho pomôcť obnoviť najťažšie jedlá, ktoré sa majú čistiť!

4. Neutralizujte nepríjemné pachy

Či už je to kvôli určitým potravinám v chladničke alebo prítomnosti domáceho maznáčika, nepríjemné pachy nie sú nikdy príjemné, keď sa pozvú do interiéru. Podobne ako káva, aj drevný popol pomáha absorbovať nepríjemné pachy v dome. Vložte malú misku do chladničky, nádoby na odpadky a voily!

5. Vytvorte prírodný čistiaci prostriedok

Drevný popol, ktorý sa dlho používa na výrobu mydla, obsahuje potaš, najúčinnejšie prací prostriedok. Použite jeden objem popola na dva objemy vriacej vody. Nechajte pôsobiť 24 hodín a výsledok filtrujte pomocou kávového filtra. Pridajte niekoľko kvapiek éterických olejov, aby ste ju ochutnali a ste s novým domácim a prírodným detergentom!

6. Pestujte rastliny

Ako všetci nadšenci záhradníctva vedia, drevný popol je vynikajúcim hnojivom! Je bohatá na minerálne soli a poskytuje veľa výživných výhod potrebných pre rozvoj trávnika, rastlín, kvetín alebo dokonca zeleninovej záhrady! Pravidelne rozprestierajte malý popol z dreva na spodnej časti rastlín, aby sa viac rozrastal!

7. Obohatte kompost

Ako vidíte, drevný popol je vynikajúcim hnojivom. Môže však byť prínosom aj pri urýchlení procesu kompostovania. Jemne a šetrne posypte drevný popol vo vašom vonkajšom komposte a poviete nám o nových…

8. Chráňte zeleninovú náplast

Je zrejmé, že drevný popol je pre záhradu veľmi užitočný. Takže namiesto toho, aby ste ho vyhodili, môžete ho tiež využiť. V rastlinnej náplasti pôsobí čerstvý popol ako odpudzovač slimákov a slimákov. Postrekovaním okolo plantáží vystrašíte ulitníky a tým chránite svoju zeleninovú záhradu prirodzeným spôsobom! FYI, tento tip je účinný iba za suchého počasia. Keď prší, nemusíte to skúšať!

9. Bielenie zubov

Môže to znieť čudne, ale verte nám, že tento prírodný produkt môže priniesť zázraky. Rovnako ako jedlá sóda, aj drevný popol sa môže používať na kozmetické účely. Popol, ktorý sa nanáša na zubnú kefku, môže bieliť zažltnuté zuby.

10. Roztopte ľad na zemi

V zime sa sneh rýchlo zmení na ľad, vďaka čomu sa vytvárajú vonkajšie dráhy, skutočné klzisko! Nevadí, drevný popol sa môže použiť na ľahké topenie ľadu. Dobrá správa? V porovnaní so soľou na odstraňovanie snehu oveľa menej poškodzuje zem a betón.