Ostatné

Ktorý koberec si vybrať?

Ktorý koberec si vybrať?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výber koberca nie je tak jednoduchý, pokiaľ ide o splnenie estetických kritérií, ale aj o pohodlie a údržbu. To je to, čo potrebujete vedieť, aby ste si vybrali ten správny koberec.

Prírodný alebo syntetický koberec?

Prírodnými vláknami , máme na mysli hlavne vlnu. To ponúka vlastnosti tepla, pohodlia a odolnosti. Je to tiež vynikajúci tepelný a zvukový izolátor. Okrem toho je antistatický a dobre odoláva ohňu. Nakoniec si vlna dlhodobo zachováva svoje farby a svoj nový aspekt. Syntetické vlákna sú vyrobené z polypropylénu, polyamidu alebo polyesteru. Čím je drôt jemnejší, tým ľahšie sa po drvení vráti do pôvodného tvaru. Syntetické vlákna dobre odolávajú opotrebeniu a ľahko sa o ne stará. Na druhej strane ponúkajú horšiu odolnosť ako vlna, čo znamená, že ťažké predmety a nábytok majú tendenciu bodovať. Polyamid je odolnejší voči rozdrveniu a zafarbeniu ako polypropylén. Pokiaľ ide o polyester, krehkejší ako ostatné dva, sa používa v spálňach a kúpeľniach v zmesi s polyamidom. Prírodné a syntetické vlákna neváhajte kombinovať, aby ste využili výhody každého z nich.

Velvet, slučka, štruktúrovaný koberec ...

K dispozícii máte niekoľko povrchových úprav kobercov: - Slučkový koberec : kobercové vlákna sú pripevnené priamo k operadlu a vytvárajú súvislé kučery. Slučkové koberce sú odolnejšie proti opotrebeniu ako ostatné. - Vyrezaný koberec : kučery sa odrežú a oholia, aby sa dosiahol hladký povrch, jemnejší vzhľad a dotyk. Nazýva sa zamatový koberec. - Saský koberec : je to krájaný zamat vyrobený zo spojenej priadze strednej veľkosti, ktorá jej dodáva zmiešaný vzhľad. - Kučeravý koberec : je to pomerne hrubý zamatový zamat, ktorého vlákna sú zvlnené, aby vytvorili povrchový efekt. - Štruktúrovaný koberec : kombinuje strihané a slučkové vlákna, čím vytvára vzory reliéfu.Komentáre:

 1. Hughston

  Absolútne s vami súhlasím. V ňom je niečo tiež považované za vynikajúce.

 2. Kalil

  Autor je dobre vykonaný, to je len jedna vec, ktorú som nechápal, koľko je to?

 3. Tretan

  Preformulovať prosím

 4. Geary

  In my opinion, you are making a mistake. Môžem brániť svoju pozíciu. Pošlite mi e -mail v PM, budeme diskutovať.

 5. Shakus

  prejsť popri ...Napíšte správu