Užitočný

Naše rady týkajúce sa prípravy príjazdovej cesty pred garáž

Naše rady týkajúce sa prípravy príjazdovej cesty pred garáž

Ak je zlé počasie, prístup do garáže sa obyčajne stáva šarvátkou. Aby ste to napravili, nič ako pevný príjazdová cesta, ktorá okrem toho dodá vášmu exteriéru štýl.

Prečo robiť ťažký prístup do mojej garáže?

Prístup zohráva praktickú úlohu. Preto musia byť pevné a dobre navrhnuté. Majú tiež estetické povolanie, a preto sa priamo podieľajú na štýle krajiny usporiadanej okolo nich. Aj keď najkratšia vzdialenosť medzi dvoma bodmi je priama čiara, cesty záhrady sa od tohto pravidla môžu odchýliť. Niekedy je krajšie nakresliť krivku ako priamku.

Aké materiály slúžia na prístup do mojej garáže?

Štrk Štrkové cesty sú najbežnejšie. Štrk je vhodný, ak chcete diskrétnu cestu. Je lepšie zvoliť riečny štrk, pričom sa musí počítať množstvo potrebné na zabránenie farebných rozdielov medzi niekoľkými dodávkami. Dávajte pozor, buriny milujú štrk. Samosvorné bloky Sú to bloky, ktoré sú zostavené jednoduchým zaistením. Sú tiež ľahké, preto sa dajú ľahko transformovať a manipulovať s nimi, praktické rezanie pomocou dláždača alebo jednoduchého murárskeho sekáča a paličky. Inštalujú sa na jednoduchú vrstvu piesku so základmi vo vzťahu k zaťaženiu, ktoré má byť podopreté. Musia byť umiestnené opatrne a bezpečne blokované na okraji, inak sa rozložia a povrch sa zdeformuje, čo znamená, že všetko musí byť prerobené. Dlaždice Vyrobené z terakoty, kameňa alebo betónu sa zvyčajne používajú na terasách. Ale aplikované na uličky zaručujú pevný povrch dobrej kvality blízko obkladu. Musia sa však umiestniť na stabilný pevný podklad (napríklad betón), aby sa zabránilo prasknutiu v prípade preťaženia. živice Asfaltové zmesi sú dokonale vodotesné. Ponúkajú hladký povrch bez koľají. Tento materiál si často vyberáme, keď sme unavení z údržby štrkovej cesty. Vezmite prosím na vedomie, že mix je iba vrchný plášť. Hmotnosť vozidiel nesie nadácia. Je preto potrebné postarať sa o tieto spodné vrstvy, najmä o ich vyrovnanie a zhutnenie. Ostatné nátery Zamyslite sa tiež nad tehlami, žulovými dlaždicami, farebným betónom alebo deaktivovaným betónom. Existujú tiež zmesi živice a štrku určené špeciálne pre prístupy do automobilov.

Položenie vášho náteru na najmodernejšie technológie

Najskôr vytvorte svah potrebný na evakuáciu na odvádzanie dažďovej vody do postranného žlabu pripojeného k evakuačnej sieti domu alebo na zberač. Predovšetkým by prúd nemal smerovať k garáži. Potom sa pôda pripraví vyplácaním, ktorého hĺbka sa prispôsobí položenej krytine: 20 až 30 cm pre zámkové dlaždice, 23 cm pre štrk, 30 cm pre betónové platne. Toto vyplatenie je nevyhnutné, pretože predstavuje základy uličky, ktorú vytvárate. Potom výkop vyplňte podvrstvou piesku a / alebo štrku a vrchnú vrstvu zhutnite pomocou zhutňovača (môže sa prenajať!). Potom môžete nainštalovať geotextíliu, ktorá zabráni rastu buriny medzi doskami alebo dlaždicami. Nakoniec zostáva nainštalovať podlahu, ktorú ste si vybrali. Pozor: Ak nie ste dobrým údržbárom, je lepšie zavolať odborníka. Pretože aj pri veľmi odolnom obale hrozí riziko jeho deformácie, ak nebude dobre položený.

Na koho sa obrátiť s cieľom získať prístup do vašej garáže?

Plánovač parku a záhrady, záhradník alebo špecializovaný remeselník. Vo všetkých prípadoch sa poraďte s niekoľkými odborníkmi, ktorí predložia najlepšie riešenia na implementáciu, a urobte niekoľko ponúk.

Aká cena je potrebná na získanie prístupu do garáže?

Ceny sa líšia v závislosti od práce, ktorá sa má vykonať (výkop v zemi alebo v skalnatom teréne, nepredstavuje rovnakú prácu, a preto nestojí rovnakú cenu) a výber materiálu. Najlacnejším riešením zostáva štrk (okolo 60 EUR za m²). V prípade dlažby sa počíta od 80 do 150 € za m². Cena pre žulové dlaždice sa pohybuje od 150 do 300 €.