Užitočný

Ako vylepšiť starý drevený nábytok?

Ako vylepšiť starý drevený nábytok?

Odhalili ste starý drevený nábytok a neviete, ako ho vylepšiť? Prišli ste na správne miesto! Čistenie, opravy, maľovanie, prispôsobenie a povrchová úprava ... Poskytujeme všetky kľúčové kroky na renováciu a prepísanie vášho historického nábytku. Čo mu dáva druhú mladosť ...

Krok 1: príprava

Predtým, než uvažujete o renovácii vášho dreveného nábytku, musíte ho vyčistiť! Nielenže musíte svoju podporu očistiť, aby ste ju mohli znova načítať, ale vo väčšej miere táto fáza umožňuje zistiť, či je váš starý kus nábytku voskovaný alebo lakovaný! Stačí to zriediť čistiacim prostriedkom alebo metylovaným liehom a nábytok jemne utrieť handrou. Ak farba získava farbu, znamená to, že váš nábytok je voskovaný. Ak nie, váš nábytok je lakovaný. Nezabudnite opláchnuť a nechať uschnúť! Ak chcete odstrániť vrstvu vosku, môžete použiť odparafín a trieť v smere drevných vlákien. Ak chcete lak odstrániť z vášho nábytku, na jeho brúsenie použite hrubý brúsny papier alebo elektrickú brúsku. A výsledok? Váš nábytok bude surový a bude pripravený na oblečenie!

Krok 2: oprava© Heju Po odstránení tvrdých nečistôt a príprave podpory môžete teraz opraviť svoj nábytok. Na skrytie nedokonalostí môžete použiť špeciálny náter na vyrovnávanie dreva. Týmto spôsobom zamaskujete akékoľvek nepravidelnosti, napríklad pruhy. Ak váš nábytok obsahuje diery, musíte ich vyplniť! Na aplikáciu špachtľou môžete použiť drevenú pastu. Nezabudnite nechať uschnúť a prebytočný piesok nájsť plochý povrch. Na väčšie poškodenie, napríklad zlomený uhol alebo otvor väčší ako zárez, môžete použiť tmel na drevo alebo výplň dreva v rovnakom odtieni ako nábytok. To vám umožní zrekonštruovať chýbajúce časti vášho nábytku. Používajú sa ako drevná buničina a po vysušení sa musia obrúsiť.

Krok 3: farba

Teraz, keď je váš povrch čistý, je pripravený prijať pár náterov ... Je to dlho očakávaný moment premeny! Pred čímkoľvek iným, nezabudnite odstrániť rukoväte a zásuvky z vášho nábytku, aby ste maľovali ľahšie. Na tento účel použite náter určený na tento účel a aplikujte ho priečne. To znamená kolmo na zrno dreva a potom v smere zrna. Pokiaľ ide o materiál, môžete použiť valec na väčšinu práce a štetcom na maľovanie rohov. Vo všetkých prípadoch si naplánujte druhú vrstvu, aby bol váš nábytok odolnejší. Nezabudnite ho medzi jednotlivými vrstvami dobre vyschnúť bez toho, aby ste museli čakať príliš dlho. V skutočnosti by ste nemali nechať viac ako 48 hodín sušenia. Ak chcete, aby sa druhá vrstva lepila ľahšie, zvážte delikátne ostreľovanie dreva. Ako? Ľahko brúsite jemne zrnitým brúsnym papierom, aby ste vyhladili malé bublinky farby. Berte to ľahko, aby ste neodstránili vrstvu farby!

Krok 4: prispôsobenie© Poppytalk Váš nábytok je takmer pripravený! Musíte iba pracovať na povrchových úpravách. Ak ju chcete prispôsobiť, ste na výber! Geometrické vzory môžete maľovať pomocou šablóny alebo maskovacej pásky. Rovnakým spôsobom si môžete užiť zábavnú maľbu časti nábytku s inou farbou. Jeden si myslí napríklad o nohách alebo dokonca o zásuvkách. Dávate prednosť autentickosti starého nábytku pred modernitou maľovaného kusu nábytku? Nič vám nebráni v korčuľovaní vášho nábytku! Ak chcete začať, (znovu) objavte náš článok o trende zvetrávaného nábytku! Okrem maľby môžete svojmu drevenému nábytku dať facelift výmenou úchytiek alebo gombíkových dierok. Toto je detail, ktorý môže zmeniť rozdiel! A konečne, ak nemáte dušu údržbára a maľovanie nie je vaše hobby, zvážte použitie kúskov tapiet alebo nálepiek na prispôsobenie vášho nábytku. Aby ste získali predstavu, môžete sa inšpirovať DIY Adeline Klamovej, pre ktorú dizajnér použil japonský papier na zakrytie predných častí svojho nábytku. A výsledkom je zomrieť, však?

Krok 5: chrániť

Posledný krok pred užitím nového nábytku: povrchová úprava! Aby ste chránili svoj nábytok, musíte si vybrať medzi lakom, voskom alebo olejom. A v závislosti od vášho výberu nebude výsledok rovnaký! Vosk a olej sú ideálne na zachovanie prírodného ducha dreva, zatiaľ čo lak dáva saténovejšiu úpravu. Natierali ste si nábytok farebne? Preferujte matný lak, ktorý nemení farbu farby. A aké sú vaše tipy na obnovenie pôvodného dreveného nábytku?