Komentáre

Krb: náš výber príslušenstva

Krb: náš výber príslušenstva

Nech je jeho komín akýkoľvek, je nevyhnutné ho sprevádzať rôznymi doplnkami. Služobníci, popolníky, andóny alebo vlnovce zabezpečujú dobrú protipožiarnu ochranu a minimálnu bezpečnosť. Podobne ako firewall, aj krbové doplnky musia zodpovedať ich štýlu ako samotný krb, aby sa dosiahol harmonický celok.

Krbový sluha

komín alebo komorník komína , je súprava doplnkov, ktorá sa zvyčajne skladá z pokru, kefy a lopaty. Tieto prvky umožňujú udržiavať oheň a odpudzovať žiarovky, ktoré unikli. Pre tradičného štýlu si pre svojho krbu vyberte tepaného železa, zvitok alebo arabesku. Ak je váš krb moderný, uprednostnite prvky z nehrdzavejúcej ocele, napríklad s rafinovanými a triezvymi tvarmi.

Chenet

andirons sú podpery umiestnené v komíne, na ktorom sú polená. V klasickom vzhľade majú zaoblené a opracované tvary. Pôvodne boli vyrobené z bronzu alebo liatiny. Pre dokonalejší vzhľad sú andirony vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo ocele a vďaka čistým vlascom sú diskrétnejšie ako tradičné modely.

Vlnovec

mechy umožňuje vstrekovanie vzduchu do ohňa, aby sa roztopilo. Klasické modely sa zvyčajne vyrábajú z dreva a kože v odtieňoch ako čierna alebo hnedá. Pre väčšiu originalitu, niektoré súčasné mechy zobrazujú jasné farby ako modrá.

Popolník

popolník môže byť tiež užitočný na dočasné odstránenie nadbytočného popola z krbu. Štýly sú rôzne, rovnako ako formy. Od klasického vedra po vedierko popolčeka s hladkými tvarmi a súčasnými farbami, ako je čierna, je možné čokoľvek alebo takmer! Objavte náš výber rozmanitých a rozmanitých krbových doplnkov!