Ostatné

5 tipov pre interiér, ktorý nikdy nevyjde z módy

5 tipov pre interiér, ktorý nikdy nevyjde z módy

Rovnako ako v móde, trendy v dekorácii sa vyvíjajú každý rok. Toľko, že už nevieme, kam sa obrátiť! Aby sme sa vyhli nutnosti meniť interiér každú sezónu a šetriť peniaze, odhaľujeme všetky naše tipy. Objavte 5 prikázaní interiéru, ktorý nikdy nevyjde z módy!

1. Jasné farby, budete uprednostňovať© Maisons du Monde Pre interiér, ktorý nikdy nevyjde z módy, si musíte zvoliť svetlé odtiene. Na stenách má byť farba neutrálna. Ak zvyčajne uvažujete o bielej farbe (ktorá má tú výhodu, že sa vizuálne zväčšuje miestnosť), tento trik môžu urobiť aj svetlé odtiene ako svetlo šedá alebo béžová. Dôležité je vybrať dominantnú farbu, ktorú je možné ľahko kombinovať so všetkými ostatnými farbami. Pretože ak sú steny neutrálne, môžete sa zabaviť použitím väčšieho množstva farieb dapperov na dekoratívnych predmetoch. Pamätajte, že je jednoduchšie vymeniť poťah vankúša ako farbu. Stručne povedané, ak chcete nadčasový interiér a zároveň privoláte svoj osobný dotyk, mali by ste staviť na malú dekoráciu. Rovnakým spôsobom dávajte pred výtlačky prednosť pevným látkam na stenách a veľkým miestnostiam (napríklad pohovka a záclony). Vaše obľúbené vzory (sloboda, gingham, geometrické ...) nájdu svoje miesto v detailoch. Cieľom je opäť ľahšie vymeniť drobné doplnky, ak sa s nimi nudíte ...

2. Nadčasový nábytok, ktorý si vyberiete© Kreslo stoličky Bistro, lampa architekta, klubové kreslo ... Všetky majú jednu spoločnú vec: vracajú sa v čase bez starnutia. A áno, rovnako ako v móde, dekor má svoje základy. Tieto základné prvky majú tú výhodu, že sa dajú integrovať do mnohých interiérov. Od renomovaného priemyselného ducha až po škandinávskeho ducha sú tieto známe kúsky nábytku všade! A z tohto dôvodu sú to bezpečné hodnoty. Takže pre dekoráciu, ktorá vydrží, by mali byť uprednostňované ... Na vytvorenie štýlového interiéru nemusíte mať originálne kúsky. Mnohé značky a tvorcovia boli inšpirovaní týmito vynikajúcimi klasikami, aby ich reprodukovali v aktuálnom stave! Toto je prípad slávneho kresla Eames. Toto legendárne sídlo, ktoré si predstavili dvaja dizajnéri Charles a Ray Eames, je dnes odklonené veľkými značkami dekorácie. A výsledok? Je prístupný čo najväčšiemu počtu ľudí a nemá nás to páčiť!

3. Udržateľné materiály, budete uprednostňovať© Maisons du Monde Či už ide o podlahy, nábytok, posteľnú bielizeň alebo malú dekoráciu, v nadčasovom interiéri sa uprednostňujú prírodné materiály. A z dobrého dôvodu obhajujú skutočný návrat k základom. V dokonalej harmónii s prírodou splynú s akýmkoľvek dekorom. Ale to nie je všetko, majú tiež tú výhodu, že sú odolné a ekologickejšie (napríklad pod podmienkou, že sa pri kúpe pýtajú a rozhodnú sa napríklad pre drevo z ekologicky spravovaných lesov). Nie je to pre nič za to, že sa nazývajú udržateľné materiály! Na zemi je potrebné drevo (parkety) a kameň (obklady). Uprednostňujte svetlé odtiene dreveného nábytku a vyvarujte sa príliš veľkého nábytku, aby ste uvoľnili maximálny priestor. Ratan je tiež vynikajúcim spojencom pre nadčasový interiér. Rovnako ako ostatné rastlinné vlákna (prútené, bambusové, slamené ...)! Pokiaľ ide o bielizeň pre domácnosť, vyberte si bielizeň alebo bavlnu. Jedna vec je istá, že tieto materiály prinášajú autentickosť a pôvab do všetkých typov interiéru!

4. Funkčný nábytok, ktorý si vyberiete

Pre nadčasový interiér musí byť nábytok rovnako praktický ako estetický. Nábytok by vám mal uľahčiť každodenný život, aby boli čo najdlhšie udržiavané. Musíte si teda vybrať izby, ktoré ponúkajú úložné priestory hodné názvu a ktoré umožňujú voľný pohyb v izbách domu. Pokiaľ ide o sedadlá, pohodlie je na prvom mieste! Ak teda hľadáte moderné, ale nepríjemné kreslo, choďte na cestu! Vzhľad je dôležitý, ale čo je dobré, ak ho nepoužívate? Máte trochu miesta? Vyberte si inteligentný nábytok: multifunkčný, zasúvateľný alebo modulárny! To je dobré, tvorcovia a veľké značky súťažia vo vynaliezavosti s cieľom vytvoriť nábytok vhodný pre veľké a malé plochy. Ako vidíte, dobre navrhnutý a dobre navrhnutý interiér je interiérom, z ktorého nikdy neunavíte!

5. Rastliny, budete množiť© Coq Hôtel Paris Aj keď je ľahké sa nudiť v štýle dekorácie, je takmer nemožné sa nudiť s prírodou. Je potrebné povedať, že neexistuje nič ako interiér, v ktorom vládne príroda. Zelené rastliny skutočne vytvárajú veľmi upokojujúcu atmosféru a v každom interiéri ponúkajú dych čerstvého vzduchu. A aby ste verili šialenstvu, zeleninový trend naďalej zvádza všetkých milovníkov dekorácie. Terárium, závesné rastliny, zbierka kaktusov, zelená stena ... Každý má svoj vlastný druh rastliny! Raz môže byť trvalo udržateľný dekoratívny trend ... Bolo by nesprávne, keby ste sa pripravili! Dobrá správa? Rastliny majú okrem osvieženia a autentickosti mnoho zdravotných výhod. Existujú tie, ktoré čistia vzduch (dezinfekčné a depolutujúce rastliny) a tie, ktoré zvyšujú vlhkosť počas zimy (wellness rastliny). Na čo teda čakáte, až sa zmení na zelenú?