Ostatné

Prirodzený svetelný kanál pre zle osvetlené miestnosti

Prirodzený svetelný kanál pre zle osvetlené miestnostiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Slabo osvetlená miestnosť nie je odsúdená na tmu. Je skutočne možné nainštalovať svetlovod. Dešifrovanie Hélène Rigaut, marketingová manažérka spoločnosti Nature & Confort, národný distribútor Solatube®.

Je svetlovod nový produkt?

Vôbec nie. Tento produkt, ako ho poznáme dnes, bol vytvorený spoločnosťou Solatube® v Austrálii v roku 1986. Do Spojených štátov prišiel v roku 1992 a potom o niekoľko rokov neskôr v Európe. Od roku 2000 prichádzajú na trh konkurenčné výrobky. Ale Solatube® zostáva referenčným systémom.

Ako fungujú svetlovody?

Je to veľmi jednoduché. Akrylátová kupola s patentovanou šošovkou zbiera svetlo. Toto svetlo je prenášané trubicou s vysoko reflexnými stenami, ktoré je možné ohnúť a merať až do 9 metrov. Trubica filtruje infračervené žiarenie, aby sa zabránilo teplu. Svetlo sa potom rozptyľuje do miestnosti, ktorá má byť osvetlená, pomocou rozptyľovača.

Aké sú výhody ľahkého potrubia?

Toto vylučuje použitie elektrického osvetlenia počas dňa. To prináša nepopierateľnú pohodu a vizuálny komfort. Kvalita svetla je takmer dokonalá, a preto omnoho lepšia ako s lampou. Okrem toho sa filtrujú škodlivé lúče UV, ktoré predovšetkým zabraňujú zafarbeniu látok a stolov.Po nainštalovaní potrubia, čo je potrebné urobiť, aby to fungovalo?

Nič. Svetlo prirodzene vstupuje do miestnosti. Nie je potrebné meniť. Okrem toho sa kupola vďaka svojmu pologuľovitému tvaru samočistí dažďom.

Na aký typ budovy je možné nainštalovať svetlovod?

Rovnako ako v samostatnom dome, tak aj v spoločných priestoroch - škôlka, škola, telocvičňa, obecná sála, nemocnice atď. - alebo obchodné priestory, ako je sklad, obchod alebo kancelárie. Prispôsobuje sa všetkým formám striech, najmä plesniam. Inštalujeme ho ako nový ako renovácia.

Ponúkate iba jeden typ svetlovodu?

Každý výrobok je prispôsobený problému miesta, ktoré má byť vybavené. Neustále inovujeme, aby sme zlepšili výkonnosť nášho potrubia Solatube®, čo umožňuje ponúkať stále efektívnejšie výrobky a určité možnosti podľa potreby. Naša kupola tak môže zachytávať slnečné lúče, aj keď je nízko na obzore. Naša technológia umožňuje odraziť 99,7% svetla. Trubica sa dá ohnúť až do 90 °. Náš systém odvádza kondenzovanú vodu a podporuje tak tepelné rozdiely, ako aj malé pohyby rámu.

Je inštalácia vášho ľahkého potrubia ťažká?

To je úplne dosiahnuteľné dobrým údržbárom za 2 až 4 hodiny. Náklady na inštaláciu sú spoľahlivé v porovnaní s nákladmi na strešné okno, pretože nie je potrebné inštalovať zastrihávač a môžete obísť konštrukčné časti, aby ste sa vyhli dotyku so štruktúrou strešného okna. house. Okrem toho nie je potrebná žiadna žiadosť o stavebné povolenie.

Je to produkt šetrný k životnému prostrediu vo všetkých fázach jeho životného cyklu?

Áno. Vo výrobnej fáze nevytvára takmer žiadny odpad. Počas inštalácie sú jediným odpadom kartónové krabice a materiály, ako sú dlaždice, ktoré boli vyrezané, aby sa umožnil prechod do svetlovodu. Na inštaláciu nie sú potrebné žiadne zdroje vody ani energie.

Aká je životnosť ľahkého potrubia?

Svetlovody, ktoré sme nainštalovali na začiatku spoločnosti, pred 20 rokmi, stále fungujú dokonale. Kopula je odolná voči soľným roztokom, atmosfére s obsahom chlóru, krupobitia, snehu a veľmi silnému vetru. Na naše výrobky sa okrem toho vzťahuje desaťročná záruka a na elektrické príslušenstvo päťročná záruka.

Koľko stojí svetelná trubka Solatube® v spoločnosti Nature & Confort?

Ceny začínajú na 550 eur vrátane dane. Cena závisí od priemeru potrubia, dĺžky trubice a možností, ako sú vetracia súprava pre kúpeľne alebo regulátor intenzity pre spálne, TV alebo rokovacie miestnosti.

Ak sa chcete dozvedieť viac:

www.solatube.com/fr/ www.natureetconfort.fr